Screamo

Allikas: Vikipeedia

Screamo on muusikastiil, mis on välja arenenud emost. Stiili algatajaks loetakse bändi Herion, mis võttis enda mõjutusi nii emost kui ka hardcore pungist üldisemalt. Tuntud on antud muusikastiil põhiliselt oma karjuva, võiks isegi öelda, et kriiskava, vokaali poolest. Screamot aetakse tihtipeale segamini viimastel aastatel suurt populaarsust kogunud post-hardcorega.

Screamo stiili tunnuseks on ka algeline ja mitte eriti hästi kombineeritud instrumentaalosa. Selle reegli vastu eksitakse palju, mistõttu parema instrumentaalse viimistlusega screamo-ansambleid nagu The Number Twelve Looks Like You ja Circle Takes the Square on hakatud kirjeldama, kui mathcore ja screamo segu.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Üheksakümnendate alguses aitas stiilile alust panna paljuski plaadifirma Gravity Records, mille all olid paljud algusaja tähtsamad bändid nagu Angel Hair, Antioch Arrow ja Heroin. Gravity Records paiknes San Diegos ning seega tegeles enamasti vaid lääneranniku bändidega. Samal ajal aga New Yorgi ja New Jesery aladel tekkis palju screamolikke bände. Näidetena võib välja tuua bändid nagu Merel, 1.6 Band, Rye Coalition ja Rorschach. Screamo on peale sajandivahetust saanud üpris suure populaarsuse osaliseks. Selle tõttu on paljud post-hardcore, metalcore jms artistid kombineerinud enda muusikat screamoga.

Screamo erinevad nimetused[muuda | muuda lähteteksti]

Kuna järgnevalt kirjeldatud terminid ei ole täpselt defineeritud ning nende tähendus võib ringkonniti varieeruda, siis on ilmselt kõiki neid termineid mingis kontekstis kasutatud ka tähendustes, milles nad ei tähenda täpselt sama, mida screamo. Screamo žanri nimetamise teeb veel keerukamaks asjaolu, et selle fännid on tihtipeale konservatiivsed ja ei erista screamot emo stiilist, kuna peavad seda ebavajalikuks. Seda eriti asjaolu tõttu, et hardcore muusika juures on saanud screamo populaarseks liigituseks samal ajal, kui sildistusega emo ei taha end keegi siduda.

Hardcore emo[muuda | muuda lähteteksti]

Screamo algusaegadel ei nimetatud stiili nõnda nagu tänapäeval. Tol ajal oli palju levinum termin hardcore emo. Võib oletada, et antud muusika nimetamine hardcore emoks lõppes selle tõttu, et emo kui selline on ise juba lühend, mis sisaldab sildistust hardcore. Seega täispikas versioonis võiks olla hardcore emo(tional hardcore).

Chaotic emo[muuda | muuda lähteteksti]

Chaotic emo on ka üks vähetuntud ja iganenud termin, mida kasutati screamo-sarnase kaootilise emo-muusika kirjeldamiseks. Tihtipeale on sildistused chaotic emo ja hardcore emo pandud võrduma. Arvatavasti on terminud sellest, et algselt oli üks põhilisi omadusi, mis screamot emostiilist eraldas, just kaootilisus.

Emo violence[muuda | muuda lähteteksti]

Screamot nimetatakse tihtipeale ka emo violence. Emo violence on bändi In/Humanity poolt loodud termin, mis on pärit nende loost Emo Violence Generation,- mis ilmus nende 1998 aastal välja lastud albumil Violent Resignation: The Great American Teenage Suicide Rebellion 1992-1998. Loo nimi oli kombinatsioon tollal juba eksisteerivast stiilist power violence (stiil, mis ühendab endas grindcore'i ja hardcore punki) ning Cameo albumi "Emotional Violence" järgi. Algselt oli kogu asi mõeldud iroonilise naljana. Hiljem võtsid aga paljud bändid selle termini kasutusele, kuna tahtsid eraldada ennast kommertsialiseerunud väljenditest emo ja screamo.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]