Mine sisu juurde

Pikakari rand

Allikas: Vikipeedia
Pikakari rand, Katariina kaist vasakul pool

Pikakari rand on Tallinna linnale kuuluv avalik supluskoht Põhja-Tallinnas Paljassaare asumis Paljassaare poolsaarel Katariina kai kõrval.

Randa on paigaldatud riietuskabiinid, väikelastele kiiged, pingid, laudtee, prügikastid, kuivkäimlad, grillimisplatsid, jalgrattahoidik, ehitatud tänavakorvpalli ja rannavolle väljak.

Juurdepääs

[muuda | muuda lähteteksti]

Randa pääseb mööda Paljassaare teed ja selle ääres olevat kergliiklusteed. Katariina kai juures aadressil Paljassaare tee 46 asub ligi 100-kohaline sõidukite parkla. Balti jaamast viib Pikakari randa bussiliin nr 59. Liinivedaja on Tallinna Linnatranspordi AS

Tallinna linn eraldas 2006. aastal Pikakari puhkeala korrastamiseks 3,5 miljonit krooni. Sellega tehti korda sissesõidutee ja ehitati parkla, paigaldati tänavavalgustus, osteti rannainventar, tehti koristus- ja hooldetöid ning palgati rannavalve.

Pikakari ranna avalik supluskoht avati 2007. aastal.

Suplushooajal (1. juunist 31. augustini) osutab Pikakari rannas rannapäästeteenust AS G4S Eesti Rannavalve. Rannapäästeteenuse osutaja kohustus on märgistada suplusakvatoorium vastavalt nõuetele signaalvärvi märgupoidega ning keelata suplejatel ujumise väljaspool märgupoidega märgistatud suplusakvatooriumi. Rannavalve peab kindlustama päästevahendite olemasolu ja kättesaadavuse supelrannas. Rannakülastajatele pannakse vaatlustorni seinale informatsioon vee- ja õhutemperatuuri, tuule kiiruse ja ultraviolettkiirguse taseme kohta.

Koristustalgud

[muuda | muuda lähteteksti]

Coca-Cola Hellenic ja Tallinna Vesi rannakoristustalgud Pikakari rannas toimusid 1. mail 2010.

7. mail 2011 üle-eestilisel Teeme ära! talgupäeval osalesid ka Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna Eestis töötajad koos suursaadik Michael C. Poltiga.

5. mail 2012 toimusid Teeme ära! talgupäeval Pikakari ranna koristustalgud, kus koos linnaelanikega osalesid jällegi Coca-Cola HBC Eesti AS ja AS Tallinna Vesi töötajad ning Ameerika Ühendriikide Suursaatkonna Eestis töötajad eesotsas suursaadik Michael C. Poltiga. Talgutel koristati Pikakari randa ja rannaümbruses olevat parkmetsa talve jooksul tekkinud prügist ja muust prahist

Läheduses asuvad

[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]