Putu

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Putu

Elanikke: 31 (1.01.2019)[1] Muuda Vikiandmetes

EHAK-i kood: 6469[2] Muuda Vikiandmetes
Koordinaadid: 58° 42′ N, 26° 45′ E
Putu (Eesti)
Putu

Putu on küla Jõgeva maakonnas Mustvee vallas.

Enne Eesti omavalitsuste haldusreformi 2017. aastal kuulus küla Saare valda.

Rahvastik[muuda | muuda lähteteksti]

Putul elas 2012. aasta 1. jaanuaril 36 elanikku. Aastal 2007 oli vastav näitaja 52. Drastilisem langus leidis aset aastal 2010, mil elanikkond vähenes 10 inimese ehk ca 21% võrra. Samas elanikkonna vananemist karta ei ole [viide?].

Geograafiline asend[muuda | muuda lähteteksti]

Putu küla asub Jõgevamaal Mustvee vallas ning piirneb kolme teise külaga: Maardla, Levala ja Saarjärve küla. Putult umbes 3,5 kilomeetri kaugusel asub Voore küla, kus on ka valla kool, postkontor ja aktiviseerimiskeskus. Mõne kilomeetri kaugusel asub kaunis metsajärv: Saare järv. Saare järve peetakse Jõgevamaa kaunimaks järveks [viide?]. Linnadest on Putule lähimad Mustvee (25 km), Jõgeva (27 km) ja Tartu (ca 40 km).

Ettevõtlus[muuda | muuda lähteteksti]

Putul tegutsevad ka mõned ettevõtjad. Nendeks on talunikud FIE Kaja Noobel ja FIE Kaido Kriisa ning Voore põhikoolile bussiveoteenust pakkuv FIE Andres Altmäe. Putu küla elanike keskmine sissetulek on Saare valla suurim [viide?]. Samas elab külas mitmeid noori, kes on tõsiselt huvitatud ettevõtlusest ning annavad seega lootust jätkusuutlikkusele [viide?].

Infrastruktuur[muuda | muuda lähteteksti]

Putul on bussipeatus ja toimiv bussiliiklus. Internetiühendus on umbes 70% majapidamistes. Külas on ainult kruusateed, millele on kevaditi seatud liikluspiirangud.

Tööhõive[muuda | muuda lähteteksti]

Tööhõive on suhteliselt suur ja töötus madal [viide?].

Haridus[muuda | muuda lähteteksti]

Enamik Putu küla lapsi saab põhihariduse Voore põhikoolis. Gümnaasiumiteed jätkatakse kas linnakoolides (Tartus, Jõgeval, Mustvees) või naabervallas Oskar Lutsu Palamuse gümnaasiumis. Putu elanikel on enamasti vähemalt kesk- või keskeriharidus. Samas on ka kõrgharidusega inimesi ja leidub neidki, kel kõrgharidus alles omandamisel [viide?].

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Statistikaamet, vaadatud 9.06.2019.
  2. Eesti haldus- ja asustusjaotuse klassifikaator, vaadatud 9.06.2014.