Thomas Brodie-Sangster

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Thomas Brodie-Sangster (2015)

Thomas Brodie-Sangster (tuntud ka kui Thomas Sangster; sündinud 16. mail 1990 Londonis) on inglise näitleja ja muusik, kes on tuntud Jojen Reedi "Troonide mängust", John Tracy ITV seerias "Thunderbirds Are Go", Sam [tegelikult Simon] "Nanny McPheest", Newt "Maze Runneri" filmisarjast ja Ferb "Phineases and Ferbis". Sangster kasvas ka populaarsust, et mängida kriitiliselt tunnustatud kultusfilme, nagu "Death of a superhero", "Bright Star" ja Paul McCartney filmis "Nowhere Boy". Ta oli ka "Star Warsis" näidelnud osas: The Force Awakens ja roll Netflixi mini seerias "Godless" Whitey Winnina.

Lapsepõlv[muuda | muuda lähteteksti]

Thomas Sangster sündis 16. mail 1990 Londonis Southwarkis, Mark Sangsterilt ja Tasha Bertramilt. Sangsteri isa perekond on pärit Šotimaalt Banchoryst. Tema vanavanem Anthony Bertram oli romaanikirjanik ja ema esivanem oli poliitik ja koloniaaljuht Sir Evan Nepean, kelle kaudu ta on Cornishi ja Walesi esiisa. Tal on üks õde, Ava. Sangster mängib bassi ja kitarri ning ta õppis mängima vasakpoolset kitarri, et kujutada vasakukäelist Paul McCartney näidendil "Nowhere Boy". Ta õppis ka seda, kuidas mängida trumme mängufilmis "Love actually".

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Sangster, kes reklaamib "Death of a superhero" 2011. aastal. Sangsteri esimene mängufilm oli BBC televisioonis, "Station Jim". Hiljem ilmus ta veel mõnda televisioonifilmile, sealhulgas "Bobbie's girl" , "Miracle of the cards" (Craig Shergoldi lugu) ja "Stig of the Dump". Ta võitis "Golden Nymph" auhinna 43. aastakoosolekul Monte Carlo televisioonifestivalil tema rolli eest väikeettevõtetes "Entrusted". "Love actually", kus ta mängis Liam Neesoni võõraspoega, oli Sangsteri esimene suur teatrifilm. Ta oli kandideerinud filmile "Golden Satellite Award" ja "Young Artist Award".

Sangster ilmus romaani "Feather Boy" televisiooni kohandumisel ja mängis James Franco rolli nooremat versiooni Tristan & Isolde filmilises versioonis. Muuhulgas osaleb Sangster filmi (lapse) mõõgavõitluses. Sangster järgmiselt mängis edukalt filmis "Nanny McPhee", vanim seitsmest lapsest.

Aastal 2007 ilmus ta kaheosalise loo ("Human nature and the family of blood") juures doktor Who'd nagu kooli Timothy "Tim" Latimer, ja külaline starred on Big Finish doktor, kelle audio draamas "The Mind Eye" ja "The Peladoni" pruut. Tema hääl langes doktor Who episoodide filmimisel. Ta tähistas lisaks "Love Actually" ja "Nanny McPhee" kaastoetajat Colin Firth Valerio Massimo Manfredi ajaloolise romaani "The Last Legion" filmilisel kohandumisel, mis ilmus 2007. aastal. Samal aastal väljendas ta Ferb Fletcheri iseloomu Disney Channel animeeritud seerias "Phineas and Ferb" kõrval "Love actually" Olivia Olson. 2007. aasta detsembrist töötas ta ka Itaalias filmitud mini-seeria "Pinocchio" filmimisega.

2008. aasta märtsis teatati, et Sangster startis Steven Spielbergi CGI liikumisvõimaluste filmiga "The adventures of Tintin" kui Hergé koomiksite pealkiri. Sangster lahkus projektist pärast raskuste esitamist, kui filmimine viidi 2008. aasta oktoobris edasi ja Jamie Bellile anti roll.

2008. aasta märtsi lõpus alustas ta tööd režissööri Jane Campioniga oma filmist "Bright Star", armulugu Ben Whishawiga ja Abbie Cornishiga, milles kujutatakse John Keatsi ja tema väljavalitujat Fanny Brawne'i. Aaron Johnson, Kristin Scott Thomas ja Anne-Marie Duff "Nowhere Boy", auhinnatud kunstniku Sam Taylor-Woodi režissöör John Lennoni teismeliste aastate ja nende varase elu kujundanud naisega: tema ema Julia (Duff ) ja tema tädi Mimi (Scott Thomas). See oleks tema teine ​​kord Johnsoniga, kes on esimene 2004. aastal "Feather Boy".

Sangster ilmus filmile "Some dogs bite" kohta poisist, kes tahab oma perekonda koos hoida. Casey (Sangster) võtab oma beebivenna hoolduseta ja tema vanema venna abiga läheb nende isa otsima. Sangster ilmus koos Andy Serkisega iroonilises filmis "Death of a superhero", mis põhineb Anthony McCarteni romaanil "Death of a superhero".

Lisaks mängib Sangster 2011. aastal filmis "The Last Furlong" Liamit. 2011. aasta aprillis tegi ta külalisena nägemuse nagu Adam Douglas briti detektiivikirjaniku "Lewise" episoodina. Aastal 2012 osales ta "The Baytown Outlawsis" ja Ella Jonesi lühikeses filmis "The Ugly Pearl", kolmas osa Tales triloogia ümbertöödeldud muinasjutte "More Films". Ta mängib ka Jojen Reedi rolli HBO sarjas "Game of thrones". Aastal 2015 esitas ta John Tracy hääle ITV versioonis Gerry Andersoni nukufilmis "Thunderbirds are go".

Sangster mängis Newt 20. sajandi Foxi filme "Maze Runner" (2014) ja "Maze Runner: The Scorch Trials" (2015), samuti "Maze Runner: The Death Cure" (2018). BBC2's 6-osaline teler kohanemine "Wolf Hall" (BBC2 alates 21. jaanuar 2015), Sangster portreteerib Rafe Sadlerit.

25. mail 2017 vabastati Sangsteri osana valimisest 15-minutilise järje "Love actually". See vabastati NSC heategevusfilmide Comic Reliefi punaseninapäeva osana ja pealkirjaga "Red Nose Day actually" ja tõi tagasi suure hulga stseene esimesest filmist.