Karl Habsburg-Lothringen

Allikas: Vikipeedia
Karl Habsburg-Lothringen (2022)
Karl Habsburg-Lothringen (2022)

Karl Habsburg-Lothringen (täisnimi: Karl Thomas Robert Maria Franziskus Georg Bahnam von Habsburg-Lothringen, väljaspool Austriat kasutatakse ka nimekuju Karl von Habsburg; sündinud 11. jaanuaril 1961 Starnbergis Baierimaal) on praegune Habsburgide-Lotringite suguvõsa pea.

Karl on Otto von Habsburgi ja Regina von Habsburgi (Sachsen-Meiningeni printsessi) poeg. 2006. aastal loobus Karli isa tema kasuks Habsburgide suguvõsa pea kohast. Karl võttis selle kohustuse vastu 1. jaanuaril 2007. Juba alates 2000. aastast on ta ka Kuldvillaku Ordu Austria haru ülem. 1986. aastal asutas Karl Paneuroopa Liidu Austria haru ning on alates sellest ajast ka selle president. Lisaks on ta Pan-Euroopa Liidu Alpide ja Aadria piirkonna asutaja ning eesistuja. Alates 2002. aastast on ta ka Esindamata Rahvaste Organisatsiooni (ERO) peadirektor (organisatsiooni juhib aga peasekretär). 19961999 oli ta Euroopa Parlamendi liige.

Karl von Habsburg oleks kõige tõenäolisem Austria trooni pretendent. Otto von Habsburg loobus Austria trooni taotlemisest juba 1961. aastal. Kuna Karl pole krooni kunagi nõuelnud ning Austrias enamik kodanikest monarhia taastamist ei poolda, pole Habsburgide restauratsioon kuigivõrd tõenäoline.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

Eelnev
Otto von Habsburg
Habsburgide suguvõsa pea
alates 2007
Järgnev
praegune
Eelnev
uus amet
Esindamata Rahvaste Organisatsiooni peadirektor
alates 2002
Järgnev
praegune