Eesti väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister)
Jump to navigation Jump to search

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister (aastatel 2015–2019 ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, aastatel 20142015 väliskaubandus- ja ettevõtlusminister) on Eesti valitsuse liige, kelle vastutusvaldkonnad on järgmised:[1] ettevõtluse arengu toetamine, ekspordiarengu ja kaubanduse kaitsemeetmete korraldamine, investeeringute kaasamine, tehnoloogiline arendustegevus, innovatsioon, ehitus, elamumajandus, turism, informaatika, telekommunikatsioon, postside ja riigi infosüsteemide arendamise koordineerimine, samuti majanduse arengukavade väljatöötamine ja elluviimine eelnimetatud valdkondades, väliskaubanduse valdkond ja välisministeeriumi vastavate struktuuriüksuste tegevuse suunamine.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri vastutusvaldkonda kuuluvad Riigi Infosüsteemi Amet, Eesti Interneti Sihtasutus, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Riigi Infokommunikatsiooni Sihtasutus, sihtasutus Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus, sihtasutus KredEx, sihtasutus Tallinna Teaduspark TEHNOPOL, MTÜ Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskus, MTÜ Nordic Institute for Interoperability Solutions, AS Eesti Post ja AS KredEx Krediidikindlustus.[1]

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister esindab Eestit Euroopa Liidu välisasjade nõukogus väliskaubanduse küsimustes ja konkurentsivõime nõukogus infotehnoloogia küsimustes ning transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetika nõukogus infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni küsimustes.[1]

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister juhib majandus- ja taristuministriga kahasse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister oli alates 29. aprillist 2019 kuni 30. aprillini 2019 Marti Kuusik.[2][3] Alates 16. maist 2019 on väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo[4].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]