Märt Meos
Märt Meos (sündinud 30. märtsil 1968 Rakveres) on eesti näitleja ja produtsent.
Ta lõpetas aastal 1986 Kadrina Keskkooli ja aastal 1990 näitejuhtimise erialal Tallinna Pedagoogilise Instituudi.
Ta töötas aastal 1990–1994 Rakvere Teatris ja 1994–1998 VAT Teatris. Alates 2000. aastast MTÜ Ühendus R.A.A.A.M.-is. On MTÜ Ühendus R.A.A.A.M.-i juht ja asutaja. On SA Vaba Lava idee autor, üks asutajatest ja SA Vaba Lava juhatuse liige.
Rollid Rakvere Teatris ja VAT Teatris
[muuda | muuda lähteteksti]- 1991 Tammsaare/Illar Mõtus "Jumalaga Vargamäe" (noor Andres)
- 1992 Tammsaare/Andres Särev "Abielu ja õnn" (Paralepp)
- 1997 Merle Karusoo "Laste Riskiretk" (Täiskasvanu)
Tegevus produtsendina
[muuda | muuda lähteteksti]Produtsendina on Meos algatanud üle 60 teatrilavastuse. Kutsunud Eestisse lavastama lavastajad Iraanist, Tšiilist, Venemaalt, USAst, Saksamaalt, Austriast jne. Tellinud Eesti autoritelt üle 50 näitemängu
Tema produtseeritud tuntumaid teatrilavastusi:
„Save Our Souls II, III“, „HIV“, „Eestisse sündinud“, „Külmetava kunstniku portree“, „Misjonärid” (koostöös Rakvere Teatriga), „Põrgu wärk“, „Kits viiuli ja õngega“, „Minust jäävad ainult laulud”, „Under”, „Sõdur”, „Eesti asi”, „Võlg”, „Keiserlik kokk”, „Vahepeatus”, „Tuult tiibadesse”, „Jõud”, „Antigone”, „Pruutide kool”, „Tühermaa”, „Pärast surma Jendalis”, „Soolo“, „Tahame luua näitemängu, mis muudaks maailma“, „Titanicu orkester“, Mõnikord on kõik nii selge“, „Fenomen“, "Libahunt", "Aleksei Karenin", "Vannutatud neitsid", "Praegu pole aeg armastamiseks", "Kostja ja hiiglane", "Pikse pill", "Minu Eesti vanaema", "Juudit" "Diktaator, naljamees ja liiderdaja", "Ema kas meie kass on ka juut", "Põgenik", "(elu) sunnitud valikud" jt.
Tunnustus
[muuda | muuda lähteteksti]- 2019 Valgetähe IV klassi teenetemärk[1]
- 2022 Ida-Virumaa Kultuurkapitali preemia- Kultuurpärl
Viited
[muuda | muuda lähteteksti]- ↑ Eesti riiklike teenetemärkide kavaleride andmebaas presidendi kantselei kodulehel (president.ee).