Stephen Fry

Allikas: Vikipeedia
Stephen Fry
Stephen Fry cropped.jpg
Stephen Fry (aastal 2008)
Sünninimi Stephen John Fry
Sünniaeg 24. august 1957 (58-aastane)
Sünnikoht Hampstead, London, Inglismaa
Amet näitleja, kirjanik, stsenarist, näitekirjanik, ajakirjanik, luuletaja, koomik, režissöör
Tegev 1981. aastast
Elukaaslane Daniel Cohen (1995-2010)

Stephen John Fry (sündinud 24. augustil 1957 Londonis) on inglise näitleja, kirjanik, stsenarist, näitekirjanik, ajakirjanik, luuletaja, koomik, režissöör ja Norwich City Football Club juhataja.

Keerulise lapsepõlve tulemusena, mille jooksul visati ta välja mitmest koolist, veetis ta 3 kuud krediitkaardipettuse tõttu vanglas. Sellest hoolimata sai ta õpinguid jätkata Cambridge'i ülikooli Queen's College'is, kus ta õppis inglise kirjandust.

Tuntuse saavutas ta esmakordselt osaledes 1981. aastal Cambridge'i komöödiaklubi Footlights etenduses "The Cellar Tapes", kus lisaks lõid kaasa näitlejad Hugh Laurie, Emma Thompson ja Tony Slattery. Koostöös Hugh Laurie'ga komöödiaduos Fry ja Laurie kirjutas ning näitles ta sketšisarjas Tükike Fry'd & Laurie't ning mängis Jeeves'i (Laurie Wooster'i kõrval) P.G. Wodehouse'i romaanidel põhinevas sarjas Jeeves ja Wooster.

Lisaks on ta mänginud peaosalist filmis Wilde, Melchett'i BBC sarjas Blackadder, titulaarset peategelast Peter Kingdom'i ITV sarjas Kingdom. Lisaks on ta külalisesinejana mänginud sarjas Bones ning osales kõrvalise rolliga düstoopilises thrilleris V For Vendetta. Ta on kirjutanud ja juhtinud mitut dokumentaali, sealhulgas 2008. aastal saates Stephen Fry Ameerikas, milles ta reisis läbi 50 USA osariigi. Alates 2003. aastast on ta juhtinud mälumängusaadet QI.