Valgeranna terviserada

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Valgeranna terviserada

Valgeranna terviserada on terviserada Valgeranna külas Pärnu maakonnas Pärnu linnas ning seda haldab sihtasutus Eesti Terviserajad.

Loomine[muuda | muuda lähteteksti]

Terviseraja loomise Audru valda algatas 2011. aastal MTÜ Lindi Külaselts, kes kirjutas projekti lumerajamasina ja jäljelõikefreesi ostmiseks ning sai vastava toetuse PRIAlt.

Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži tehtud uuringu põhjal soovis 64% küsitletutest, et uus terviserada oleks Valgerannas. Teine eelistatuim koht oli Audru park. Terviserada hakati looma 2012. aasta suvel ning see avati sama aasta sügisel. Raja loomisel oli abiks Pärnumaalt pärit suusataja Andrus Veerpalu, Audru vallavalitsuse töötaja Maris Moorits, Valgeranna Seikluspargi peremees Tõnu Valdur ja RMK metsnik Ahti Umbsaar. [1]

Tänapäev[muuda | muuda lähteteksti]

Valgeranna terviserada on avatud aastaringselt ning seal on märgitud maha 500-meetrine ning 1- ja 3-kilomeetrised ringid. Kaks lühemat ringi on pimedal ajal valgustatud. Talvel lükatakse piisava koguse loodusliku lume korral sisse kõikidele ringidele suusarajad.

2016. aasta suvel alustati kettagolfiklubi Hole In One kettagolfiraja ehitamist Valgeranna terviserajale. 18-rajaline kettagolfirada avati sama aasta sügisel.[2]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. "Valgerand ootab peagi tervisesportlasi" Kodused Hääled, juuni 2012.
  2. "Valgeranna kettagolfirada ootab talgulisi" Pärnu Postimees, 22. august 2016

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]