Klapid eest!

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Rein Kilk pidamas loengut vastutustundlikust ettevõtlusest Tartu Ülikooli kohvikus AIESECi "Klapid eest!" õppesarja raames 2009. aasta kevadel

"Klapid eest!" on AIESECi õppesari, mille eesmärk on interaktiivsete loengute, töötubade, firmakülastuste, koolituste ja diskussioonide kaudu tudengite ning teiste huviliste silmaringi laiendada ning arendada seeläbi ettevõtlikke ja sotsiaalselt vastutustundlikke noori.

Õppesari on õppeaasta vältel keskendatud kindlatele teemavaldkondadele, mida on tavaliselt kolm, näiteks "ettevõtlikkus, mina ja ühiskond ning praktiline ettevõtlus".

Varem toimus õppesari 2–3 korda kuus Tallinnas, Tartus ja Pärnus, kuid 2009/2010. õppeaastal jäi toimumiskohaks ainult Tartu ning ürituste hulk vähenes.

Sarja enam kui nelja tegevusaasta jooksul on 7000 inimest osalenud rohkem kui 200 üritusel.

Õppesari pälvis Eesti Noorteühenduste Liidult 2005. aasta parima noorteprojekti auhinna.

Korraldajate sõnutsi on see suurim mitteformaalse hariduse projekt, mida noortele Eestis seni korraldatud.

Sügisel 2006 sai Tartus koostöös KHK Info- ja Karjäärinõustamiskeskusega alguse keskkooliõpilastele suunatud õppesari "Klapid eest! Koolis".

Õppesarja raames on esinenud teiste seas Linnar Viik, Peep Vain, Tiina Tšatšua, Robert Kitt, Endrik Randoja, Aivar Haller, Liina Kolk, Mare Pork, Ingrid Rüütel, Helo Meigas, Rain Lõhmus, Aleksei Turovski, Artur Taevere, Kristiina Ojuland, Argo Tammemäe jpt.

Õppesarja korraldav AIESEC on rahvusvaheline üliõpilasorganisatsioon, mis tegeleb noorte liidrite arendamisega juhtimis- ja rahvusvahelise kogemuse kaudu.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]