Karl-Theodor zu Guttenberg

Allikas: Vikipeedia
Karl-Theodor zu Guttenberg

Karl Theodor Maria Nikolaus Johann Jacob Philipp Franz Joseph Sylvester Freiherr von und zu Guttenberg (sündinud 5. detsembril 1971 Münchenis) on Saksamaa poliitik.

Alates 10. veebruarist 2009 oli ta Saksamaa majandus- ja tehnoloogiaminister. Aastatel 2008–2009 oli ta Baieri Kristlik-Sotsiaalse Liidu (CSU) peasekretär. Aastatel 2002 ja 2005 valiti ta Bundestagi liikmeks. 28. oktoobrist 2009 kuni 1. märtsini 2011 oli ta Saksamaa kaitseminister.

Ta on olnud päevalehe Die Welt toimetaja.

Suguvõsa[muuda | muuda lähteteksti]

Ta pärineb frangi aadlisuguvõsast. Tema isa on dirigent Enoch zu Guttenberg. Tema vanaisa oli Saksa FV konservatiivne poliitik Karl-Theodor von und zu Guttenberg. Vanaema Rosa Sophie von Arenberg pärineb samuti kõrgaadlist. Vanaisa ja vanavanaonu, katoliiklik monarhist vabahärra Karl Ludwig von und zu Guttenberg osalesid 1944. aastal natsirežiimi vastu suunatud 20. juuli vandenõus ning viimane hukati seetõttu.

Tema emapoolne vanaisa Jakob von und zu Eltz on pärit Eltzide suguvõsast, millel on tihedad sidemed Horvaatiaga. Ta on endine Reinimaa veinimeistrite assotsiatsiooni president ja pärast Horvaatia iseseisvumist osales ta Horvaatia poliitikas.

1973 sündis Karl-Theodori noorem vend Philipp-Franz. Vanemad lahutasid abielu 1977. Ema Christiane von und zu Eltz abiellus Joachim von Ribbentropi poja Adolf von Ribbentropiga. Sellest abielust sündisid Rudolf ja Friedrich von Ribbentrop (1989 ja 1990).

Veebruaris 2000 abiellus Karl-Theodor krahvinna Stephanie von Bismarck-Schönhauseniga (sündinud 1976), kelle vanavanavanaisa oli Otto von Bismarck. Neil on kaks tütart. Neil on mitu elukohta, sealhulgas Baieri liidumaal Kulmbachis olev Guttenbergi loss, mis kuulub nende suguvõsale juba 1482. aastast.

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]