Lavant

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
St. Ulrichi palverännukirik, Lavant, Austria
Vapp
Lavanti valla paiknemine Lienzi ringkonnas

Lavant on vald (Gemeinde) Lienzi ringkonnas Austria Tirooli liidumaal, 675 m kõrgusel merepinnast. Valla pindala on 22,55 km², 1. jaanuaril 2016 elas seal 303 inimest. Vald paikneb Lienzi linnast kagus.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Pärast 5. sajandit asendas Lavant iidset Rooma asulat Aguntumit. 1948. aastal avastati hilisrooma ja varakristliku ajajärgu arheoloogilised varemed Kirchbichli mäel. Need avastused sisaldasid lossi jäänuseid piiskopi elupaigaga, 2. ja 3. sajandist pärit Rooma templit kalmude ja ohvrialtaritega, kahe torniga kindluseväravat ja 4. sajandist pärit neljas järgus ehitatud varakristlikku kirikut. Kirik purustati 7. sajandil ja asendati hiljem. Kihelkonnakirikut on esmakordselt mainitud aastal 1090.

Maamärgid[muuda | muuda lähteteksti]

Gooti stiilis Peeter-Pauli kirik ehitati aastal 1485 keskaegse kindlusehitise peale. Kirikus on romaani stiilis võlv, gooti tiibaltari jäänused ja tasane puidust gooti lagi 1516. aastast.

St. Ulrichi palverännukirik Lavantis pärineb 17. sajandist ning selles on torn, läänevärav ja gooti ajast säilinud koor. Kirik renoveeriti 1770. aastal ning freskod, rokokoo-maalid ja interjöör lisati hiljem.

Galerii[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]