Malli arutelu:Koord

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Malli arutelu:Coordinate)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Kui juba korralikult teha, siis võiks ka eesti keeles olla, vähemalt nimi ja parameetird.193.40.10.181 10. veebruar 2010, kell 17:41 (UTC)

Selle malliga kaasuv OpenStreetMap kaart on täielik "möggga". Vabandan nii tundeerksa väljenduse pärast, aga miks ma peaksin kõigepealt nägema sellist lasteaia tasemel kaarti. On ju olemas korralik Google kaart.--Rünno 17. juuli 2010, kell 16:10 (EEST)

OpenStreeti on eelistatud vaba litsentsi tõttu. Minu meelest on nii OpenStreet kui Google lihtsalt lihtsakoelised ent enamvähem asjalikud. Eks kartograaf saab mõlema kallal norida. Google'i link on samas käeulatuses ka olemas. Pikne 28. juuli 2010, kell 20:34 (EEST)
Vaba litsents oleks oluline siis, kui keegi soovib piirkonnast kaarti pildina artiklisse panna. Aga kui viidatakse välislingina, on Google kaart igal juhul adekvaatsem. No lihtsalt Google kaart on kvaliteetsem...--Rünno 4. august 2010, kell 19:32 (EEST)
Kas meil on võimalik IOpenStreetist kaarte võtta? Andres 5. august 2010, kell 00:09 (EEST)
Jah, on küll. OpenStreetMap kujutised kannavad Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 (CC-BY-SA 2.0 - meil on selle litsentsi mall olemas) litsentsi.--Rünno 5. august 2010, kell 17:36 (EEST)
Kasutame siis neid. Andres 6. august 2010, kell 00:43 (EEST)
Lingid populaarsematele kaartidele tuleks ettepoole tõsta. Andres 28. juuli 2010, kell 21:49 (EEST)

Paistab, et ajuti esinev serveri tõrketeade oli tingitud lingist [1]. Mul enam ei tõrgu. Pikne 28. juuli 2010, kell 20:34 (EEST)

Kohandamine[muuda lähteteksti]

Kuidas seda tõlkima peaks või mis ulatuses oleks seda mõistlik tõlkida? Abimallid paistavad asja keeruliseks tegevat. Vähemalt parameetrid peaks minu meelest eesti keeles kasutatavad olema. WikedKentaur, kas sul on kavas seda tõlkida või mõtteid seoses tõlkimisga? Pikne 28. juuli 2010, kell 20:34 (EEST)


Vähemasti võiks olla võimalik kasutada malli ka eestikeelsena. Ja võiks olla eestikeelne pealkiri või vähemasti eestikeelne suunamine, mida koos eestikeelsete parameetritega kasutada. (Näiteks lühivorm Koord?)

Ka ülesehitust võiks ilmselt kohendada. Kui ISO-koode ei kasutata siin koordinaatsüsteemi valimiseks ega millekski muuks sarnaseks (vist vaid kohalike kaarditeenuste valimiseks?), siis pole mõtet seotud abimallide juurde pöörduda. Kui õigesti aru saan, siis mallide "Info ISO-3166-2" ja "CoordinateRR DEFAULT‏‎" poole pöördutakse enam kui 15 000 leheküljel, ilma et nad midagi kasulikku teeks. Saksa vikis on üle 5000 ISO-koodidega seotud malli, mille poole need mallid omakorda pöörduvad või võiks pöörduda. Mulle tundub, et selle süsteemi matkimiseks pole mõtet. Kui ka siinne mall asendikaardiga siduda, võiks vististi enamvähem sama hästi natuke pikemalt välja kirjutada, millise maa/piirkonna kaarti kasutada soovitakse, selle asemel, et vastavat ISO-koodi otsida. Ka abimalli "Coordinate to CH1903" pole tarvis, sest üsna kindlasti me ei soovi kasutada Šveitsi koordinaatsüsteemi. Pikne 23. juuni 2012, kell 10:23 (EEST)

Keegi ei arva midagi, lähen siis selle malli kallale, varsti. Kavatsen:

  1. teha eestikeelse ümbersuunamise ja tavalisemad parameetrid kakskeelseks
  2. kaotada mall CoordinateNO, mis kategoriseerib puuduvate koordinaatidega artikleid maa, haldusüksuse, nähtuse liigi vm järgi.
  3. seada töökorda siin koodis olev viide mallile Mall:Asendikaart, mis praegu ei toimi. See peaks võimaldama tekitada asendikaarti siin selle malli kaudu (ilma artiklisse eraldi asendikaardi malli koodi lisamata)
  4. kaotada mall CoordinateRR DEFAULT, mis valib koordinaatide vormingu maa järgi
    • kaotada mall Mall:Coordinate to CH1903, mis esitab Šveitsi koordinaadid kohalikus süsteemis (saksa vikis kasutusel)
    • kaotada viited iga maa ja haldusüksuse ISO-mallidele, millele praegu ühtlasi kõige oodatumate mallide lehel ohtralt on viidatud ja mida siin praegu toimiva süsteemi juures tegelikult ei kasutata
  5. kaotada mallid Coordinate to DMS for maps ja CoordinateSYSTEM, millele samuti ei paista siin praegu kasutust leiduvat
  6. lisada siia allpool viidatud GeoData-süntaks {{#coordinates:...}}

