Rowan Atkinson

Allikas: Vikipeedia
Rowan Atkinson

Rowan Sebastian Atkinson (sündinud 6. jaanuaril 1955) on inglise koomik, filminäitleja ja stsenarist.

Ta sai tuntuks nimirolliga teleseriaalis "Blackadder". Samuti on ta tuntud satiirisarja "Mr. Bean" nimiosalise Mr. Beani kehastajana.

Ta osales 2012. aasta suveolümpiamängude avatseremoonial.

Varajane elu[muuda | muuda lähteteksti]

Atkinson, kes on oma vendadest noorim, sündis Newcastle upon Tyne'is Inglismaal 6. jaanuaril 1955.[1][2]

Tema vanemad Eric Atkinson, kes on talupidaja ning ettevõtte juht, ja Ella May abiellusid 29. juunil 1945.[2] Tema kolm vanemat venda on Paul, kes suri lapsena; Rodney ja Rupert.

Atkinson sai hariduse Durhami Choristersi koolist, mis on ettevalmistuskool, Saint Bees'i koolist (suleti 2015) ja Newcastle'i Ülikoolist, kus ta sai akadeemilise kraadi elektriinseneri erialal.[3] 1975. aastal jätkas ta elektriinseneri eriala õpinguid The Queen's College'is Oxfordi Ülikoolis magistriõppes, samas kolledžis kuhu ta isagi sisse astus 1935. aastal.[4]

Karjäär[muuda | muuda lähteteksti]

Raadio[muuda | muuda lähteteksti]

Atkinsonil oli 1979. aastal peaosa raadiojaama BBC Radio 3 komöödiasarjas "The Atkinson People". See koosnes intervjuudest väljamõeldud suurmeestega, keda Atkinson ise mängis. Sarja kirjutasid Atkinson ja Richard Curtis ja produtseeris Griff Rhys Jones.[5]

Televisioon[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast ülikooli lõpetamist tegi Atkinson Angus Deaytoni paarilisena kaasa ringreisi kahemehekomöödiaga, mida filmiti ja näidati hiljem televisioonis. Pärast selle edu tegi ta 1979. aastal ühekordse pilootetenduse pealkirjaga "Canned Laughter" London Weekend Televisioni jaoks (suleti 2002). Seejärel jätkas ta iroonilise lühinäidendiga "Not The Nine O'Clock News" BBC-le, mille produtsent oli tema sõber John Lloyd. Etenduses osales ta peasosas koos Pamela Stephensoni, Griff Rhys Jonesi ja Mel Smithiga ning oli üks peamisi sketšikirjutajaid.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]