Lucas Hernández

Allikas: Vikipeedia

Medalikohad
Maailmameistrivõistlused
Kuld 2018 jalgpall
Hõbe 2022 jalgpall

Lucas François Bernard Hernández (sündinud 14. veebruaril 1996 Marseilles) on Prantsusmaa jalgpallur, kes mängib vasak- või keskkaitsjana Prantsusmaa kõrgliiga klubis Paris Saint-Germain ja Prantsusmaa jalgpallikoondises.

Ta alustas klubikarjääri Hispaania klubis Madridi Atlético, mille noorteakadeemiaga liitus ta 2007. aastal. Hispaania kõrgliigas debüteeris ta 21. detsembril 2014 mängus Athletic Bilbao vastu. Alates järgmisest hooajast mängis ta regulaarselt Madridi Atlético põhimeeskonnas.

1. juulil 2019 liitus ta Müncheni Bayerniga, kellega sõlmis viieaastase lepingu.[1] 80 miljoni euro suurune ost oli klubi ajaloo suurim.[2] Hooajal 2019–20 tuli ta Müncheni Bayerniga Saksamaa meistriks ja võitis UEFA Meistrite Liiga.

Suvel 2023 liitus Hernandez ligi 45 miljoni euro eest Paris Saint-Germainiga.

Debüüdi Prantsusmaa jalgpallikoondises tegi Hernandez 23. märtsil 2018 sõprusmängus Colombia vastu. 2018. aastal tuli ta Prantsusmaa koondisega maailmameistriks.

Tema isa Jean-François Hernandez oli samuti jalgpallur. Lucase noorem vend Theo Hernandez on samuti elukutseline jalgpallur, kes sarnaselt Lucasega alustas karjääri Madridi Atlético noorteakadeemias.

2021. aasta oktoobris määras Madridi kohus Hernándezele 6 kuu pikkuse vanglakaristuse lähenemiskeelu rikkumise eest.[3]

Saavutused[muuda | muuda lähteteksti]

Madridi Atlético
Müncheni Bayern

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]