Johann von Eickel

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Disambig gray.svg  See artikkel räägib Dünaburgi ja Aluliina komtuurist, samanimelise Liivi ordu rüütelvenna kohta vaata: Johann von Eickel (rüütelvend)

Johann von Eickel oli Liivi ordu liige ja Dünaburgi komtuur.

Eickeli vanemad olid Walrave von Eickel zum Krange ja Kunigunde von Plettenberg. Tema suguvõsa oli Marki krahvkonnas küllaltki olulisel positsioonil. Ta sündis Eickelis Bochumi lähedal.

Eickeli isa Walrave sai 1484. aastal päranduseks kaks Krange-nimelist mõisa. Kusagil 16. sajandi alguses sai Johann nende omanikuks, teda on Vestfaalis asuvana märgitud aastatel 15021517. Viimasel aastal andis ta aga Krange oma õele ja õemehele üle ning astus Liivi ordusse. 1519. aastal sai ta Aizkraukle linnusekomtuuriks. 1527. aastal sai temast Dünaburgi komtuur ja 1535. aastal oli ta oletatavasti Aluliina komtuur. Tõenäoliselt astus ta seejärel ordust välja, kuid selle põhjused pole selged. Võimalik, et see oli mingil viisil seotud ordumeister Wolter von Plettenbergi surma järgselt toimunud orduametite ümbermängimisega. 1537. aastal on teda mainitud seoses ühe läänistusega Vestfaalis.

Kirjandus[muuda | muuda lähteteksti]

  • Ritterbrüder im livländischen Zweig des Deutschen Ordens. Köln: Böhlau, 1993. Nr. 208 (lk 197–198).
Eelnev:
Heinrich Plater
Dünaburgi komtuur
15271535
Järgnev:
Wilhelm Fürstenberg
Eelnev:
Johann von der Recke
Aluliina komtuur
1535
Järgnev:
Jasper von Münster