Operatsioon Raev Mägedes

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

NATO juhitud Operatsioon Raevukas Mägi algas 2006. aasta 16. septembril. Sellele eelnes Operatsioon Meduus. Raevuka Mäega taheti Afganistani idaprovintsidest eemaldada Ţālebāni mässulised ja luua keskkond, kus oleks võimalik juhtida taastusprojekte, nt koole, haiglaid ja kohtumaju. 

Pärast operatsioonil NATO vägede käest tugevalt lüüa saamist otsustas Ţālebān NATO peakomandöri James L. Jonesi ja Kanada kaitseministri Gordon O'Connori sõnul keskenduda otsese sõdimise asemel muudele lahingvõtetele, nt improviseeritud lõhkeainetele. Jones väitis, et operatsiooni piirkonnas oopiumi laialdane tootmine muutis mässajaid vägivaldsemaks.

Kanadalaste jätkub sõdimine Panjwaiis[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast Operatsioon Meduus võimsate lahinguoperatsioonide lõppu alustasid Kanada väed taastusprojekte, ent äge vastupanu nende tegevusele jätkus. Kanada väed alustasid hüüdnimega ,,haripunkt" tee taastamist, mis algas Panjwaiist ning lõppes Kandahāri linna ääres. Ţālebān jätkas rünnakuid nii Panjwaiis kui ka Kandaharis varitsustega, improviseeritud lõhkeainetega ja enesetapupommidega. Rünnakute tõttu hukkus nii Kanada kui ka Ameerika sõdureid.