Vikipeedia:Kunstikuu/Artiklivõistlus

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Konto loomine

Artiklite registreerimine

Vikipeedia kunstikuu artiklivõistlus toimus 1. oktoobrist kuni 15. novembrini 2021. See oli osa Vikipeedia kunstikuu programmist ja seda viidi läbi toetamaks kunstialase sisu arengut eestikeelses Vikipeedias.

Artiklivõistlust korraldasid Tartu Kunstimaja, Tartu Kunstimuuseum ja Wikimedia Eesti.

Võistluse käigus loodud ja täiendatud artikleid hindas žürii, kuhu kuulusid Ivo Kruusamägi, Peeter Talvistu ja Joanna Hoffmann. Parimatele osalejatele oli välja pandud auhinnad, mis anti üle Vikipeedia jõulupidudel.

Esimest kohta jagasid kasutajad echoecho ja Petushok8 ning teist kohta kasutajad Evlper ja Njosnavelin. Eriauhinna kõige huvitavama artikliteema eest pälvis kasutaja Sillerkiil artikliga Augsburgi tänavakunst.

Reeglid[muuda lähteteksti]

  • Osaleda võivad kõik Vikipeedia registreeritud kasutajad peale žürii liikmete. Registreerumiseks tuleb kasutada Vikipeedia lehekülje ülaosas leiduvat nuppu "Loo konto". Kasutajanimi jätab osaleja anonüümseks, kui ta oma nime ise ei avalda. Auhinna vastuvõtmiseks tuleb oma nimi žüriile teatavaks teha, see avalikustatakse ainult asjaosalise nõusolekul.
  • Artiklite kirjutamisperiood on 1. oktoober kuni 15. november ning konkursil osalevad kõik sellel ajavahemikul loodud või oluliselt täiendatud ning osalevate artiklite leheküljele kirja pandud artiklid. Iga osaleja võib kirjutada või täiendada ükskõik kui palju artikleid.
  • Žürii hindab loodud ja täiendatud artiklite kvaliteeti: eeskätt oskust koostada sidusat ja arusaadavalt sõnastatud ning korrektselt vormistatud, põhjalikku ja samas ülevaatlikku entsüklopeedilist teksti, mis põhineb usaldusväärsetel viidatud allikatel. Artikkel peab olema varustatud allikaviidetega ning plagiaat konkursile ei kvalifitseeru.
  • Artikleid kirjutatakse Vikipeedia põhimõtete ja reeglite alusel kasutajate koostöös. Lubatud ja tervitatav on teiste kaastööliste tehtu parandamine ja kommenteerimine.

Välislingid[muuda lähteteksti]