Mine sisu juurde

Super Mario Bros.

Allikas: Vikipeedia

"Super Mario Bros." ehk "Super Mario Brothers" ('Super Mario vennaskond') on esimene "Super Mario" seiklusmäng. Mäng tehti Nintendo Entertainment Systemi konsoolile. Mäng ilmus uuesti Nintendo Wii Virtual Console'i platvormi jaoks.

Mängu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Noored vennad Mario ja Luigi saavad Seenekuningriigi sulaselt Toadilt teada, et Seenekuningriigi printsess Peach on röövitud. Röövijaks osutus paha kilpkonn-koletis Bowser. Mario ja Luigi otsustavad asuda teele, et printsess vabastada ja pätt teolt tabada. Teekond Bowseri lossini on takistusterohke. Ees ootavad vennakesi tapja-seened Goombad, tapja-kilpkonnad Koopa-Troopad, maa all elavad kiivritega siilid (Buzzy Beetles), okkalised väikekoletised, mida viskavad alla pilve peal lendavad kilpkonnad, kaheksajalad, kalad, õhku hüppavad lendkalad, torudest välja piiluvad tapja-maasikad (Pirahna Plant) ja muud kollid. Tulelossides ootavad salajased koletised, kes on võlutud Võlts-Bowseriteks ja üritavad Mariot ja Luigit haneks tõmmata, et need ongi just õige Bowser, kes printsessi vangis hoiab. Need kollid hoiavad vangis Toade. Kuid lõpuks jõuavad vennad ka ehtsa Bowseri juurde.

Mäng on kahemõõtmeline ja seal saab liikuda ainult vasakult paremale. Tagasi vasakule liikuda ei saa. Mängija peab jõudma tasandi lõppu, enne kui antud aeg otsa saab. Kui aeg saab otsa, kaotab mängija ühe elu. Elu võib kaotada mängija ka siis, kui ta ilma võimeteta puudutab vaenlasi ja kui ta kukub kuskilt alla. Kui kõik elud otsa saavad peab mängija alustama kogu seiklust uuesti. Olenemata kui kaugele ta mängus on jõudnud, sest Nintendo Entertainment Systemi mängukonsoolis pole salvestamise võimalusi ja mälukaarte. Mängija peab korjama münte. Kui mängija saab sada münti täis, saab ta lisaelu ja hakkab münte korjama uuesti nullist. See omadus jätkub teistes Mario-mängudes. Mängija saab ka lisavõimeid, mida ta peab otsima kastidest. Nii saab mängija paremini vaenlasi peatada. Kui mängija ei reageeri vaenlase rünnakule, muutub ta taas võimetuks. Maailmu on kaheksa ja iga maailm on omakorda jagatud neljaks tasandiks. Tagasi vanasse läbi tehtud tasandisse minna ei saa. Tasandid lähevad järjest raskemaks. Iga maailma neljas tasand on tuleloss, mille lõpus ootab Võlts-Bowser. Mängija peab purustama peavaenlase kaitsesilla, et peavaenlane kukuks tulle. Seejärel päästab mängija Toade, kes ütlevad iga tulelossi lõpus, et printsess on vangis hoopis teises lossis ("Thank You Mario! But our princess is in another castle!"). Viimase maailma tulelossis on õige Bowser. Mängija peab samuti purustama kaitsesilla, mille peale Bowser kukub tulle ja mängija saab printsessi vabastada. Mängu saab mängida ka kordamööda kahekesi. Mängijatel on kaks pulti. Kui üks mängija kaotab elu, on teise mängija kord. Võidab see, kes esimesena printsessi juurde jõuab.