Vladislav Listjev

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Listiev.jpeg

Vladislav Nikolajevitš Listjev (Владислав Николаевич Листьев) (10. mai 1956 Moskva1. märts 1995 Moskva) oli vene teleajakirjanik, ärimees, telekanali ORT esimene peadirektor.

Ta on lõpetanud Moskva Riikliku Ülikooli ajakirjanduse kateedri.

Alates 1982. aastast töötas Listjev NSVL Riikliku Teleraadiokomitee propagandasaadete toimetuses, 1987. aastal läks ta üle noortesaadete toimetusse ja temast sai ülipopulaarse saate "Vzgljad" (ek - Pilk) üks saatejuhtidest.

1991. aastal sai Listjev telekompanii "VID" peaprodutsendiks ja 1993. aastal presidendiks.

Listjev juhtis ka selliseid populaarseid telesaateid nagu "Imede põld" (vk Поле чудес), "Teema" (vk Тема) ja "Tipptund" (vk Час пик).

1995. aasta jaanuaris lahkus Listjev telekompaniist "VID"" ja ta sai uue, Boriss Berezovskile kuulunud telekompanii "ORT" peadirektoriks.

1. märtsil 1995, olles teel töölt koju, tapeti Listjev oma kodumaja hoovis Moskvas Novokuznetski tänaval. Listjevil kaasas olnud suur rahasumma jäeti puutumata, millest uurijad järeldasid, et mõrv oli seotud tema äri- või poliitilise tegevusega.

Listjev on maetud Moskvas Vagankovo kalmistul.

2010. aastal asutati Vlad Listjevi nimeline preemia teenete eest Vene televisiooni arengus, esimesena sai selle tuntud ajakirjanik ja telesaatejuht Leonid Parfjonov.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]