Midtown Manhattan

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Kesk-Manhattan)
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Midtown Manhattan aastal 2019
Öine vaade Midtown Manhattanilt piki saart Lower Manhattanile
Midtown Manhattan

Elanikke: 104 753 (2010)[1] Muuda Vikiandmetes
Õhtune vaade Midtown Manhattanile
Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni hoone, kus asuvad ÜRO peakorter ja sekretariaat

Midtown Manhattan on Manhattani saare ja samas ka samanimelise linnaosa tihedalt kõrghoonestatud keskne osa. Võrreldes kesklinnaga ehk Lower Manhattaniga on see New Yorgi peamine kesklinn. Kahe kesklinna piiriks on tunduvalt madalama hoonestus-ümbruskonnaga tänav 14th Street, ülemisi Upper West Side ja Upper East Side linnaosasid ning Central Park haljasala piiritleb 59th Street.

Midtown Manhattan on maailma suurim ärikeskus, kus asuvad kõige kallimad ja tihedama asustusega kinnisvaraarendused. Fifth Avenue äärsed krundid on maailma kõrgeimate üürihindadega, keskmiselt 32 000 dollarit/m². Kui Lower Manhattan on peamine rahanduskeskus, siis Midtown Manhattan on Ameerika Ühendriikide suurim kaubandus-, meelelahutus- ja meediakeskus, kuigi kasvatab ka enda rahanduslikku osakaalu. Midtown Manhattan on koduks samuti linna kõige märgilisema tähendusega ehitistele, nagu Empire State Building, Chrysler Building ja ÜRO peakorter. Seal asuvad maailmakuulsad kaubanduspiirkonnad Rockefeller Center, Broadway ja Times Square.

Suurem osa New Yorgi pilvelõhkujatest, hõlmates kõrgemaid hotelle ja elamuid, asub Midtown Manhattani linnaosas. Nii pendeldajad kui ka kohalikud elanikud töötavad sealsetes kontorites, hotellides ja kaubanduspindadel. Piirkond on tuntud ka turistilõksuna, sest seal elab palju õppureid ja väliskülalisi. Puiesteel Avenue of the Americas asub nelja USA peamise telejaama peakontorist kolm.

Naabruskonnad[muuda | muuda lähteteksti]

Midtown Manhattani piiritluse kaart

Linnapilt[muuda | muuda lähteteksti]

Midtown Manhattan (2019)
Midtown Manhattan (2020)

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]