Mare Pork

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Mare Pork (neiuna Mare Metssoo; sündinud 17. aprillil 1950) on eesti psühholoog, psühhoterapeut ja koolitaja.

Ta lõpetas 1968. aastal Tallinna 10. Keskkooli kuldmedaliga. Seejärel astus ta õppima Tartu Riikliku Ülikooli psühholoogia erialale esimesse lendu, kust suunati neljandal kursusel Moskva Riiklikku Ülikooli. Moskvas kaitses Mare Pork 1977. aastal ka psühholoogiakandidaadi kraadi teemal "Исследование межполушарной асимметрии в процессе стереоскопического восприятия"[1], hiljem on ennast täiendanud Inglismaal ja Ameerika Ühendriikides,[2] sh stažeerinud Middletowni Nõustamiskeskuses ja Yale'i Ülikoolis.[3]

Mare Pork töötab Tallinna Ülikoolis kliinilise psühholoogia (emeriit)professorina. Talle kuulub konsultatsioonifirma HR Consulting. Pork on teinud psühholoogiakoolitusi Invictas, Äripäeva koolituskeskuses jt koolitusfirmades. Ta on kuulunud Heateo Sihtasutuse nõukokku.[4] Ta on psühholoogina nõustanud Kristina Šmiguni[5] ja Kaia Kanepit.[6]

Mare Pork on kirjutanud psühholoogiat tutvustavaid artikleid ajakirjades Director, Pere ja Kodu, Eesti Naine, Kirke jts. Tema sulest on pärit eessõna Shere Hite'i raamatu "Seks ja äri" eestikeelsele tõlkele (Tartu: Fontese Kirjastus, 2001) ja järelsõna Richard Lepsingeri raamatu "360° tagasiside kasutamise kunst ja teadus" tõlkele (Tallinn: Tänapäev, 2004).

Tunnustus[muuda | muuda lähteteksti]

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. М. А. МАТОВА "ФОРМИРОВАНИЕ АСИММЕТРИИ И СИММЕТРИИ ЗРИТЕЛЬНОГО ВОСПРИЯТИЯ В ПРОЦЕССЕ ПРАКТИЧЕСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ЧЕЛОВЕКА"
  2. Tarmo Teder "Jumalal on psühhoterapeudiga võrreldes mitu eelist" EPL, 12. aprill 1996 (intervjuu)
  3. Haridusjuhtide Aastakonverents 2010 programm[alaline kõdulink] Fastleader.com kodulehel
  4. "Heateo SA 2004. aasta üldaruanne" (PDF). Originaali (PDF) arhiivikoopia seisuga 10. juuni 2007. Vaadatud 11. juulil 2011.
  5. [Jaan Martinson "Kristina palkas Rootsi koondise peatreeneri Inge Bråteni"] Õhtuleht, 4. juuli 2005
  6. Kaia Kanepi: ma ei pea karjääri lõpetamise peale veel mõtlema. Eesti Päevaleht, nr 223, 18.11.2014.
  7. "Presidendilt saab tänavu teenetemärgi 99 inimest" ERR, 5. veebruar 2014

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]