Mine sisu juurde

Kiirguskeskus

Allikas: Vikipeedia

Kiirguskeskus oli aastatel 1996–2009 Keskkonnaministeeriumi haldusalas tegutsenud riigiasutus, mille põhiülesandeks oli kiirguskaitse ja kiirgusseire.

Kiirguskeskus andis välja kiirgustegevuslubasid, osales vastavateemaliste arengukavade ja programmide koostamisel ja elluviimisel, haldas kiirgusalaseid andmekogusid, jagades ühtlasi vastavateemalist infot, jne.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Kiirguskeskus alustas tööd 1. jaanuaril 1996. aastal asukohaga Mustamäe tee 33 Tallinnas, mil Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudist eraldus radioloogialabori sektsioon. 1996. aasta esimesel poolel koliti uude asukohta aadressiga Kopli tänav 76 Tallinnas.

1997. aastal liideti Kiirguskeskusega Tervisekaitseinspektsiooni radioloogia töögrupp.[1]

1998-2001 oli Kiirguskeskus ka kiirgusohutuse järelevalveasutus haldusõigusrikkumiste menetlemisel. 2001. aastal anti järelevalvefunktsioonid üle Keskkonnainspektsioonile.

Kiirguskeskus oli kontaktpunktiks erialase teabe vahetamisel Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuriga.

Direktorid[muuda | muuda lähteteksti]

Tegevuse lõpetamine[muuda | muuda lähteteksti]

1. veebruarik 2009 liideti Kiirguskeskus koos Riikliku Looduskaitsekeskuse ja Keskkonnaministeeriumi maakondlike keskkonnateenistustega Keskkonnaametiks, mille koosseisus on kiirgusosakond. Keskkonnaameti kiirgusosakonnal on kõik endise Kiirguskeskuse ülesanded.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Kiirguskeskus 10. Tallinn: Kiirguskeskus. 2006. Lk 76. ISBN 9985-9592-6-4.

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]