Nick Jonas

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
Nick Jonas
Nicholas Jerry Jonas.jpg
Sünninimi Nicholas Jerry Jonas
Sündinud 16. september 1992 (26-aastane) Dallas, Texas
Päritolu Wyckoff, New Jersey
Stiilid teen pop, pop rock
Elukutse laulja, laulukirjutaja, instrumentalist, näitleja
Pill kitarr, trummid, klaver
Tegev alates 2002. aastast
Plaadifirma Hollywood, Columbia
Seotud esitajad Jonas Brothers, Nick Jonas & the Administration

Nick Jonas (täisnimega Nicholas Jerry Jonas; sündinud 16. septembril 1992) on USA laulja, laulukirjutaja, muusik ja näitleja, enim tuntud pop-rock-ansamblist Jonas Brothers koos oma venna Joe ja Keviniga. Jonas Brothersi ansambel sai alguse Nicki soolokarjäärist, aga produtsendile meeldis, et ta vennad kaasa laulaksid. Praegu on ta Disney Channeli originaalseerias "JONAS" Nick Lucasena koos oma vendadega. Muul ajal esineb ta oma bändiga Nick Jonas & the Administration, kelle esimene album tuli välja 2010. aastal.

Isiklik elu[muuda | muuda lähteteksti]

Nick Jonas sündis Dallases Texase osariigis pojaks endisele viipekeele õpetajale ja lauljale Denisele ning laulukirjutaja ja muusikule Paul Kevin Jonas seeniorile. Ta kasvatati üles Wyckoffis New Jerseys ja koduõpet tegi ta ema.

Kui ta oli 13-aastane, diagnoositi tal diabeet.

Miley Cyrus on öelnud, et ta käis Jonasega juunist 2006 kuni detsembrini 2007. Cyrus ütles, et nad olid "armunud" ja hakkasid käima varsti pärast nende esimest kohtumist.

Näitlemine[muuda | muuda lähteteksti]

Broadway[muuda | muuda lähteteksti]

Jonasi karjäär algas, kui ta avastati 6-aastaselt juuksuriärist, kus ta ema lasi endal parasjagu juukseid lõigata. 7-aastaselt hakkas ta esinema Broadwayl. Ta on näidelnud mitmes lavastuses, sh "Jõululugu" (2000; väike Tim Scrooge 8-aastaselt), "Annie Get Your Gun" (2001; väike Jake), "Kaunitar ja Koletis"' (2002; Chip) ja "Les Misérables" (2003; Gavroche). Pärast "Les Misérables'i" sulgemist esines ta "Helisevas muusikas" (Kurt) Paper Mill Playhouse'is. 2010 mängis Jonas taas "Les Misérables'is", seekord oli ta Marius. Ta mängis rolli kolm nädalat Queensi teatris Londonis.

Televisioon[muuda | muuda lähteteksti]

17. augustil 2007 olid Nick ja tema vennad külalisesinejad "Hannah Montana" ühes osas. Osa oli samal ajal koos "Keskkoolimuusikal 2-ga" ja tutvustusega Disney Channeli sõus "Phineas and Ferb". Osa purustas rekordid 10,7 miljoni vaatajaga ja sai kõige rohkem vaadatud telesaateks.

Nick ja ta vennad olid Disney Channel Original Movie filmis "Rokilaager", kus nad mängisid bändi "Connect Three". Joe mängis meespeategelast ja juhtlauljat Shane Gray-d; Nick oli Nate, kitarrist; ja Kevin oli Jason, kes oli samuti kitarrist. Filmi soundtrack avaldati välja 17. juunil 2008. Film esilinastus 20. juunil 2008 USA-s Disney Channelil ja Kanadas Familys. 2009. aasta septembril esilinastus "Rokilaager 2".

Tõsieluline lühisari "Jonas Brothers: Living the Dream" esilinastus Disney Channelil 16. mail 2008. Esimene hooaeg, mis kestis (?) 5. septembril 2008, mis rääkis vendade elust tuuril "When You Look Me In The Eyes Tour". Tuuri nimi oli inspireeritud bändi laulust "When You Look Me in the Eyes". Seeria teine hooaeg algas 21. märtsil 2010. Teine hooaeg jälgis bändi Euroopas nende maailmaturneel 2009.

Nick koos oma vendade Kevini, Joe ja Frankiega alustas oma sarja Disney Channel Original Series "JONAS". Sarjas on Jonas Brothersi popmuusikabänd, kes elab normaalselt elu. Esimene hooaeg esilinastus 2. mail 2009.

Laulmine[muuda | muuda lähteteksti]

Sooloartist[muuda | muuda lähteteksti]

2002, sel ajal kui ta esines "Kaunitaris ja koletises", kirjutas Nick koos oma isaga laulu "Joy to the World (A Christmas Prayer)". Koos tagataustaga "Kaunitar ja koletis" liikmed, Nick laulis 2002 iga-aastasel Broadway "Equity Fights AIDS" albumil, "Broadway's Greatest Gifts: Carols for a Cure, Vol. 4". Novembris 2003 sai INO Records kätte loo "Joy To The World (A Christmas Prayer) demo. Plaadifirma lasi selle raadiosse ja see sai kohe hitiks. Sel ajal, kui Nick töötas oma sooloprojekti kallal, läks Joe Broadwayle, olles Baz Lurhmanni näidendis "La Boheme".