Jeesus Kristus superstaar

Allikas: Vikipeedia
(Ümber suunatud leheküljelt Jeesus Kristus Superstaar)

"Jeesus Kristus superstaar" (originaalpealkirjaga "Jesus Christ Superstar") on Andrew Lloyd Webberi (muusika) ja Tim Rice’i (sõnad) 1970. aasta rock-ooper.

Ooper ilmus avalikkuse ette kõige esmalt topeltalbumil ja alles siis laval. Kusjuures esimene teadaolev lavastus toimus Southoldi Kõrgkoolis juulis 1971.[1] Kuid tuleb märkida, et mainitud etendus toimus ilma autoritelt nõusolekut saamata. Esimene ametlik ooperi lavastus toimus 12. oktoobril 1971 Mark Hellingeri Teatris Broadwayl.

Ooper saavutas maailmakuulsuse. Ta leidis vastukaja nii muusikahuviliste kui kirikutegelaste seas. Muusikahuvilised hindasid ooperit positiivselt, kirikutegelased negatiivselt. Kuigi ooperi esmaesitlusest on möödas üle 30 aasta, on ooper kristlikus kirikus üldiselt ikka veel põlu all.[2]

Eestis toimus ooperi lavastus "Vanemuise" vabaõhu etendusena 2004. aastal. Lavastaja oli Georg Malvius. Jeesus – Stephan Hansen, Pontius Pilatus – Alexander Lycke, Juuda – Vaiko Eplik, Siimon – Koit Toome, Herodes – Aivar Tommingas; koreograaf – Jüri Nael.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

  1. Gwendolen Groocock. A 'Superstar' reunion of sorts. The Suffolk Times. (htm) Kasutatud 25.12.2007. (inglis)
  2. Toomas Paul. Benetton ja Palamuse. (htm) Kasutatud 25.12.2007. (eesti)