The Weeknd

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Tesfaye esinemas augustis 2017

Abel Makkonen Tesfaye, lavanimega The Weeknd, (sündinud 16. veebruaril 1990 Torontos) on Etioopia-Kanada laulja, laulukirjutaja ja muusikaprodutsent

2010. aastal laadis Tesfaye The Weekndi nime all YouTube'i mitu laulu. 2011. aastal andis ta välja kriitikute tunnustuse pälvinud mixtape'id "House of Balloons", "Thursday" ja "Echoes of Silence". Mixtape'id olid hiljem remastered albumi "Trilogy" (2012) jaoks pärast seda, kui ta allkirjastas lepingu plaadifirmaga Republic Records ja lõi oma plaadifirma XO.

The Weekndi albumid on saavutanud kaks esikohta ("Beauty Behind the Madness" 2015. aastal ja "Starboy" 2016. aastal) ning ühe teise koha ("Kiss Land") USA edetabelis Billboard 200. Tema esimene EP, "My Dear Melancholy", ilmus aastal 2018. Edetabeli Billboard Hot 100 esikümnesse on jõudnud seitse tema laulu: "Love Me Harder" koos Ariana Grande'iga[1], "Earned It", "I Feel It Coming", "Pray For Me" koos Kendrick Lamariga[2], "The Hills", "Can't Feel My Face" ja "Starboy". 2015. aastal sai temast esimene laulja, kellel oli edetabelis Billboard Hot R&B Songs korraga kolm laulu: "Can't Feel My Face", "Earned It" ja "The Hills". Tesfaye on võitnud kolm Grammy auhinda ja üheksa Juno auhinda.

Varajane elu[muuda | muuda lähteteksti]

Tesfaye sündis 16. veebruaril 1990 Torontos ning kasvas Scarborough' linnaosas. Ta on Makkoneni ja Samra Tesfaye ainuke laps. Tema vanemad rändasid Etioopiast Kanadasse 1980. aastal.

Kui Tesfaye oli oma noorukieas, töötas tema ema mitmel töökohal, et peret üleval pidada. Tesfaye jättis pere maha, kui Abel oli veel väike, mistõttu jäid Tesfaye eest hoolitsema vanaema ja ema. Kui Abel elas koos oma vanaemaga, õppis ta Amharici keelt, mida ta kasutas ka emaga kõneledes. Ta käis veel Etioopia Õigeusu kiriku teenistustel. Tesfaye rääkis ühes intervjuus oma isast nii: "Ma nägin teda harva, tal oli uus pere ja lapsed. Ma ei tea isegi, kus ta elas. Ma olen kindel, et ta on hea mees. Ma ei ole teda kunagi hukka mõistnud. Ta ei olnud pahatahtlik, ta ei olnud alkohoolik, ta ei olnud sitapea. Ta lihtsalt ei olnud koos minuga."

Tesfaye kirjeldab oma teismeliseaega nagu film "KIDS without the AIDS". Tesfaye märkis seda, et ta hakkas suitsetama marihuaanat 11-aastaselt ja hiljem läks üle tugevamatele narkootikumidele.

Tesfaye käis West Hill Collegiate Institute'is ja Birchmount Park Collegiate Institute'is Scarborough's Torontos, kus ta jättis keskkooli pooleli 2007. aastal, ja hiljem lahkus ta ka oma kodust. Tesfaye kolis Parkdale'i Torontosse. Tesfaye on öelnud, et ta lavanimi on inspireeritud kooli poolelijätmisest, väites et "pärast seda, kui ta ühel nädalavahetusel lahkus kodust ja enam tagasi ei tulnud", kuigi tema produtsent Jeremy Rose väidab, et see nimi oli tema idee. Õigekirja muudeti selleks, et vältida probleeme seoses Kanada bändiga The Weekend[3].

Kunstilist[muuda | muuda lähteteksti]

Tesfaye muusad on Michael Jackson, Prince ja R. Kelly, kellelt ta on saanud muusikalist inspiratsiooni. Ta kasvas üles, kuulates väga erinevaid muusikažanre, sealhulgas souli, quiet storm'i, hiphoppi, funk'i, indie-rock'i ja post-punk'i. Lisaks on tema muusikat veel mõjutanud David Bowie[4], The Smiths[5], Bad Brains[6], Talking Heads[7], DeBarge[8], 50 Cent[9], Wu-Tang Clan[10] ja Eminem[11].

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Tesfaye käis modelli Bella Hadidiga[12] alates 2015. aastast; paari nähti esimest korda avalikult Coahellal. Hadid võttis osa ka tema muusikavideost "In The Night". 11. novembril 2016 teatati, et paar läks lahku, põhjuseks oli nende kiire ja tihe elutempo. Tesfaye käis ka Selena Gomezega[13], kuid nende suhe kestis vaid pool aastat.

Varem üritas Tesfaye sageli ravimitega üle saada inspiratsioonipuudusest ning kuritarvitas keelatud aineid, näiteks ketamiini, kokaiini, MDMA-d ja seeni. Hiljem ütles Tesfaye, et narkootikumid olid kui "toetuspunktiks" muusika kirjutamisel.

Korrarikkumisprobleemid[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aasta jaanuaris arreteeriti Tesfaye, kuna ta peksis Las Vegase politseinikku. Talle määrati karistuseks 50 tundi üldkasulikku tööd.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]