Red Dead Redemption

Allikas: Vikipeedia
Red Dead Redemption
Arendaja(d) Rockstar San Diego, Rockstar North
Levitaja(d) Rockstar Games
Mootor RAGE
Euphoria (Motion Mootor)
Platvorm(id) PlayStation 3, Xbox 360
Väljalaskeajad PlayStation 3, Xbox 360
Põhja-Ameerika 18. mai 2010

Euroopa 21. mai 2010

Žanr
Meedia Blu-ray Disc, DVD
Sisendseaded Mängupult;

Red Dead Redemption on mittelineaarne liivakasti stiilis põnevus- ja seiklusmäng. Vestern on arendatud Rockstar San Diego ja Rockstar North poolt. Väljalaskekuupäevaks oli Põhja-Ameerikas 18. mai 2010 ning Euroopas ja Austraalias 21. mai platvormidele nagu PlayStation 3 ja Xbox 360.

Mängitavus[muuda | muuda lähteteksti]

Sarnaselt Grand Theft Auto saagale, pakub Red Dead Redemption mängijale üüratut keskkonda, milles vabalt ringi liikuda. Jalgsi liigeldes saavad mängijad kõndida, joosta, mõjutada keskkonda ja võidelda vaenlastega käsitledes tulirelvi. Peamisteks transpordivahenditeks on erinevat tõugu hobused, ühtlasi ka tõllad ja rongid.

Avatud keskkonnaga maailm võimaldab mängijatel valida mängimiseks meelepärase viisi. Loopõhised missioonid on ettenähtud edasiarenguks. Samuti on võimalus osaleda suvalistel üritustel, kaasaarvatud varitsustel, abi paluda, ning loomade rünnaku alla sattuda. Red Dead Redemption kasutab moraalset süsteemi, milviisil mängijad saavad koguda kas positiivset või negatiivset “austust”. Positiivse austuse saamiseks on mitmeid viise, näiteks püüdes elusalt kinni lindprii või päästes inimröövli ohvreid. Negatiivse austuse saab teenida sooritades kuritegusid, sealhulgas tsiviilisikute tapmine. Viimane töötab käsikäes “kuulsusega”, peegeldades inimeste käitumist vastavalt Marstoni austuse staatusele.

Võitlustehnika[muuda | muuda lähteteksti]

Võitlus ja relvakäsitlus mängivad mängus suurt rolli. Red Dead Redemptioni tulevahetused toimuvad läbi kolmanda isiku süsteemi. Mängijal on võimalik varjuda, sihtida kindlat isikut, huupi tulistada ja vabalt sihtida. Kehaosi on võimalik eraldi sihtida. Kui mängija tulistab vaenlast, loob mängu mootor unikaalse AI tagajärje. John Marston saab käsitleda revolverit, vintpüssi, nuga, lõhkeaineid, lassot , kuulipildujat ja kahurit.

Võitluselmendiks on Dead-Eye sihtimissüsteem. Dead-Eye kasutus kujutab endast aegluubis täppissihtimist. Vallandades Dead Eye võib Marston tulistada kiiresti eelnevalt märgistatud vaenlasi.

Mitmikmänguosa[muuda | muuda lähteteksti]

Red Dead Redemption sisaldab kuni 16 mängijaga internet põhist mitmikmänguosa.

Konkurentsi mängutüüp algab alati suure "mehhiko vastaseisuga". Ellujääjatel on võimalus liikuda ükskõik millisesse sõjatandri osasse, et ettevalmistuda taasilmuvate vaenlaste tarvis. Keskkond sisaldab lisarelvi ja laskemoona, samuti ka taaslaetavat Dead-Eye; mängutüübis on kõik üksikosa tunnused väljaarvatud aegluup. Mängijad saavad arenedada oma taset ja lahendada väljakutseid, mis annavad auhindu, nagu uue karakteri, relvakujunduse või ratsu.

Nii tavaline kui ka meeskonnapõhine "tulevahetuse" tüüp pakub traditsioonilist tapmismatši, mis näeb mängijaid või tiime kogumas kõige rohkem tapmisarve. Esindatud on ka mitmed lipupüüdmise variandid. "Igaüks enda eest" on traditsiooniline stiil, kus igal tiimil on vastaste eest kaitsmiseks oma kullakott. "Püüa varandus" näeb üht meeskonda ründamas vastasmeeskonna varandust ja selle tagastamist baasi. "Kullajaht" vastandab kõiki üksteise vastu, et selgitada võitja läbi suurima arvu kullakottide kogumises.

Nii nagu videomängu Grand Theft Auto IV vabavaliku tüübis, on Red Dead Redemptionis oma vaba hulkumise mängutüüp. Kõik serveris viibivad mängijad saavad moodustada 8-liikmelisi gruppe, mis osalevad tegevustes nagu rünnakus arvuti poolt juhitud kui ka teise mängijate poolt moodustatud gängide vastu. Samuti võivad grupid minna jahile või osaleda matšides.

Arendus[muuda | muuda lähteteksti]

Ajakirja Game Informer aprillikuu kaanel oli Red Dead Redemptioni kohta märgitud ilmumist platvormidele nagu Playstation 3, Xbox 360 ja PC, kuigi PC versioon pole veel saanud ametlikku kinnitust.

Trailerid[muuda | muuda lähteteksti]

2005. aasta Sony konverentsil saadeti projekti trailer valitud inimestele. Rockstar Games avalikustas esimese traileri 2009 aasta 3. veebruaril. See debüüttrailer ilmus avalikult vaatamiseks 2009. aasta maikuus IGN ja Rockstar Games ametlikel kodulehekülgedel. Mängu ja trailerite muusika heliloojateks on Woody Jackson ja Bill Elm. Mäng on arendatud kasutades mootorit nimega Rockstar Advanced Game Engine, mida kasutab ka videomäng Grand Theft Auto IV ja Rockstar San Diego teos nimega Midnight Club: Los Angeles. Mäng kasutab ka NaturalMotion, Euphoria (software) toega animatsioonimootorit. Teine trailer, mis paljastab mängu väljalaskekuupäeva avalikustati 2009. aasta 26. novembril, mis hiljem samal päeval ära kustutati. Teist korda ilmus see trailer 2009. aasta 1. detsembril pealkirjaga “My Name is John Marston”.

Mängitavusepõhine trailer, "Gameplay Series: Introduction," väljastati 2009. aasta detsembri teisel nädalal, mis esitles peaaegu nelja minuti pikkulist mängusisest materjali, kaasarvatud detailset kirjeldust sündmustest, millega mängija hakkab kokku puutuma. Trailer "Gameplay Series: Weapons and Death" avalikustati 2010. aasta 28. jaanuaril. Seekord tutvustati ükskikasjalikult erinevaid relvi ja tulistamisfüüsikat.

"The Women - Sinners, Saints, and Survivors" trailer väljastati 24. veebruaril 2010. Gamespot koduleheküljel. 1:26 pikkune video esitles mitmeid naiskaraktereid, kuigi nimesid ei mainitud.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]