Vikipeedia:Vikiprojekt Asukohainfo

Allikas: Vikipeedia
Maakera
Maakera

Asukohainfo vikiprojektis koordineeritakse koordinaatide esituse ja koordinaatidega seotud tööriistade kallal tehtavat tööd.

Mis teoksil?[muuda lähteteksti]

Mall:Coordinate[muuda lähteteksti]

Malli Coordinate (arutelu) kohandamine Eesti viki tarbeks.

OSM-objektid[muuda lähteteksti]

Vikipeedia artiklid saab siduda OpenStreeMapil toodud ruumikujudega. Selliselt on näiteks artikli Tallinn päises lahtiklapitaval kaardil vaikemõõtkavas mahutatud Tallinn enamvähem täpselt oma piiridesse ning ühtlasi on piirid esile toodud. Paljude haldusüksuste, asulate ja muude pindobjektide ruumikujud on küll saadaval, aga nad pole seotud Vikipeedia artikliga. Lähemalt: OSMwiki:WIWOSM.

Infokastid[muuda lähteteksti]

Selleks, et infokastides toodud koordinaatide vormindus oleks paindlikum ja et samu koordinaadi väärtusi saaks vajadusel kasutada erinevatel otstarvetel (koordinaatide esitamiseks, asendikaardil, koordinaatide andmebaasis) on infokastis hea kasutada laiuse ja pikkuse standardses vormingus väärtuse joaks eraldi parameetreid ehk mitte tuua artiklites infokasti ühe parameetri väärtusena koordinaadimalli näiteks kujul |koordinaadid={{koord dm|58|45|...}}. Samuti saab mõnel juhul artiklites kasutatavat infokasti koodi lihtsustada/lühendada, kui eraldi laiuskraadi, -minuti jne parameetri asemel kasutada üht parameetrit näiteks kujul |NS=58/15/16/N.

Kohendamist vääriksid seetõttu Mall:Infokast saar, Mall:Välismaa saar, Mall:Saar, Mall:Loss, Mall:Järv, Mall:Kool (Mall:Algkool-Lasteaed). Kohendatud on malle Mall:Linn, Mall:Mägi, Mall:Haigla, Mall:Muuseum, Mall:Hoone, Mall:Kirik, Mall:Staadion, Mall:Lennujaam. Kohendatud mallide mõned vanema koodiga kasutused on loetled.

Asukohakaardi mall[muuda lähteteksti]

Tähelepanu ootavad artiklid[muuda lähteteksti]

Projekti lehed[muuda lähteteksti]

Kategooriad[muuda lähteteksti]

Mallid[muuda lähteteksti]

Statistikat[muuda lähteteksti]

2012 veebruaris on 16548 eri artiklis (ehk 17,7% kõigist artiklitest) kasutusel 16923 koordinaadilinki. Kokku artikleid 93 302. [1]

2. juunil 2013 on 18469 artiklis (16,5% kõigist artiklitest) kasutusel 19072 koordinaadilinki. Kokku artikleid 111 775.

Osavõtjad[muuda lähteteksti]

WikedKentaur,

Välislingid[muuda lähteteksti]