Sander Karu

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Disambig gray.svg  See artikkel on eesti juhtimisraamatute autorist; jalgpalluri kohta vaata artiklit Sander Karu (jalgpallur).

Sander Karu

Sander Karu (sündinud 7. märtsil 1959 Elvas) on eesti finants- ja juhtimisraamatute autor, koolitaja, rahvamuusik ning laulusõnade autor.

Karu on lõpetanud Tartu Ülikooli ärijuhtimise magistriõppes ja Tallinna Polütehniline Instituudi puidutöötlemise tehnoloogia erialal. Töötanud koolitaja, konsultandi ja lektorina ja International University Audentes finantsjuhtimise õppetooli hoidjana.

Tegevus muusikuna[muuda | muuda lähteteksti]

Sander Karu mängib kannelt (rahvakannel). Ühena esimestest kandlemängijatest võttis kasutusele elektrikandle (elektrirahvakandle).

Kandlemees Sander mängib poolkromaatilisel rahvakandlel

Esitab rahvalikke laule ja pillilugusid, milles on ühendatud laul ja kannel nüüdisaegse helikeelega. Repertuaar ulatub pärimusmuusikast kuni nüüdisaegse tantsumuusikani.

On laulu- ja kandlekapelli Simmaniduo asutaja ning mängib seal kannelt, rütmimasinat ja laulab. Varem mänginud mänginud basskitarri laulu- ja kandlekapellis Simmaniduo, kontrabassi tantsuansambli Kuljus saateansamblis Heia ja kitarri erinevates ansamblites.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Koos laulu- ja kandlekapelliga Simmaniduo:

Kirjutatud kandlemuusika, laulud ja laulusõnad[muuda | muuda lähteteksti]

Simmaniduo alustab (1985), Valga Valgamaa (1985), Trilleri polka (1986), Uks lahti tee (1986), Merimehe armastus (1986), Tere, jälle (1986), Kärna Ärni (Kärna Erni) (1987), Heade mõtete linn, Tartu (2010), Kandlemees Sander tervitab (2013), Kandlemees Sander lõpetab (2013), Ja siis tõusis aktsiis (2015), Elva männid (2016). Noodid.

Kirjutanud sõnad mitmetele lauludele.

Koostanud Simmaniduo ja Kandlemees Sander lauliku "43 laulu sünnipäevadeks, pulmadeks ja muudeks pidudeks". 2016, Lk 56; ISMN 979-0-54002-301-0 Kandlemees Sander laulude sõnad

Isiklikku[muuda | muuda lähteteksti]

Sander Karu on abielus, tal on 4 tütart.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]