Mine sisu juurde

Metsamaa Pärimustalu

Allikas: Vikipeedia

Metsamaa Pärimustalu on SA Kihnu Kultuuriruumile kuuluv talukompleks, kus toimuvad pilli-, kunsti-, käsitöö- ja pärimuslaagrid, suveülikoolid, teatrietendused, külapeod, kontserdid ja näitused. Talus tegutseb kohvik, käsitöötoad ja klubi, kuhu on aastaringselt oodatud külastajad.

Kihnu saare lõunapoolses tipus asuvas Rootsikülas paiknev traditsiooniline talukompleksi kuuluvad muuhulgas rehielamu, ait, saun-väliköök ja maakelder.

Talukompleks

[muuda | muuda lähteteksti]

Uusehitustena kuuluvad kompleksi veel ka suvise kunstisaalina tegutsev kuur ning tänapäevasem abihoone koos kõige vajalikuga. Metsamaa Pärimustalu koosseisus hakkavad peagi tööle ka koduloomad loomaaed ning Kihnu saare ühe sümboli – külgkorviga mootorratta – auks loodud mootorrattamuuseum.

Pärimustalu külastajatel on võimalus vaadata Kihnu ja kihnlaste eluolust tehtud dokumentaalfilme, osaleda kohaliku käsitöö- ja kunsti õpitubades ning tellida kuulamiseks ehtne folkloorikontsert. Talus on eksponeeritud on Kihnule omased majapidamisriistad, rahvariided ja käsitöö. Metsamaa pärimustalu kohvikus pakutakse kohalikust toorainest valmistatud toite ja jooke ning saab nautida head kohvi.

Ehitustööd

[muuda | muuda lähteteksti]

Kihnule tüüpiline 20. sajandi talukompleks kuulub SA Kihnu Kultuuriruumile aastast 2008. Amortiseerunud hooned otsustati lõplikult korrastada Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks. 2018. aasta jaanuaris sai Metsamaa talu põhihoone põhjaliku renoveerimise käigus peale ka uhiuue rookatuse. Vabaõhumuuseumilaadse talukompleksi ehitus- ja korrastustööd on plaanis täielikult lõpetada hiljemalt käesoleva aasta oktoobriks.

Välislingid

[muuda | muuda lähteteksti]