--Pikne 9. august 2013, kell 18:40 (EEST)

Jõudu tööle! Viskasin eile-täna sellele mallile pilgu peale, midagi tuleks ette võtta küll.
Viimase punkti tahtsin selle nädala lõpuks käima saada. Abiks link blogile ja mw:Extension:GeoData. Alustasin nendega tegelemist enda kasutaja nimeruumis. Aga käesolevat malli ma enne pühapäeva õhtut puutuda ei plaaninud. Hea, kui see funktsioon selleks ajaks juba töötab. --Jaan513 (arutelu) 9. august 2013, kell 19:52 (EEST)

Peale selle, saksa vikis on see mall vahepeal märgatavalt teisenenud, kopeerisin sealt lihtsamat koodi mõnda kohta, kus vajalikuks pidasin. Samas on saksa viki malli küljes millegipärast selline kavalus, mis parandab absoluutväärtuselt 90-st suuremad laiused ja 180-st suuremad pikkused vastavalt 90 ja 180 peale. Eemaldasin siit sellise vale valeks parandamise, nii et GeoData saaks selle asemel tõrketeate väljastada. Lisaks lühendasin mõne kasutuse korral abimallide poole pöördumise ahelat. Pikne 12. august 2013, kell 20:08 (EEST)

-- See inglise viki Coord mall võiks praegu eraldi jääda, kuna päris paljud kasutajad kopeerivad malli sealt.

Ideaalne artikli koordinaatide mall oleks ilma parameetriteta, nii et koordinaadid ning mõõtkava võetaks Vikiandmetest. Koordinaatide jaoks on Vikiandmete jaoks eraldi väli tehtud, kaardi mõõtkava jaoks veel mitte. --WikedKentaur (arutelu) 13. august 2013, kell 21:58 (EEST)

Kui Vikiandmete variant töökorda saab, siis ilmselt peab paralleelselt alles jääma ka parameetritega variant.
Coord jääb siin praegu koordinaatide vormistamise ja teisendamisega hätta. Selle asemel, et ka seda malli kuidagi lappima hakata ja et sama funktsiooniga malle vähem jääks, võiks malli Coord minu meelest siiski kaotada. Sinna võib jätta sellise hoiatuse nagu saksa vikis ja võib-olla ka kopeerimiseks siinse malli koodi.
Vahest võiks siin mallis nime ja tüübi parameetri valikuliseks teha, mallide "Koord dm" ja "Coor dms" eelis on praegu, et seal pole neid. (Ja kui nad valikulised on, siis ühtlasi võiks malli GeoTemplate päises nime, tüüpi ja regiooni mitte näidata nagu näiteks prantsuse keeles.) Pikne 26. august 2013, kell 19:55 (EEST)

Asendasin malli Mall:Coord hoiatusteatega. --WikedKentaur (arutelu) 15. september 2013, kell 13:34 (EEST)

Update the template for more features[muuda lähteteksti]

Hello, you may have heard in the news that recent features let users Go on a Wikipedia scavenger hunt with Wikipedia Nearby. For those features to work, however, you need templates like this to give MediaWiki the coordinates using the GeoData syntax.
In short, I suggest you to copy or adapt the last code of w:en:Template:Coord, with w:en:Module:Coordinates etc. If you need help, you can probably ask en.wiki users. Nemo 10. juuni 2013, kell 17:41 (EEST)

See on nüüd siin mallis. Täpsemalt, andmebaasi satuvad need artiklid, mille päises on koordinaadid. Pikne 12. august 2013, kell 20:08 (EEST)

Tüüp puudub[muuda lähteteksti]

Kui kirjutada {{koord}}, siis ei näidata parameetri "tüüp" puudumise pärast veateadet, aga pöördutakse sellegipoolest veateadete malli poole. WikedKentaur, kas võiks selle vea parandamiseks teha siis ehk juba sellise lihtsustuse, et parameetri puudumisel on tüüp alati vaikimisi "landmark"? Pikne 22. juuni 2014, kell 12:31 (EEST)

Küllap vist. --WikedKentaur (arutelu) 24. juuni 2014, kell 11:01 (EEST)

Malli tuleb kasutada enne navigeerimismalle või pärast kategooriaid, aga mitte nende vahel. Kui see seal vahel paikneb tekivad artiklis navigeerimismallide ja kategooriate vahele tühi ruum, mis pole aga just eriti kena.  • • • Kasutaja:Ahsoous • arutelu • 18. september 2016, kell 02:03 (EEST)

Tühi ruum tekib siis, kui navmalli süntaksis on <noinclude> ebakorrektselt reavahetuse järel. See tekitab mujal ka probleeme, mõnel juhul näiteks siis, kui järjest on mitu navmalli. Sellised navmallid tuleks kõik parandada.
Muidu on koordinaadid vist enamasti kategooriate ees. Seda vast ei ole mõtet muuta ja võiks ühtlaselt nii olla. 2001:7D0:88DD:F880:7D27:B8A3:BA56:270D 8. veebruar 2018, kell 10:31 (EET)