Paramore

Allikas: Vikipeedia
Paramore
Paramore Hayley Williams03.jpg
Info
Päritolu Franklin, Tennessee, USA
Stiil(id) Rock
Alternatiiv-rock
Pop punk
Tegev 2004–
Plaadifirma(d) Fueled by Ramen
Veebileht paramore.net
Koosseis
Hayley Williams (vokaal)
Jeremy Davis (basskitarr)
Taylor York (kitarr)
Endised liikmed
Jason Bynum
John Hembree
Hunter Lamb
Josh Farro
Zac Farro

Paramore on 2004. aastal moodustatud USA rokkansambel Tennesseest Franklinist. Ansamblisse kuuluvad laulja Hayley Williams, basskitarrist Jeremy Davis ja kitarrist Taylor York. Debüütalbum "All We Know Is Falling" anti välja 2005. aastal. Juba teine album "Riot!", mis anti välja 2007. aastal, sai plaatinaalbumiks Ameerika Ühendriikides ning kuldalbumiks Austraalias, Kanadas, Suurbritannias ja Uus-Meremaal. Paramore'i kolmas album "Brand New Eyes" anti välja 29. septembril 2009. 5. aprillil 2013. aastal andis Paramore välja neljanda, seekord omanimelise albumi, mis valmis pärast Zac Farro ja Josh Farro lahkumist. Neljas album oli väga edukas, see sai plaatinaalbumiks.

2002–2004: ansambli kokkutulek[muuda | redigeeri lähteteksti]

2002. aastal kolis tollal 13-aastane Hayley Williams Franklinisse ning kohtus koolis vendade Josh ja Zac Farroga. Enne Paramore'i moodustamist olid Williams ja basskitarrist Jeremy Davis koos oma sõbra Kimee Readiga tegevad funk-ansamblis The Factory, Josh ja Zac Farro harjutasid pillimängu koos pärast kooli. Tulevase Paramore'i liikmed "ei olnud ideest, et Williams nende lauljaks saab, just vaimustuses", kuid kuna nad olid väga head sõbrad, hakkas ta neile muusikat kirjutama.

Ansambli moodustasid 2004. aastal Josh Farro (kitarr/taustvokaal), Zac Farro (trummid), Jeremy Davis (basskitarr) ja Hayley Williams (laulja), hiljem lisandus Jason Bynum (rütmikitarr). Williamsi sõnade kohaselt tuleneb nimi "Paramore" ühe nende esimese basskitarristi ema neiupõlvenimest. Kuid kui bänd sai teada mõiste "paramour" tähenduse (prantsuse keeles "salajane armastaja"), otsustasid nad seda kasutada "paramore" kirjapildiga.

Pärast albumi "Riot!" väljaandmist mängis Paramore mitmel rokkfestivalil väljaspool Tennessee'd, näiteks Purple Doors ja Warped Tour. Bänd saatis oma demo John Janickile (plaadifirma Fueled By Ramen president ja kaasasutaja), kes sõitis Orlandosse, et kuulata ansambli live-esitust. 2005. aasta aprillis kirjutas ansambel alla plaadilepingule.

2005–2006: All We Know Is Falling[muuda | redigeeri lähteteksti]

Välislingid[muuda | redigeeri lähteteksti]