Versobank AS

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Versobank AS
Asutatud 1999
Peakorter Hallivanamehe 4, Tallinn
Valdkonnad Pangandus
Teenused Pangandusteenused
Koduleht http://www.versobank.com/index.html

Versobank AS on 1999. aastal asutatud, Eestis registreeritud ja tegutsev pank. Pank tegeleb nii jae- kui ka äripangandusega. Pank pakub ka e-kommerts lahendusi ehk finantstehnilisi platvorme e-kaubandusega tegelejatele.

26. märtsil 2018 tühistas finantsinspektsioon panga tegevusloa, millega peatati kohe kõik panga tehtavad toimingud ja tehingud.[1]

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Ettevõtte asutas Preatoni Panga nime all 1999. aastal Eestis tegutsenud Itaalia ärimees Ernesto Preatoni. 2004. aastal omandasid enamusosaluse firmas Kreeka ja Rootsi investorid, 18. juunil 2004 sai uueks ärinimeks AS SBM Pank. 2006. aastal sai enamusosaluse Marfin Financial Group Holdings S.A, 14. mail 2008 registreeriti uueks ärinimeks Marfin Pank Eesti AS[2][3]. 2012. aastani kuuluski pank Kreeka ja Küprose kapitalile, olles osa Küprosel registreeritud panganduskontsernist Marfin Popular Bank (2000. aastani ning 2011. aastast taas Cyprus Popular Bank), suuromanike hulgas oli ka Ateenas elav Nikolaos Sarros (2009. aastal ca 32,5% aktsiaist)[4].

29. märtsil 2012 omandas panga Ukraina põllumajandusettevõte Ukrselhosprom PCF LLC[2], mis kuulub Ukraina tööstuskonsortsiumi Alef[5], (Vadym Iermolaiev, Stanislav Vilenskyy) avaldamata summa eest[6].

Panga tegutsemispõhimõtted ja kliendid[muuda | muuda lähteteksti]

Tänane Versobank on jõuliselt panustamas Eesti-sisesele arengule. Seda tehakse läbi innovatsiooni, uute teadmiste ja kõrgetasemelise meeskonna. Versobank on veendunud, et vastastikune koostöö ja paindlik mõtlemine on viis pakkuda loomingulisi lahendusi meie klientide eesmärkide saavutamiseks. Pank jagab oma investeeringuid meie tänaste ja tulevaste klientidega.

Versobank, tahab olla esimeseks finantspartneriks kõigile väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ja ettevõtlikele inimestele, kes vajavad individuaalset lähenemist ning paindlikke pangateenuseid – tegutsedes siis kas e-kommerts ettevõtluses, IT-s, fintech'is, jne.

Panga varad[muuda | muuda lähteteksti]

Panga varade maht kasvas 2017. aastal esialgsete ja auditeerimata andmetel 294 miljoni euroni (2016. aasta lõpp oli varade maht 200 miljonit eurot) ja puhaskasum ulatus 300 tuhande euroni. Pank pöörab jätkuvalt suurt tähelepanu Eesti siseste tegevusmahtude kasvatamisele, korporatiivsele kliendile ja platvormpangandusele st erinevat liiki tehnilise platvormi pakkumisele, oma koostööpartneritele.

Panga juhtkond[muuda | muuda lähteteksti]

2017. aasta lõpu seisuga kuulusid Versobanki juhatusse Sofia Kirsimaa (vastutab Eesti äriüksuse arenduse eest), Siiri Heinsaar (finantsdirektor) ja Urmas Somelar (vastutab panga riskijuhtimise eest). Veel on juhatuse liige panga pikaaegne jurist Viktoria Vaisma.

Panga juhatuse esimees Aivo Adamson juhib panga ning juhatuse tööd alates 1. juulist 2017.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]