KHTML

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search

KHTML on KDE projekti poolt arendatav HTML esitlusmootor, mida kasutatakse Konqueror veebilehitsejas, ning millest hargnenud versiooni WebKit kasutab Apple'i Safari veebilehitseja. KHTML on LGPL litsentsi all, ning seega vaba tarkvara.

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

KHTML ehitati üles tol ajal uuele KPart raamistikule, ning avalikustati 2000. aastal KDE2-s, et seda kasutada uues failihalduris ja veebilehitsejas Konqueror, mis vahetas välja monoliitse KDE failihalduri. See on programmeeritud C++ keeles, litsentseeritud LGPL litsentsi all, ning toetab enamike veebilehitsemisega seotud standardeid. Et võimalikult suurel hulgal veebilehti kuvada, on toetatud ka mõned Internet Exploreri lisavõimalused ja omapärasused, kuigi need ei kuulu HTML standardite hulka.

KHTML näitab veebilehti kiiremini, kui Gecko, selle põhiline avatud lähtekoodiga rivaal ja teiste hulgas ka Mozilla Suite'i ja Mozilla Firefoxi tuum. Siiski, kuna see on vähem tuntud, on KHTML vähese toetusega; või isegi kui veebileht töötab, väidetakse kohati vastupidist. Näiteks Gmail töötab ainult siis, kui Konqueror tuvastab ennast Firefoxina.