Paramore

Allikas: Vikipeedia
Paramore
Paramore Hayley Williams03.jpg
Päritolu Franklin, Tennessee, USA
Stiilid rokk, alternatiiv-rock, pop punk, power-pop
Tegev 2004–
Plaadifirma(d) Fueled by Ramen
Veebileht paramore.net
Koosseis
Hayley Williams (vokaal)
Taylor York (kitarr)
Zac Farro (Trummid)
Endised liikmed
Jeremy Davis
Jason Bynum
John Hembree
Hunter Lamb
Josh Farro

Paramore on USA rokkansambel, mis moodustati 2004. aastal Tennessees Franklinis. Ansamblisse kuuluvad laulja Hayley Williams ja kitarrist Taylor York.

Bänd moodustus 2002. aastal, kui tollal 13-aastane Hayley Williams kolis oma kodulinast Meridianist Mississippi osariigis Tennessees olevasse Franklinisse ning kohtus seal erakoolis, kus ta õppis, vendade Josh ja Zac Farroga. Enne Paramore'i moodustamist olid Williams ja basskitarrist Jeremy Davis koos oma sõbra Kimee Readiga tegevad funk-ansamblis The Factory, Josh ja Zac Farro harjutasid pillimängu koos pärast kooli. Nad said peatselt sõpradeks ja jäid sellepärast lõpuks nõusse, et naine saab bändi liikmeks ja koguni solistiks. Nimi "Paramore" oli bändi ühe esialgse bassimängija ema neiupõlvenimi. Kui bändiliikmed teada said, et samamoodi häälduv "paramour" tähendab salaarmukest, otsustasid nad selle bändi nimeks panna. Nende esimene laul oli "Conspiracy", mis pääses ka nende debüütalbumile.

Paramore hakkas esinema kontsertidel ja ringreisidel käima. Nad tootsid ka demoplaate. Üks neist sattus plaadifirma Fueled by Ramen asutaja ja tegevdirektori John Janicki kätte. Janick vaatas ka bändi esinemist Orlandos, ajas nendega pisut juttu ja sõlmis aprillis 2005 nendega lepingu.

Juba samal aastal ilmus nende esimene plaat "All We Know Is Falling" ("Kõik see, mida me teame, laguneb"). Albumi nimi ja kujundus väljendasid Williamsi sõnul kurvastust selle pärast, et Jeremy Davis lahkus pisut enne plaadi valmimist bändist. Davis ütles, et tegi seda isiklikel põhjustel. Viis kuud hiljem palusid teised bändiliikmed teda tagasi ja Davis tuligi.

Teine album "Riot!", mis anti välja 2007. aastal, sai USA-s plaatinaalbumiks ning kuldalbumiks Austraalias, Kanadas, Suurbritannias ja Uus-Meremaal. Paramore'i kolmas album "Brand New Eyes" anti välja 29. septembril 2009. 5. aprillil 2013 andis Paramore välja neljanda, seekord omanimelise albumi, mis valmis pärast Zac Farro ja Josh Farro lahkumist. Neljas album oli väga edukas, see sai plaatinaalbumiks ja jõudis seitsme riigi edetabelites esikohale. Albumi singel "Ain't It Fun" oli nende esimene singel, mis jõudis singlite edetabelis Billboard Hot 100 esikümnesse.

2015. aasta detsembris lahkus ansamblist bassist Jeremy Davis.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Stuudioalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Kontsertalbumid[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]