Dell

Allikas: Vikipeedia
Dell
Asutatud 4. november 1984
Asutaja(d) Michael Dell
Peakorter Texas, USA
Võrguleht Dell.com

Dell on USA-s Texases asuv ettevõte, mis toodab riistvara.

Firma on nime saanud asutaja Michael Delli järgi.

Ettevõttest[muuda | redigeeri lähteteksti]

Michael Dell-i poolt 1984. aastal asutatud ettevõte on üks maailma suurimaid arvutitootjaid, mis peamiselt müüb arvuteid ja nendega seonduvaid tooteid ja teenuseid. Kuigi on tegemist ühe suurima tehnoloogilise korporatsiooniga maailmas (kokku enam kui 100 000 töötajat), jääb Dell ilmselt alati Apple-i varju. Kohati täiesti asjata, sest Dell-i tegevus olnud väga innovatiivne ning muutnud ühel või teisel hetkel pea kõikide teiste arvutitootjate ja -müüjate ärimudeleid.

Dell avas 1987. aastal esimese välismaise tütarfirma Suurbritannias, praegu omab firma ülemaailmset müügivõrku ning mitmeid tehaseid erinevates maakera otsades. Michael Dell-ist on nüüdseks saanud miljardär ning tema loodud firma on olnud Fortune Magazine-i „Americas most admired companies“ nimekirja tipus ning Forbes-i ajakirja Top 500 nimekirja esireas.

Ajalugu[muuda | redigeeri lähteteksti]

Michael Dell alustas oma esimest PC loomisprotsessi Texase Ülikooli ühiselamus, eesmärgiks toota IBM-iga ühilduvaid arvuteid standartsetest komponentidest täpselt iga individuaalse kliendi soovide järgi. 1985. aastal kukkus Dell ülikoolist välja, võttis $300 000 laenu ning suunas kogu oma pühendumuse uude ettevõttesse.

Samal aastal esitles ettevõte oma esimest arvutit – TurboPC. Antud isendil oli Intel 8088 protsessor, kiirus 8 MHz ning maksis see Ameerika Ühendriikides pea $800. Arvuti hind oli tunduvalt odavam kui konkurentidel, mistõttu müüdi neid palju. Ärimudel oli osutunud vägagi edukaks, sest esimese aasta lõpuks oli ettevõtte käive üle 70 miljoni dollari.

1987. aastal laiendas Dell oma tegevust Iirimaale ning selle näol oli tegemist alles esimese “rahvusvahelise operatsiooniga“ mitmetest. Järgneval aastal sai ettevõtte nimeks Dell Computer Corporation ning kõigest mõne aastaga oli ettevõtte väärtus kasvanud 30-lt miljonilt dollarilt 90-ne miljonini. Dell püüdis lühiajaliselt muuta ka ärimudelit, püüdes turustada oma arvuteid läbi laokaupluste, kuid see ei osutunud edukaks – kliendid olid harjunud võimalusega ise oma arvuti vastavalt oma vajadusele kokku panna.

1994. aastal tähistas Dell 10. aastast sünnipäeva ning tuli välja uue logoga. 1999. aastal omandas Dell Compaq-i ning seeläbi sai Dellist suurim PC-de müüja Ameerika Ühendriikides.

2002 oli Dell-i jaoks suur laienemise aasta – hakati ka pakkuma selliseid tooteid nagu televiisorid, printerid, MP3-mängijad. Laienemisest tulenevalt sai järgmisel aastal ettevõtte nimeks Dell Inc. ehk incorporation. Enamasti on ettevõtte eesotsas olnud Michael Dell isiklikult, vaid 2003–2007 oli Dell Inc. CEO Kevin Rollins. Tänase päevani on Dell üks suurimaid arvutitootjaid kogu maailmas, olenemata sellest, et enamus teisi tootjaid on püüdnud Delli ärimudelit enda tegevuses rakendama. Dell on siiani antud strateegia rakendamisel üks edukamaid.

Innovatsioon[muuda | redigeeri lähteteksti]

Majandusalases kirjanduses on raske leida mõnda mõistet, mida oleks rohkem erinevatel viisidel defineeritud kui mõistet “innovatsioon“. Lühidalt võib innovatsiooniks nimetada midagi teistmoodi tegemist, muudatused võivad olla väiksed, laialdased, revolutsioonilised jne, kuid uudne tegevusviis on põhiline.

