Ringo Starr

Allikas: Vikipeedia
Richard Starkey
Ringo Starr 2007. aastal
Ringo Starr 2007. aastal
Info
Sünninimi Richard Starkey
Tuntud kui Ringo Starr
Sündinud 7. juuli 1940 (75-aastane)
Päritolu Liverpool, Suurbritannia
Stiil(id) Rock'n'roll, popmuusika
Amet(id) trummar, laulja, helilooja, näitleja
Pill(id) trumm, klaver
Tegev 1957
Plaadifirma(d) Parlophone, Capitol, Apple, Vee-Jay, Polydor, Atlantic, RCA, Mercury, Koch Private Music, Boardwalk Records, Rykodisc
Seotud esitajad The Beatles, Rory Storm and the Hurricanes, Ringo Starr and His All-Starr Band, The Plastic Ono Band
Veebileht Ametlik kodulehekülg
Tähelepanuväärsed pillid
Ludwig Super Classic trummid

Ringo Starr (sündinud 7. juulil 1940 Richard Starkey nime all Liverpoolis) on Suurbritannia muusik ja laulja, ansambli The Beatles trummar.

Starr oli biitlitest vanim ning liitus bändiga viimasena (augustis 1962). Tema trummikäsitlust iseloomustab lihtsus, kindlus ja uuenduslikkus. Ringo on kätt proovinud ka näitlejana ("Caveman", "The Magic Christian").

Tema trummimängu on paljud kiitnud aga ka paljud kritiseerinud. Kriitikast hoolimata peavad mitmed tuntud trummarid teda oma eeskujuks.

Biitlite lugude hulgas on vaid kaks Ringo kirjutatud laulu: "Octopus's Garden" ja "Don't Pass Me By", kuid ta on laulnud sisse mitu hitti, nagu "Yellow Submarine" ja "With a Little Help from My Friends".

Soolokarjääri alustas ta albumiga "Sentimental Journey", mis sisaldas töötlusi 1940-ndate kuulsatest lauludest, millest igaühe oli produtseerinud mõni tuntud muusik ("Stardusti" näiteks Ringo endine bändikaaslane Paul McCartney). Samal aastal salvestas ta veel kantrialbumi "Beaucoups of Blues", mis polnud edukas.

Kõige edukam projekt oli album "Ringo" 1973. aastal. See tõusis mõlemal pool Atlandit plaadimüügitabeleis esikümnesse ja tootis kaks esikohasinglit: "Photograph" (kirjutatud kahasse teise endise bändikaaslase George Harrisoniga) ja "You're Sixteen" (töötlus rokkenrollhitist).

Tema hitid on veel "No No Song", 'It Don't Come Easy", "Back Off Boogaloo", "Goodnight Vienna", veel üks rokkenrolltöötlus "Only You", "La De Da" ja "Never Without You". Viimane kirjutati pärast George Harrisoni surma.

Ringo on mänginud trumme paljudele sõpradele, kes on vastutasuks ka tema albumitele panustanud.

Starr abiellus 1965. aastal Maureen Coxiga, kellega tal oli kolm last: Zak, Jason ja Lee. Nad lahutasid 1975. aastal ning 1981 abiellus Starr näitleja Barbara Bachiga, kelle tuntuim roll on Bondi-tüdruku mängimine James Bondi filmis "The Spy Who Loved Me".

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]