Tõstmine 1968. aasta suveolümpiamängudel

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Tõstmine 1968. aasta suveolümpiamängudel Méxicos 13.-19. oktoobril.

Kärbeskaal[muuda | muuda lähteteksti]

Maailmarekord: Gennadi Tšetin (NSV Liit) 367,5 (1968).
Olümpiarekord: Aleksei Vahhonin (NSV Liit) 357,5 (1964).
20 võistlejat.
13. oktoober.

KohtVõistlejaRiikSurumineRebimineTõukamineKokku
1.Mohammed NassiriIraan112,5105150 MR367,5 OR =MR
2.Imre FöldiUngari122,5105140367,5 OR =MR
3.Henryk TrebickiPoola115107,5135357,5
4.Gennadi TšetinNSV Liit110102,5140352,5
5.Shiro IchinosekiJaapan110107,5132,5350
6.Fernando BaezPuerto Rico12092,5132,5345

Sulgkaal[muuda | muuda lähteteksti]

Maailma- ja olümpiarekord: Yoshinobu Miyake (Jaapan) 397,5 (1964).
23 võistlejat.
14. oktoober.

KohtVõistlejaRiikSurumineRebimineTõukamineKokku
1.Yoshinobu MiyakeJaapan122,5117,5152,5392,5
2.Dito ŠanidzeNSV Liit120117,5150387,5
3.Yoshiyuki MiyakeJaapan122,5115147,5385
4.Jan WojnowskiPoola117,5115150382,5
5.Mieczyslaw NowakPoola117,5110147,5375
6.Nasrollah DehnaviIraan117,5107,5140365

Kergekaal[muuda | muuda lähteteksti]

Maailmarekord: Waldemar Baszanowski (Poola) 440 (1967).
Olümpiarekord: Waldemar Baszanowski 432,5 (1964).
20 võistlejat.
15. oktoober.

KohtVõistlejaRiikSurumineRebimineTõukamineKokku
1.Waldemar BaszanowskiPoola135135167,5437,5 OR
2.Parviz JalayerIraan125132,5165422,5
3.Marian ZielinskiPoola135125160420
4.Nobuyuki HattaJaapan135127,5155417,5
5.Shin Hee WonLõuna-Korea127,5125162,5415
6.Janos BagocsUngari132,5122,5157,5412,5

Kergekeskkaal[muuda | muuda lähteteksti]

Maailmarekord: Viktor Kurentsov (NSV Liit) 482,5 (1968).
Olümpiarekord: Hans Zdražila (Tšehhoslovakkia) 445 (1964).
20 võistlejat.
16. oktoober.

KohtVõistlejaRiikSurumineRebimineTõukamineKokku
1.Viktor KurentsovNSV Liit152,5135187,5475 OR
2.Masashi OhuchiJaapan140140175455
3.Karoly BakosUngari137,5132,5170440
4.Russell KnippUSA147,5122,5167,5437,5
5.Chun Sik LeeLõuna-Korea140132,5165437,5
6.Werner DittrichSaksa DV140130165435

Keskkaal[muuda | muuda lähteteksti]

Maailmarekord: Boriss Selitski (NSV Liit) 487,5 (1968).
Olümpiarekord: R. Pljukfelder (NSV Liit) 475 (1964).
26 võistlejat.
17. oktoober.

KohtVõistlejaRiikSurumineRebimineTõukamineKokku
1.Boriss SelitskiNSV Liit150147,5187,5485 OR
2.Vladimir BeljajevNSV Liit152,5147,5185485 OR
3.Norbert OzimekPoola150140182,5472,5
4.Gyözö VeresUngari150140182,5472,5
5.Karl ArnoldSaksa DV155137,5175467,5
6.Hans ZdražilaTšehhoslovakkia135147,5180462,5

Poolraskekaal[muuda | muuda lähteteksti]

Maailmarekord: Kaarlo Kangasniemi (Soome) 522,5 (1968).
Olümpiarekord: V. Golovanov (NSV Liit) 467,5 (1964).
29 võistlejat.
18. oktoober.

KohtVõistlejaRiikSurumineRebimineTõukamineKokku
1.Kaarlo KangasniemiSoome172,5157,5187,5517,5 OR
2.Jaan TaltsNSV Liit160150197,5507,5
3.Marek GołąbPoola165145185495
4.Bo JohanssonRootsi165145182,5492,5
5.Jaakko KailajärviSoome145150190485
6.Árpád NemessanyiUngari150145187,5482,5

Raskekaal[muuda | muuda lähteteksti]

Maailmarekord: Leonid Žabotinski (NSV Liit) 590 (1967).
Olümpiarekord: Leonid Žabotinski 572,5 (1964).
17 võistlejat.
19. oktoober.

KohtVõistlejaRiikSurumineRebimineTõukamineKokku
1.Leonid ŽabotinskiNSV Liit200170202,5572,5 =OR
2.Serge RedingBelgia195147,5212,5555
3.Joseph DubeUSA200145210555
4.Manfred RiegerSaksa DV175155202,5532,5
5.Rudolf MangSaksa FV177,5152,5195525
6.Mauno LindroosSoome157,5145192,5495