Seega, kuidas on Dell Inc. jõudnud pea igasse innovatsioonialast materjali kajastavasse kirjandusväljaandesse: „The company vision was to produce computers that could easily be fitted with individual components to build a computer system to accommodate individual requirements. The goal was to give the customer exactly what they needed or wanted. The computers were built from stock parts as they were ordered.“

Antud kontseptsioon ei tundu aastal 2011 just väga uudne, kuid aastal 1984 oli tegemist väga innovaatilise ärimudeliga, mis võimaldas rahuldada täielikult iga üksikliendi vajadusi ilma ettevõttepoolsete kompromissideta ehk klient võis tellida täpselt sellise arvuti nagu ta ise soovis, mitte ei pidanud ostma mõnda eelnevalt ning mõnes osas mittesobivate karakteristikutega PC-d.

Klienditeenindus ning klientidele vastutulek on alati olnud koos kvaliteetse arvutitehnika müügiga üks Dell-i peaprioriteete ning sellele keskendumine on võimaldanud hoida Dell-il suurt turuosa tänase päevani, olenemata sellest, et enamus konkurente on teatud hetkel taolist ärimudelit katsetanud või teeb seda praegugi.

Probleemid[muuda | redigeeri lähteteksti]

Viimastel aastatel on Dell-i korporatsiooni kimbutanud mitmed probleemid. 2010. aastal sai üldsus aastatetaguse kohtuasja lekkinud dokumentide kaudu infot, mille kohaselt olid Dell-i töötajad teadlikud, et aastatel 2003–2005 olid miljonid ettevõtte poolt müüdud desktop PC-d praagid ning lähitulevikus purunemisohtlikud. Kokku müüdi sel perioodil 11,8 miljonit vigast PC-d ning seda üritas Dell kiivalt varjata.

Perioodil, mil iga ettevõte uuendas oma arvutiparki regulaarselt, eesmärgiga käia tehnika arenguga käsikäes, olid Dell-i müüginumbrid muljetavaldavad. Ülemaailmse majanduslanguse tulemusena see trend muutus ning tehnikat ja tarkvara hoiti ettevõtetes rohkem pikemaajaliselt. Selle tulemusena olid Dell-i müüginumbrid aastal 2009 erakordselt madalad, viimati olid need nii madalad aastal 2002. Madalates müüginumbrites on kindlasti “süüdi“ ka Hiina tehased, kus on (eelnevalt paika pandud konfiguratsiooniga) arvutite tootmine tunduvalt odavam kui mujal – nii Hewlett-Packard, Acer kui ka Asustek on seda võimalust ekspluateerinud.

Aastal 2005 sattus Dell sekeldustesse S.E.C.-ga (Securities and Exchange Commission ehk teisisõnu sõltumatu föderaalsel asutus, mis kaitseb väärtpaberite investorite huve). S.E.C. süüdistas Dell-i investorite eksitamises, nimelt kasutas Dell Intelilt saadud raha kvartali kasumiaruannetes kajastamiseks, et tulla vastu või ületada Wall Street-i ootusi. Uurimise tulemusena muutis Dell esitatud finantsaruandeid aastatest 2003–2007 ning tasus S.E.C.-ile 100 miljonit dollarit.

Üks suurimaid Dell-i maine rikkujaid oli A.I.T. (Advanced Internet Technologies, North Carolina-s baseeruv internetiteenuseid pakkuv ettevõte) hagi Dell-i vastu. Probleemid tulenesid Aasia PC komponentide tarnijate poolt tarnitud kehvades kondensaatorites, mis leidusid emaplaatidel. Emaplaadid olid vigased ning Dell-i töötajad pingutasid antud probleemide varjamiseks. Dell kuulutas 2005. aastal, et kulutab 300 miljonit dollarit vigade likvideerimiseks ning kutsub problemaatilised arvutid tagasi, kuid reaalselt arvuteid tagasi ei kutsutud ning mitmed Dell-i kliendid ei olnud teadlikud, miks nende arvuti purunes. Dell-i kui ühe kõige ihaldatuma USA ettevõtte alustalasid kõigutas see seik kõvasti – tarbijate usaldusväärsus ettevõttesse kahanes.

