The Weeknd

Allikas: Vikipeedia
The Weeknd
Sünniaeg Abel Makkonen Tesfaye
16. veebruar 1990 (34-aastane)
Toronto (Kanada)
Amet laulusõnade kirjutaja
Stiil alternatiivne RnB, popmuusika
Koduleht https://www.theweeknd.com/
Autogramm

Abel Makkonen Tesfaye (sündinud 16. veebruaril 1990 Torontos), esinejanimega The Weeknd, on Etioopia-Kanada laulja, laulukirjutaja ja muusikaprodutsent

2010. aastal laadis Tesfaye The Weekndi nime all YouTube'i mitu laulu. Sellele järgneval aastal andis ta välja kriitikute tunnustuse pälvinud mixtape'id "House of Balloons", "Thursday" ja "Echoes of Silence". 2012. aastal, allkirjastanud lepingu plaadifirmaga Republic Records ja loonud oma plaadifirma XO, avaldas ta albumi "Trilogy", kus ilmusid uuendatul kujul varasemad mixtape'id ja mõned seniavaldamata lood.

The Weekndi albumid on saavutanud kaks esikohta ("Beauty Behind the Madness" 2015. aastal ja "Starboy" 2016. aastal) ning teise koha ("Kiss Land") USA edetabelis Billboard 200. Tema esimene EP, "My Dear Melancholy", ilmus aastal 2018. Edetabeli Billboard Hot 100 esikümnesse on jõudnud seitse tema laulu: "Love Me Harder" koos Ariana Grandega[1], "Earned It", "I Feel It Coming", "Pray For Me" koos Kendrick Lamariga[2], "The Hills", "Can't Feel My Face" ja "Starboy".

2015. aastal sai temast esimene laulja, kellel oli edetabelis Billboard Hot R&B Songs korraga kolm laulu: "Can't Feel My Face", "Earned It" ja "The Hills". Tesfaye on võitnud kolm Grammy auhinda ja üheksa Juno auhinda.

Hittlugu "Blinding Lights" on esimene lugu läbi Billboardi ajaloo, mis püsinud singliedetabeli Billboard Hot 100 esikümnes terve aasta järjest[3].

Varajane elu[muuda | muuda lähteteksti]

Tesfaye sündis 16. veebruaril 1990 Torontos ning kasvas üles sealses Scarborough' linnaosas. Tema vanemad Makkonen ja Samra Tesfaye on pärit Etioopiast, kuid nad emigreerusid 1980. aastal Kanadasse. Abel on oma vanemate ainuke laps.

Kui Tesfaye oli noorukieas, töötas tema ema pere ülalpidamiseks mitmel töökohal. Vanemad aga lahutasid ja isa lahkus pere juurest, kui Abel oli veel väike, mistõttu jäid Tesfaye eest hoolitsema vanaema ja ema. Vanaemaga koos elades õppis ta amhari keelt, mida ta kasutas ka emaga kõneledes. Ta käis ka Etioopia õigeusu kiriku teenistustel. Tesfaye on intervjuus rääkinud oma isast nii: "Ma nägin teda harva, tal oli uus pere ja lapsed. Ma isegi ei tea, kus ta elas. Ma olen kindel, et ta on hea mees. Ma ei ole teda kunagi hukka mõistnud. Ta ei olnud pahatahtlik, ta ei olnud alkohoolik, ta ei olnud sitapea. Ta lihtsalt ei olnud minuga."

Tesfaye kirjeldab oma teismeliseaega nagu filmi "KIDS without the AIDS". Ta on öelnud, et hakkas marihuaanat suitsetama 11-aastaselt ja läks hiljem üle tugevamatele narkootikumidele.

Tesfaye käis West Hill Collegiate Institute'is ja Birchmount Park Collegiate Institute'is Scarborough's. Keskkooli jättis ta aga 2007. aastal pooleli ja hiljem lahkus ka oma kodust. Tesfaye kolis Toronto Parkdale'i linnaossa. Ta on öelnud, et tema esinejanimi The Weeknd on inspireeritud kooli poolelijätmisest – "kui ta ühel nädalavahetusel kodust lahkus ja enam tagasi ei tulnud". Tema produtsent Jeremy Rose seevastu väidab, et see nimi oli tema idee. Nime kirjapilti muudeti selleks, et vältida probleeme Kanada bändiga The Weekend[4].

Muusikalised mõjutajad[muuda | muuda lähteteksti]

Tesfaye muusad ehk need, kellelt ta on saanud enim muusikalist inspiratsiooni, on Michael Jackson, Prince ja R. Kelly. Tema muusikat veel mõjutanud David Bowie[5], The Smiths[6], Bad Brains[7], Talking Heads[8], DeBarge[9], 50 Cent[10], Wu-Tang Clan[11] ja Eminem[12]. Üles kasvades kuulas ta väga erinevaid muusikažanre, sealhulgas souli, quiet storm'i, hiphoppi, funk'i, indie-rock'i ja post-punk'i.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Tesfaye oli 2015. aastast suhtes modelli Bella Hadidiga[13]. Paari nähti esimest korda avalikult koos Coachella festivalil. Hadid võttis osa ka tema muusikavideost "In The Night". 11. novembril 2016 teatati, et paar läks lahku kiire ja tiheda elutempo tõttu. Tesfaye oli koos ka Selena Gomezega[14], kuid nende suhe kestis vaid pool aastat.

Tesfaye üritas sageli ravimitega üle saada inspiratsioonipuudusest ning kuritarvitas keelatud aineid, näiteks ketamiini, kokaiini, MDMA-d ja seeni. Hiljem on ta öelnud, et narkootikumid olid kui "toetuspunktiks" muusika kirjutamisel.

Korrarikkumisprobleemid[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aasta jaanuaris arreteeriti Tesfaye, kuna ta peksis Las Vegase politseinikku. Talle määrati karistuseks 50 tundi üldkasulikku tööd.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

 1. "Ariana Grande".
 2. "Kendrick Lamar".
 3. The Weekndi "Blinding Lights" tegi Billboardi singliedetabelis ajalugu, ERR, 10. märts 2021
 4. "The Weekend".
 5. "David Bowie".
 6. "The Smiths".
 7. "Bad Brains".
 8. "Talking Heads".
 9. "DeBarge".
 10. "50 Cent".
 11. "Wu-Tang Clan".
 12. "Eminem".
 13. "Bella Hadid".
 14. "Selena Gomez".