Old School RuneScape

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
"Old School RuneScape"
Arendaja(d) Jagex
Väljaandja(d) Jagex
Disainer(id) Andrew Gower
Paul Gower
Programmeerija(d) Ashleigh Bridges
Mat Kemp
Kieren Charles
Helilooja(d) Ian Taylor
Mootor RuneTek 3
Platvorm(id) Microsoft Windows, macOS, Linux, Android, iOS
Väljalaskeajad 22. veebruar 2013
Žanr MMORPG
Mänguviis(id) mitmikmäng

"Old School RuneScape" (OSRS) on Jagexi arendatud ja avaldatud paljude mängijatega võrgu-rollimäng (MMORPG). OSRS ilmus 22. veebruaril 2013 seoses "RuneScape'i" väheneva mängijaskonna ja selle uuenduste kohta avaldatud negatiivse mängijatepoolse tagasisidega.[1][2]

OSRS oli algselt täpne koopia RuneScape'ist 2007. aasta augusti seisuga, kuid aja jooksul on sellele lisatud uut mängusisu, mängumootoriuuendusi ja erinevaid pisiparandusi. Uue sisu lisamise kohta korraldatakse mängijate seas hääletus ja uuendus tehakse ainult juhul kui vähemalt 75% osalenutest hääletab uuenduse poolt.[3] 2017. aasta seisuga oli OSRS-il RuneScape'ist rohkem kui kaks korda rohkem mängijaid, olenemata väiksemast toetuspersonalist ja harvematest uuendustest.[4]

Mängitavus[muuda | muuda lähteteksti]

"Old School RuneScape'i" peamine sisend mehaanika on viita ja vajuta. Mäng leiab aset fantaasiamaailmas nimega Gielinor, mis on jaotatud mitmeks piirkonnaks, kus mängija kontrollib ühte tegelast ning saab võidelda koletistega, suhelda teiste mängijatega, arendada oskuseid ning teha ülesandeid (quests).

Enne kõike peab mängija läbima õpetuse, mis viiakse läbi saarel nimega Tutorial Island, et jõuda edasi Gielinor'i. Õpetuses tehakse mängijale selgeks, kuidas arendada oskusi ning selgitatakse mida mängu liidesed (interface) teevad. Pärast õpetuse läbimist on Tutorial Islandile pääsemine mängijale võimatu.

Ironman Mode[muuda | muuda lähteteksti]

"Old School RuneScape" võimaldab mängijatel raudmehe laadi (Ironman Mode), mis tähendab, et mängija (Ironman) ei saa teiste mängijatega kaubelda ega teiste mängijate asju maast üles korjata. Esimest korda tutvustati mängijaskonnale Ironman Mode't 2014. aasta oktoobris ja seda peetakse "Old School RuneScape" kõige raskemat viisi mängimiseks, sest hilises mängus on esemete saamine raske tugevamate koletiste tõttu.

Hardcore Ironman Mode (mängijat kutsutakse Hardcore Ironman'iks) on Ironman Mode raskem versioon, millel on samad omadused nagu Ironman Mode'l, kuid Hardcore Ironman kaotab surres oma Hardcore staatuse ning muutub tavaliseks Ironman'iks.

Ultimate Ironman Mode (mängijat kutsutakse Ultimate Ironman'iks) on Ironman Mode versioon millel on samuti samad omadused nagu Ironman Model, kuid Ultimate Ironman ei saa esemeid pangas hoiustada.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Alexa Ray Corriea. "RuneScape bringing 'Old School' 2007 servers back online". Polygon, 19. veebruar 2013. Vaadatud 31. mai 2018. Inglise keeles.
  2. Jeremy Peel. "Old School Runescape sees the browser MMO dialled back to 2007". PC Games N, 22. veebruar 2013. Vaadatud 31. mai 2018. Inglise keeles.
  3. "Welcome to Old School RuneScape Polls". Jagex. Vaadatud 31. mai 2018. Inglise keeles.
  4. Luke Winkie. "Inside the 'RuneScape' Demake That's More Popular Than the Main Game". 'Rolling Stone', 10. mai 2017. Vaadatud 31. mai 2018. Inglise keeles.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]