Tooted ja teenused[muuda | redigeeri lähteteksti]

Dell on jaganud oma tooted ja teenused 5-te gruppi: "For Home" (kodu), "For Small Office" (väikekontor, 1-9 töötajat), "For Small and Medium Business" (väike ja keskmise suurusega ettevõte), "For Public Sector" (avalik sektor) ja "For Large Enterprise" (suurettevõte).

Lühiülevaade gruppidest:

  • For Home – tooted ja teenused antud grupis on mõeldud eelkõige kodukasutajatele. Silmas on peetud lihtsust (ning seeläbi ka kohati madalamat hinda), orienteeritust multimeediale ja mängimisele (kodukinod, projektorid, võimsad Alienware sülearvutid jms.). Lisaks ka telefonid ja tablet-id, printerid, tarkvara, support jms, mida tavakasutaja igapäevaselt vajada võib. Kodukasutaja jaoks loodud tooted ei pruugi muidugi automaatselt madalamat hinda tähendada – näiteks Alienware-i mängimisele orienteeritud sülearvutid on tihtipeale (olenevalt ka konkreetsest konfiguratsioonist) äriklassi sülearvutitest kallimad.
  • For Small Office (1-9 Employees) – erinevus eelneva grupiga seisneb selles, et mängimiseks orienteeritud tooteid antud grupis ei eksisteeri. Küll aga on alles multimeediatooted, nagu näiteks projektorid, HDTV-d jms. Arvutustehnika on kallim - äriklassi sülearvutid, workstation-id, serverid. Ka antud grupile pakub Dell printereid, tarkvara, tugiteenust (support) jms. Tooted/teenused on selgelt orienteeritud töökeskkonna jaoks.
  • For Small and Medium Business – rohkem on antud grupis pakutud erinevaid servereid ning networking-uga seotud tooteid ja teenuseid (Chassis Managed Switches, Direct Attached Storage, Advanced Infrastructure Manager tarkvara jms.) ehk kõik vajalik mahuka sise/infosüsteemi ehitamiseks. Lisaks support, väljaõppetarkvara (Technology Solutions Training Center) ning kõik muu, mida ka eelmisele grupile pakuti. Sülearvutid jms. on antud grupi jaoks välja valitud otseloomulikult ainult äriklassi mudelid.
  • For Public Sector – tehnilised lahendused valitsustele (Föderaalne ja KOV-d), kõrg/haridusasutustele, meditsiiniteenuseid pakkuvatele ettevõtetele jms. Lahendused on nii riist- kui ka tarkvaralised. Näiteks Mobile Clinical Computing, mis on meditsiiniteenuseid pakkuvale organisatsioonile mõeldud täislahendus (sisaldab nii riist- kui ka tarkvara) – tegemist on serveribaasil loodud keskonnaga, serverid on jagatud kasutajate vahel ning andmed ja rakendused on seeläbi kõigile kättesaadavad. Virtualiseeritud sessioonid käivad läbi PC-de ning kuna andmed ja rakendused pole seotud ühegi kindla masinaga, on võimalik neile ligi pääseda suvalises PC-st (märksõnadeks Dell Inc.-i sõnul turvalisus, efektiivsus, produktiivsus).
  • For Large Enterprise – antud grupi jaoks pakub Dell sarnaseid tooteid/teenuseid nagu grupi “For Small and Medium Business“ jaoks. Arvutustehnika on äriklassi oma ning tarkvara on mõeldud suure organisatsiooni juhtimisprotsesside lihtsustamiseks (näiteks tarkvara, mis võimaldab efektiivset kontrolli logistilise ahela üle).

Taoline toodete ja teenuste gruppideks jagamine on väga efektiivne ning võimaldab kliendil leida üles sobiv objekt kordades kiiremini, kui lihtsalt toodete ja teenuste koguhulgast seda otsides.

Äriklassi tooted[muuda | redigeeri lähteteksti]

Kodukasutaja tooted[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]