Vaba ja Demokraatlik Euroopa

Allikas: Vikipeedia
Fraktsiooni logo

Vaba ja Demokraatlik Euroopa on euroskeptiline fraktsioon Euroopa Parlamendis. See moodustati pärast 2009. aasta valimisi ja ühendas algselt peamiselt tegevuse lõpetanud fraktsioonide Iseseisvus/Demokraatia ning Liit Rahvusriikide Euroopa Eest endisi liikmeid.

2014. aasta valimiste järel ühines fraktsiooniga 48 saadikut, neist pooled Suurbritannia Iseseisvuspartei esindajad.

Fraktsiooni kaaspresidendid on Nigel Farage (Briti Iseseisvuspartei) ja David Borrelli (Itaalia, Viie Tähe Liikumine).

Fraktsiooni põhimõtted on toodud selle poliitilises platvormis.

Fraktsiooni poliitiline platvorm[muuda | redigeeri lähteteksti]

Fraktsioon on avatud liikmetele, kes nõustuvad Vaba ja Demokraatliku Euroopaga ning tunnistavad ÜRO Inimõiguste ülddeklaratsiooni ja parlamentaarset demokraatiat.

Fraktsioon juhindub järgmisest programmist:

1. Erinevate riikide rahvaste vabadus ja koostöö

Olles pühendunud demokraatia, vabaduse ja rahvusriikide koostöö põhimõtetele eelistab see fraktsioon avatud, läbipaistvat, demokraatlikku ja aruandekohustuslikku koostööd suveräänsete Euroopa riikide vahel ning lükkab tagasi Euroopa bürokratiseerimise ja ühtse tsentraliseeritud Euroopa üliriigi loomise.

2. Rohkem demokraatiat ja rahva tahte austamist

Olles veendunud, et demokraatia legitiimne tase asub rahvusriikide, nende regioonide ja parlamentide tasandil, sest ei ole olemas sellist asja nagu ühtne euroopa rahvus, on see fraktsioon vastu Euroopa jätkuvale integreerimisele (lepingud ja poliitikad), mis suurendab praegust demokraatia defitsiiti ja Euroopa Liidu poliitilise struktruuri tsentraliseeritust. See fraktsioon pooldab seda, et kõik uued lepingud või olemasolevates lepingutes tehtavad muudatused pandaks liikmesriikides rahvahääletusele vabadel ja ausatel riigipõhistel referendumitel. See fraktsioon usub, et igasuguse Euroopa võimu legitiimsus lähtub selle elanike tahtest ning nende õigusest olla vabad ja demokraatlikult valitsetud.

3. Austus Euroopa ajaloo, traditsioonide ja kultuuri vastu

Euroopa rahvastel ja rahvustel on õigus kaitsta oma ajaloolisi piire ning tugevdada omaenda ajaloolisi, traditsioonilisi, religioosseid ja kultuurilisi väärtushinnanguid. See fraktsioon laidab maha ksenofoobia, antisemitismi ja igasuguse muu diskrimineerimise.

4. Austus rahvuslike eripärade ja huvide vastu: vabadus hääletamisel

Nõustudes kehastama oma toimingutes neid loetletud põhimõtteid jätab see fraktsioon oma liikmetele ja liikmesdelegatsioonidele vabaduse hääletada nii, nagu nad paremaks peavad.

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]