Inuyasha

Allikas: Vikipeedia
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti

Inuyasha (täistiitel Sengoku Otogizōshi InuYasha) on manga, mis on kirjutatud ja illustreeritud Rumiko Takahashi poolt. Selle esmaesitlus oli 13. novembril 1996 Shōnen Sunday-s. See seeria järgneb ajas reisivat gümnaasiumi õpilast, pool-deemonit, perversset munka, rebasdeemonit, deemonitapjat ja üht nekomatat Sengoku ajajärgul kus nad otsivad kõiki Shikon no Tama(Inglise Keeles:The Jewel of Four Souls /Eesti Keeles:Nelja Hinge Juveel) kilde.

2002. aastal võitis see manga Shogakukan Manga Auhinna parima shōnen manga eest.

Manga tehti 167 osaliseks animeks. InuYasha esilinastus 16.10.2000 Yomiuri TV-s ja näidati kuni 13.09.2004.

Ülevaade[muuda | muuda lähteteksti]

Lugu algab vanaaegses Jaapanis, kus Inuyasha, pooldeemon (han'yō), varastab ühest külast"Shikon no Tama" . "Shikon no Tama" on ese millega võib selle omanik oma jõudu tohutult suurendada. Inuyasha ei jõua kaugele minna kui Kikyo, küla noor miko, laseb teda oma püha noolega, et teda määramatu ajaks Goshinboku, küla lähedal oleva metsa püha puu, juurde magama panna. Surmavalt haavatud Kikyo ütleb enda noorele õele, Kaedele, et ta põletaks tema, Kikyo, keha koos juveeliga, et takistada seda kurjadesse kätesse langemast.

Tänapäeva Tokyos, on põhikooli õpilane Kagome Higurashi teel kooli.Ta peatub enda pere kaevumajas, kus ta kavatseb otsida enda kassi,Buyot, järsku tuleb kaevust välja sajajalgne deemon ja tõmbab ta Jaapani Sengoku ajajärku.

Teadmata kus ta on, uitab Kagome metsas ringi. Ta märkab kauguses Goshinbokut ja suundub selle poole. Puul ta märkab Inuyashat kes ikka veel püha noole tõttu magab.Küla elanikud võtavad Kagome kinni ja viivad ta küla vana preestrinna, Kaede, juurde. Ära tundes, et Kagome on Kikyo reinkarnatsioon, jutustab Kaede talle loo Kikyost ja Inuyashast.

Sajajalgne ründab jälle ja Kagome on sunnitud vabastama Inuyasha nõidusest, et too saaks sajajalgse tappa. Pärast sajajalgse tapmist, proovib Inuyasha Kagomelt juveeli ära võtta. Selle nimel, et Kagome päästa, viskab Kaede maagilised palvehelmed ümber Inuyasha kaela, et Kagome saaks Inuyasha maha rahustada.

Shikon no Tama veetleb rohkem deemoneid ja võitluses varesdeemoniga puruneb juveel tuhandeteks kildudeks.

Kagome ja Inuyasha lähevad teekonnale kus nad kavatsevad koguda kokku kõik juveeli killud. Teel nad sõbrunevad Shippoga, kes on rebasdeemon, Mirokuga kes on needuse käes kannatav munk ja Sangoga, deemonitapjaga kelle vend oli Kurjast vaimust(tema puhul deemonist) vaevatud ja sunnitud tapma enda isa ja teisi deemonitapjaid. Grupp kohtab enda teekonnal paljusid sõpru ja vastaseid, kaasa arvatud Inuyasha poolvenda Sesshomarut; Kikyo't kes suri 50 aastat tagasi, kuid on taaselustatud osaga Kagome hingest;Narakut kes pööras Inuyasha ja Kikyo üksteise vastu ja hundideemonit nimega Koga, kes on armub Kagomesse ja vaidleb Inuyashaga iga kord, kui mõlemad kokku saavad.