Windows on the World

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Windows on the World oli Maailma Kaubanduskeskuse Põhjatorni 106. ja 107. korrusel asunud restoran. Restoran avati 19. aprillil 1976 ja see võttis enda alla 4600 m². Windows on the Worldi eestvedaja oli Joe Baum. Windows on the World restoran pakkus samuti ka veini-kooli programmi, mida juhtis Kevin Zraly.

Restoran hävis 2001. aastal koos Põhjatorniga 11. septembri terrorirünnakutes.

Restorani tegevus[muuda | muuda lähteteksti]

Restorani peasöögisaalist avanes hea vaade Manhattanile. Restorani range nõue oli, et külastajad pidid kandma pintsakut. Mehed, kes saabusid ilma pintsakuta, suunati baari. Külastajad said laenutada pintsakut, et saada istuma peasöögisaali.

Restorani köögid ja teenindusalad asusid 106. korrusel.

Windows on the World suleti 1993. aastal pärast pommiplahvatust maa-alustel parklakorrustel. Plahvatusel hukkus üks restoranitöötaja, kes oli parklas tellimusi kontrollimas. Restoran renoveeriti ja see taasavati 1996. aastal. Aastal 2000 - mis jäi restoranile viimaseks - oli restorani sissetulek 37 miljonit dollarit. See oli suurima sissetulekuga restoran USA-s.

Restorani viimane peakokk oli Michael Lomonaco.

11. septembri terrorirünnakud[muuda | muuda lähteteksti]

Restoran hävis 2001. aastal 11. septembri terrorirünnakutes, kui Põhjatorn kokku varises. Kõik töötajad ja külastajad, kes lennuki torni sööstmisel restoranis viibisid, hukkusid, sest liftid purunesid ja trepikojad muutusid läbimatuks. Lõksu jäänud inimesed surid ilmselt vingumürgitusse või kui torn kokku varises.

Restoranis viibis lennuki majja sööstmise ajal 72 töötajat, kelle hulgas oli juhataja kohusetäitja Christine Anne Olender, ja 76 klienti. Restoranis tol päeval olnud vahetusest pääses eluga ainult peakokk Michael Lomonaco, kes oli rünnaku ajal maja fuajees, et lasta oma prillid ära parandada. Viimased tol päeval restoranist pääsenud külastajad lahkusid kell 8.44, ehk kaks minutit enne lennuki tornini jõudmist.

Pärast terrorirünnakuid[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast rünnakuid asutati hukkunud töötajate lähedaste toetuseks fond, mille asutajate hulgas olid rünnakust napilt eluga pääsenud peakokk Lomonaco ja restorani omanik David Emil.

Restoran plaaniti taasavada One World Trade Centeris, kuid rahapuudusel jäi see ära.