Kambja valla lipp

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Kambja valla lipp

Kambja valla lipp oli Eesti haldusüksuse Kambja valla lipp.

Lipp on kinnitatud 21. augustil 1995.

Lipu kirjeldus[muuda | muuda lähteteksti]

Ristkülikukujuline lipp oli jaotatud horisontaalselt viieks võrdse laiusega lainelõikeliseks laiuks. Laiud ülalt alla: roheline, valge, sinine, valge, roheline.

Lipu normaalmõõtmed olid 150x100 cm ning pikkuse ja laiuse suhe 9:6 (3:2).

Lipu kasutamise kord[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Heisatav ja väljapandav Kambja valla lipp pidi vastama Kambja valla põhimääruses olevale kirjeldusele ning olema terve ja puhas.
  2. Kambja valla lipu võis heisata valla ettevõtete, asutuste, äriühingute hoonetel ja elamutel riigilipu heiskamise päevadel (lipupäevad), samuti avalikel üritustel ja muude sündmuste puhul, milleks sellekohase korralduse annab vallavalitsus.
  3. Vallalipp heisati hoone peasissekäigu juurde või mujale selleks sobivasse kohta kas lipuvardaga vastavasse hoidjasse või lipumasti. Maapinnalt tõusva lipumasti kõrgus on ligikaudu kuus korda suurem lipu laiusest, seinalipuvarda pikkus on ligikaudu kolm korda suurem lipu laiusest. Heisatud lippudel jääb lipukanga alumine serv maapinnast vähemalt kolme meetri kõrgusele.
  4. Kambja vallamaja esisel platsil ja volikogu istungitesaalis on vallalipp heisatud alaliselt koos Eesti riigilipuga.
  5. Kambja valla lipu heiskamisel leinalipuna kinnitatakse lipuvarda ülemisse otsa 100 mm laiune must lint, mille mõlemad otsad ulatuvad kuni lipukanga alumise servani, või heisatakse lipp poolde lipumasti.
  6. Kambja valla lipp heisatakse üksi või koos Eesti riigilipuga. Üks lipp teist ei asenda. Vallalipu mõõtmed ei või koos riigilipuga heiskamisel ületada riigilipu mõõtmeid.
  7. Vallalipp heisatakse ja langetatakse riigilipuga samadel kellaaegadel.
  8. Kui valla lipp heisatakse koos Eesti riigilipuga, asub riigilipp lippude poolt vaadates paremal, vallalipp vasakul. Kui vallalipp heisatakse koos Eesti riigilipuga, mõne välisriigi lipuga ning maakondade ja linnade-valdade lippudega, siis lippude poolt vaadates asetseb paremal Eesti riigilipp, sellest vasakul välisriikide lipud prantsuskeelsete riiginimede tähestikulises järjekorras, seejärel maakondade lipud maakondade tähestikulises järjekorras, seejärel linnade ja valdade lipud nende tähestikulises järjekorras ja seejärel Kambja valla lipp vasakul äärel. Lipud peavad olema ühelaiused, iga lipp heisatud eri lipuvardasse või masti ja samale kõrgusele.
  9. Kasutamiskõlbmatuks muutunud vallalipp kuulub sündsal viisil hävitamisele.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]