Mine sisu juurde

Lola Pagnani

Allikas: Vikipeedia
Lola Pagnani
Sünninimi Anna Lola Pagnani Stavros
Sünniaeg 3. aprill 1972 (52-aastane)
Rooma,  Itaalia
Veebileht http://www.lolapagnani.com

Lola Pagnani (sündinud Anna Lola Pagnani Stavros; 3. aprillil 1972) on Itaalia tantsija ja näitleja.

Ta sündis Rooma kirjaniku ja stsenaristi Enzo Pagnani ning teatri kostüümikunstniku Gilda Pizzolante Stavrose tütrena. Õppis Pariisis kaasaegset tantsu ja temast sai Momixi esitantsija maailmatuuril, kes töötas edukalt ka koos Circe du Soleiliga Montréalis. Siis sai temast Müncheni ooperi esitantsija lavastaja Lina Wertmülleri ja dirigent Giuseppe Sinopoli käe all. Hiljem õppis ta kaasaegset tantsu veel ka Alvin Ailey Ameerika tantsuteatris New Yorgis ja õppis näitlemist HB Studios, samuti New Yorgis.

Itaaliasse naasnuna töötas ta koos selliste Itaalia ning rahvusvaheliste teatri ja kino suurnimedega nagu Ettore Scola, Giulio Base, Lina Wertmüller; ka mängis ta Spike Lee, John Turturro ja Abel Ferrara filmides. Itaalias töötas ta kaks aastat ka Maurizio Costanzo talkshow's.

Hiljuti otsustas ta teha dokumentaalfilmi koos ameerika produtsendi ja lavastaja Melissa Baliniga. Projekt kannab nime "Women Seeking Justice" ja sisaldab lugusid ebaõiglusest üle maailma. Pagnani räägib vabalt itaalia, prantsuse, hispaania ja inglise keelt.


Filmograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Kino[muuda | muuda lähteteksti]

Televisioon[muuda | muuda lähteteksti]

Teater[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]