Super Mario 64

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mario 64"Super Mario 64" on platvormimäng Nintendo 64-le. See oli esimene kolmemõõtmeline "Super Mario" mäng.

Mängu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Mario peab mängus korjama tähti, mis Bowser on varastanud. Bowser on röövinud ka printsess Peachi, kelle Mario asub päästma. Mängu tasandeid ei läbita enam aja peale ja neis saab vabalt ringi liikuda, erinevalt kahemõõtmelistest "Super Mario" mängudest, kus aeg tiksus ning liikuda sai ainult vasakult paremale. Kui mängija puudutab vaenlast, hakkab tal elumeeter langema. Kui mängija elumeeter langeb nulli, kaotab ta elu. Kui aga kõik elud on otsas, peab mängija alustama samast kohast, kus see on salvestatud.

Mängu sõlmpunkt on printsessi loss, kus mängija hüppab piltide sisse. Mängija peab enne tasandile suundumist valima episoodi. Kui mängija kaotab tasandil elu, suundub ta automaatselt printsessi lossi tagasi.

Mäng kohandati ka Nintendo DS-i konsoolile, see variant kannab nime "Super Mario 64 DS". See mäng on Super Mario 64 uustöötlus, kus lisaks Mariole saab mängida ka Yoshi, Luigi ja Warioga. "Super Mario 64" klassikaline versioon ilmus uuesti Nintendo Wii konsoolile Virtual Console'i programmis.