Lennuki pardasalvesti

Allikas: Vikipeedia
Magnetofoniga lennuki pardasalvesti

Lennuki pardasalvesti ehk must kast on elektrooniline andmete registraator lennuki seadmete seisukorra ja juhtimiskorralduste jäädvustamiseks. Niisugune registrogramm aitab uurida lennuõnnetusi ja muid lennuintsidente.

Varasemad pardasalvestid olid spetsiaalsed magnetofonid, milles magnetlinti keriti ühelt poolilt teisele ja lindi lõppedes vahetati lindi liikumissuunda ning info kirjutati lindi teisele rajale. Uuesti lindi alguseni jõudes hakati esialgset registrogrammi üle kirjutama. Nõukogude Liidu lennukite magnetofoni agregaat oli tugevas kerakujulises metallkorpuses, mis oli värvitud erkoranžiks. Niisuguseid pardasalvesteid valmistati Tartu Aparaaditehases.

Piloodikabiini helisalvesti ja pardasalvesti.

Praegu on lennukeis kaks registraatorit: piloodikabiini helide registraator ning lennuandmete registraator. Mõlemad registraatorid kasutavad elektroonset mälu, aga registreerimispõhimõte on nagu magnetlindiga salvestil – maksimaalse registreerimiskestuse ületamisel hakatakse varasemat registrogrammi üle kirjutama. Piloodikabiini registraator salvestab pilootide vestluse ja helid piloodikabiinis. Pardasalvesti registreerib suures koguses andmeid lennuki agregaatide toimimise kohta. Andurite lugemeid võetakse mitu korda sekundis. Uuemad pardasalvestid registreerivad vähemalt 88 parameetrit. Parameetrite registreerimissagedus varieerub mõnesekundilisest intervallist kuni kümnete hertsideni, kui mõni parameeter hakkab kiiresti muutuma. Andmete registreerimise kestus on 17–25 tundi. Nõuded salvestite vastupidavusele on väga kõrged, need peavad taluma väga tugevat lööki (kokkupõrget), peavad vastu pidama nii tulekahjus kui kuni 6 km sügavuses merre kukkudes. Vette kukkudes hakkab pardasalvesti külge kinnitatud ultrahelimajakas välja saatma signaale. Majakas töötab kuni 30 päeva.

Mõlemad salvestid asuvad lennuki sabas, et tagada suuremad võimalused salvesti säilimiseks lennukatastroofis. Lennukis olijad ei pääse lennu ajal salvestitele juurde. Salvestatud infot saab lugeda ainult spetsiaalse aparatuuri abil.

Lisaks lennukatastroofide ja lennuintsidentide analüüsile uuritakse registrogramme ka lennukite lennurežiimide ja pilootide käitumise analüüsiks, et tagada ökonoomsemat ja ohutumat lennuliiklust.