Kwing-Kungks

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

Kwing-Kungks on Eesti ansambel.

Koosseis[muuda | muuda lähteteksti]

  • Janno (kitarr, vokaal)
  • Reio (kitarr)
  • Heiko (bass)
  • Tiina (trummid)

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kwing-Kungks sai endale nime umbes aastal 2000. Bändi tollane trummar Margo Pajula ning kitarri ja häälemoodustamisega katsetav Janno otsisid oma ideetusele toetust sõnaraamatust. Esimene suvaliselt avatud leht tõi lagedale sõnapaari Kwing-Kungks. Lähemal uurimisel selgus, et tegu on maastikuarhitektuuri terminiga, viie objekti paigutusega ruumis.

Kwing-Kungks`i “raudvara” moodustasid pikki aastaid Sven Oeselg ja Janno, kes olid tegevad ka mitmes Kungksile eelnenud bändis. Kõigepealt loodi 97. või 98. aastal nüüdse Luarvik-Luarviku trummari Andrese ergutusel bänd Smoking Causes Cancer. Proovi tehti bussijaama lähedal, venelastest rajuhevimeestele kuulunud Gildi rokiklubis, mis oli tegelikult võimla. Kohe esimeses proovis sai selgeks kurb tõsiasi, et peale trummari ei oska pilli mängida mitte keegi ja et seda bändi pole võimalik kuidagi kõlama saada. Õnneks avastati lõpuks, et kui sisse lülitada efektiplokid ja kitarrisaundid võimalikult haigeks müraks keerata, on monotoonseid trummibiite müradega üle ujutades võimalik “tehnot” teha.

SCC tegutses väikeste koosseisu muutustega veel nimede Trauma ja Dead Grapes all. Viimase nimega leidis aset ka bändi esimene kontsert Mätta Mälestuskontserdil aastal 98 ning selleks ajaks oli bändiga ühinenud ka endise Argentina punkbändi Zriamuli kitarrist Maike. Mätta mälestusel esitati viis või kuus lugu, sealhulgas “Mütsid pähe”. Bändi esinemist jälgis lava tagant terase pilguga noor ja andekas trummar Margo, kes oli Pärnu-Jaagupist kohale sõitnud sealse agropungi bändiga Square. Talle avaldas Dead Grapes muljet. Ühel järgnevatest pidudest said Janno ja Margo tuttavaks ning viimane kutsuti bändi uueks trummariks, varsti tehti lahti ka mainitud sõnaraamat.

Kwing-Kungks sai valmis 6-7 lugu, (ühes laulis kõrilaulu ka elav legend ja laboratoorium Velbaum ise) mis Zahiri laulja Tambeti sõnul bändi nimega Loop meenutasid. Kungkslased ise vaimustusid sel ajal bändidest nagu The Fall, Sonic Youth, The Cramps ja The Stooges. Igal juhul õnnestus esinema pääseda Dallase soojendajaks koos Pia Frausiga ja kõigile bändi liikmetele tundus, et nüüd kakkavad asjad ülesmäge minema. Ja nii ka läksid. Kuni aasta 2000 novembrini, mil esineti alternatiivmuusika festivalil Operatsioon B ja peale mida kolm neljandikku bändist Eesti pinnalt päris pikaks ajaks lahkus. Ideeks sai bändi edasi tegemine Hispaanias. Operatsioon B`l nägi Kwing-Kungks`i esinemist ka rohkem metal-rap´ilikumas bändis Patient Zero kitarri mänginud Valter, kes ei osanud siis aimata, et umbes kahe aasta pärast hakkab ta sama nimega bändis trumme taguma ning on selleks ajaks moodustanud ka uue stoner-rock`i bändi Shelton San, kellest saab üldse üks Eesti kõvemaid mürajõuke.

Peale mõningaid seiklusi jõudis Hispaaniast ja Hollandist tagasi Janno, kes umbes 2002 talvel Valtriga ka uut bändi kokku panna tahtis. Mõnest jämmist ja proovist jäid lõpuks kokku Valter (trummid), Heiko (bass), Lotte (laul), Janno (laul, kitarr), Holger (endine Dallas, sünt) ja Sven (rütmimasin, bass), kes Hollandist tagasi jõudes ka lõpuks bändiga ühines. Kuna Hollandis olid Janno ja Sven käinud lugematutel kontsertidel ja maailmas tekkis hullumeelse energiaga märatsevaid garaažibände ühe juurde, võtsid vanade lemmikute kõrval kohad sisse uued ja huvitavad: The Hives, White Stripes, Moldy Peaches, The Libertines, The Hunches. Heiko ja Valter tõid majja oma lemmikud nagu At The Drive In, Fugazi, Shellac ja Helmet. Sel perioodil kõlas Kwing-Kungks rohkem kui kunagi nagu garage roki bänd, seda eriti lugudes Love Hellou!!! ja Blues For Wild Shoes.

trummar Valter rohkem oma bändile keskendus ja Kungksist poolte sõbralikul kokkuleppel lahkus. Peagi lahkus ka Holger. Uueks trummariks sai lõpuks endine Zriamuli trummimüristaja Tiina ning teiseks kitarristiks Janno keskkooliaegne sõber Reio (endine Lobsand Dorje), kes talle indiemuusikat üldse tutvustas. Kwing-Kungksi viimase koosseisu moodustavad alates 2004. aasta talvest seega Lotte, Reio, Tiina, Janno ja Heiko. Hiljem ühines nendega ka Mihkel Luarvik Luarvikust, kes lahkus koos Lottega 2005. aasta sügisel.

Peale viimast koosseisuvahetust jäi Kwing-Kungks neljaliikmeliseks. Peale mõningaid kontserte 2005. aasta lõpus läks ansambel 2006. aasta veebruaris laiali.

Diskograafia[muuda | muuda lähteteksti]

Kogumikel[muuda | muuda lähteteksti]

  • "Blues For Wild Shoes" ja "Raw With Heiko" kogumikul "Garage ja Mürage" (Sewercide Lo-Fi; 2004)

Demod, promod, sessioonid[muuda | muuda lähteteksti]

  • "Demo" (demo, 2001)
  • "El Demo" (demo, 2003)
  • "ER Vibratsioon Sessioon" (sessioon, 2005)

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]