Vanessa Paradis

Allikas: Vikipeedia
Vanessa Paradis (2016)
Vanessa Paradis kontserdil Prantsusmaal (2007)

Vanessa Chantal Paradis (sündinud 22. detsembril 1972 Val-de-Marne'is) on Prantsusmaa laulja ja näitleja.

Ta sündis Pariisi lähedal Saint-Maur-des-Fossés's André ja Corinne Paradis' tütrena. Ta kasvas üles Villiers-sur-Marne'is. Tal on 10 aastat noorem õde Alysson, kes on mänginud paljudes prantsuse õudusfilmides.

Lapsena oli ta vaimustuses Marilyn Monroest ning hakkas tema eeskujul õppima tantsu ja klaverit. Ta veetis palju aega oma onu Didier Painiga, kes on näitleja ja produtsent.

Tema esimene esinemine televisioonis oli saates "L'École des fans". Oma esimese singli "La Magie des surprises-parties" salvestas ta 1983 ja esines sellega 1985 Itaalias festivalil, kuid ei võitnud peaauhinda. 1987, kui ta oli 14-aastane, salvestas ta laulu "Joe le taxi", mis tegi ta maailmakuulsaks ja oli Prantsusmaal 11 nädalat suurim hitt. Prantsuskeelse laulu kohta on ebatavaline, et see anti välja ka Suurbritannias, kus tõusis koguni 3. kohale.

1990 pälvis ta prantsuskeelse filmi tähtsaima auhinna César kõige lootustandvama noore näitleja kategoorias. 1999 nimetati ta Césari kandidaadiks parima naisnäitleja kategoorias, kuid ta ei võitnud seda.

Ta elas 19982012 koos USA filminäitleja Johnny Deppiga. Neil on tütar Lily-Rose Melody Depp, kes sündis 27. mail 1999, ja poeg John Christopher Depp III, kes sündis 9. aprillil 2002. Kuulujutud paari lahutusest hakkasid avalikkuse ette jõudma jaanuaris 2012. Algul Depp eitas neid, kuid paar kuud hiljem teatas paar, et nad üritasid oma suhet parandada. Deppi esindaja teatas ametlikult paari lagunemisest 19. juunil.

Nende perel on majad Hollywood Hillsis ja Somerseti krahvkonnas Timsburys, talu Île-de-France'is, korterid Pariisis ja Manhattanil ning saar Bahamal.

Praegu on Vanessa Paradis suhtes Prantsuse laulja Benjamin Biolayga.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]