Nieščarda järv

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Nieščarda järv
Belarus-Nyashchedra Lake.jpg
Valgla maad Valgevene
Sissevool Atłajskaja
Väljavool Nieščarda
Pindala 27,4 km²
Pikkus 12,05 km
Laius 4,75 km
Keskmine sügavus 3,1 m
Suurim sügavus 8,1 m
Maht 0,08742 km³
Koordinaadid 55° 55′ N, 29° 5′ E
Nieščarda järv (Valgevene)
Nieščarda järv

Nieščarda järv ehk Neštšarda järv (valgevene keeles Возера Нешчарда, ka Няшчэрда (Niaščerda, transkribeeritult Njaštšerda), vene keeles Нещердо (Neštšerdo)) on järv Valgevenes Viciebski oblastis Rasony rajoonis. Järv asub merepinnast 147,7 meetri kõrgusel, selle valgla on 143 km².

Kaldajoone pikkus on 50,18 kilomeetrit, Nieščarda on pikima kaldajoonega järv Valgevene territooriumil. Järves on kolm saart pindalaga 0,23 km². Kaldad on madalad, kagus ja idas moodustab kalda kohati õõtsik. Järve põhja- ja läänerannal on kohati moreenist künkad suhtelise kõrgusega 10–15 meetrit.

Järve sügavaim koht asub põhjaosas, ent ka lõunaosas ulatub sügavus kohati üle 7 meetri. Järve põhi on kaetud sapropeeliga.

Vee läbipaistvus on 1 meeter, soolsus 0,15‰. Nieščarda on eutroofne järv. Taimkattega on kaetud 22% järve pinnast, taimestiku põhiosa moodustavad järvkaisel ja harilik pilliroog.

Kaladest elavad järves haug, särg, angerjas, koha, latikas, nurg, karpkala, säinas ja roosärg. Järve kallastel elavad kobras ja ondatra.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]