Shugo Chara!

Allikas: Vikipeedia

Shugo Chara! (しゅごキャラ!, Shugo Kyara!) on Jaapani shōjo manga, mis on loodud Peach-Pit'i poolt.

Loo keskmes on algkooliõpilane Amu Hinamori, kes jätab inimestele laheda ja julge inimese mulje. Tegelikult, aga on ta introvertne ja häbelik. Amu soovib, et tal oleks julgust kõigile näidata, milline ta iseloom tegelikult on. Järgmisel hommikul avastab, ta üllatusega enda voodist kolm eri värvi muna, millest kooruvad kolm sellist tegelast, milline ta soovis olla: Ran, Miki, ja Su.

Shugo Charat avaldatakse Nakayoshi ajakirjas ja Jaapanis Kodansha poolt. Del Rey on avaldanud mangat inglise keeles ja esimene osa tuli välja 27. märtsil 2007. 2008. aastal võitis see Kodansha Manga Auhinna parima lastele mõeldud mangana.

Shugo Charast on tehtud ka samanimeline 51-osaline[viide?] animesari, mis on toodetud Satelight'i poolt Kenji Yasuda juhendusel ja esmakordselt avaldati see 6. oktoobril 2007. aastal TV Tokyos. 20. juulil 2008 avaldati, et anime Shugo Chara jätkab ilmumist Shugo Chara!! Doki- nime all. Uus hooaeg algas ilmumist 4.oktoobril 2008.


Tegelased[muuda | muuda lähteteksti]

Anime[muuda | muuda lähteteksti]

Manga Shugo Chara! animeeriti ning alustati esitamist aastal 2007. Anime episoodid on loodud Satelight'i poolt Kenji Yasuda juhendamisel. Esimene episood "Shugo Chara on sündinud" (しゅごキャラ誕生! ,Shugo Kyara Tanjō!) ilmus 6. oktoobril 2007. Episoode näidatakse veel viiel teisel kanalil peale TV Tokyo. Esimese hooaja teema laulud olid kõik esitatud J-pop bändi, Buono! poolt. Esimene avalaul "Südame Muna" (こころのたまご ,Kokoro no Tamago) on avalauluks esimese 26. episoodi jaoks. Viimaste 25 jaoks on kasutatud laul "Ma Armastan Kõiki" (みんなだいすき ,Minna Daisuki). Esimeste 12. episoodi lõpulauluks on "Tõeline Ise" (ホントのじぶん ,Honto no Jibun); alates 13. kuni 26. on "Armastuse Ratsutaja" (恋愛♥ライダー ,Ren'ai ♥ Raidā); alates 27. kuni 38. on "Kiss!Kiss!Kiss!" ning viimaste 12. jaoks on "Võistle ja Mine!" (ガチンコでいこう! ,Gachinko de Ikō!). Animes esines ka kolm siselaulu, mille esitaja on Nana Mizuki, Utau Hoshina häälestaja: "Meikyuu Butterfly", esimest korda 12. episoodis; "Black Diamond" esimest korda 39. episoodis ning "Heartful song" esimest korda 47. episoodis.

Uue hooajaga tulid kasutusele uued avalaulud uute bändide poolt. Esimeste 12. jaoks "Kõikide Muna" (みんなのたまご ,Minna no Tamago?) ning 25. episoodini "Kaitsja Kaitsja" (しゅごしゅご! ,Shugo Shugo!) esitaja on uus bänd Shugo Chara Egg!. Kolmandaks avalauluks on "Jätke see minu hooleks♪Kaitsjad" (おまかせ♪がーデイアン ,Omakase♪Guardians?) mille esitab just loodud Guardians4. Neljandaks on "Kooli päevad" (School Days) samuti Guardians4 poolt. Kõik lõpulaulud on esitatud juba varem tuntud Buono! poolt. Esimeseks lõpulauluks oli "Palju Armastust Palju Armastust" (ロッタラ ロッタラ ,Rottara Rottara), järgmiseks oli "See Tee" (co・no・mi・chi ), mis esines episoodides 69 kuni 76. Sellele järgnev "MINU POISS" (MY BOY) kestis 77-ndast kuni 89-da episoodini. Alates 90-st osast on lõpulauluks "Võta rahulikult!" (Take it Easy!)

Manga[muuda | muuda lähteteksti]

Detsembris aastal 2005 Peach-Pit teatas, et nad on töötamas uue manga peal, mille nimeks on Shugo Chara!. Esimene peatükk ilmus Nakayoshi ajakirja veebruari numbris. Esimene kogumik ilmus 6. juulil 2006. Välja andjaks oli Kodansha. Peale tavalistele kogumikele, ilmusid veel ka ka piiratud koguses kogumikud. Nendel on teistsuguses esikaaned ning sees leidub ka mitu pilti Amust. Del Ray Manga teatas, et hangib Shugo Chara! inglise keelsed õigused MangaNEXT 2006 ajal. Esimene inglise keelne kogumik oli välja antud 27. märtsil 2007. Vahelpeal olid Peach-Pit'i tööd, kaasa arvatud Shugo Chara, pausil 2008 aasta detsembris, kuna autorid jäid järsku haigeks ning veetsid mõnda aega haiglas. Kuu hiljem teatasid autorid, et nad jätkavad oma tööd ning tänasid oma fänne toetuse eest.

On olemas ka uus eraldi manga seeria Shugo Chara Chan!, mis on yonkoma (4. pilt koomiksis) stiilis. Lugu on pühendatud Amu Kaitse Tegelastele (Shugo Chara). Hetkel on ainult 2 kogumikku ning ei ole mingit erilist versiooni.