Inforegister

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
REGISTER OÜ
Asutatud 2009
Asutajad Marie Rosin
Peakorter Tähe 129B, Tartu, Eesti
Valdkonnad Krediidireitingud; Äriinfo mudelid (KPI); Rakendusliides API; Krediidikindlustus; Krediidihaldus; Müügivihjed
Käive 1 260 000 (2017)
Töötajaid 15 (2018)
Emafirma KREEDIX OÜ
Tütarfirmad STORYBOOK OÜ
Koduleht

Inforegister.ee Ir.ee

Scorestorybook.ee

Inforegister on Register OÜ poolt väljaarendatud veebipõhine tööriist, mis koondab ettevõtete näitajaid, mis toetavad krediidiotsuste tegemist ja müügivihjete loomist ärilt ärile müügis.

Alates 2011. aasta augustist kuni 2019 aasta juunini on saidil olnud üle 180 miljoni lehevaatamise, üle 50 miljoni külastuse/sessiooni ning kokku on registreerinud Inforegistri keskkonda ca 100 000 kasutajat. Veebilehel on unikaalsete külastajate arv lähenemas 600 000-le (ühes kuus), mis on 85% Eesti tööealisest elanikkonnast. Inforegistrit toetab sõsar-sait: ScoreStorybook, mis räägib ettevõtetest ja ettevõtete juhtidest lugusid (1,8 miljonit lugu).

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Inforegistri tekkelugu ulatub aastasse 2009, mil Marie Rosin (Kreedix OÜ juhatuse liige) hakkas koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi tarkvaratehnika vanemteaduri PhD Peep Küngasega looma keskkonda, mis toetaks Kreedixi igapäevast tööd ja taustauuringute tegemist. Marie Rosin on Kreedix OÜ omanik 2004 aastast ja tarkvara arendamiseks asutas Kreedix OÜ 2009 aastal 100% osalusega tütarettevõtte Register OÜ.

Võlaturg, Võlaregister ja Meediaregister[muuda | muuda lähteteksti]

Volaturg.ee loodi aastal 2010 eesmärgiga toetada Register OÜ emafirma Kreedixi igapäevast tööd ja pakkuda veebipõhist keskkonda võlanõuetega kauplemiseks. 2011. aasta augustiks oli selgunud, et firmade võlanõuetega kauplemise võimalus ja veebilehe nimi tekitasid potentsiaalsetes kasutajates ekslikult mulje, et veebilehel saab ainult võlgnike taustainfot otsida. Kasutajauuring oli tuvastanud, et firmade taustaotsingu järele on suur nõudlus, seega jagati Võlaturg 2011. aasta augustis neljaks: volaturg.ee, volaregister.ee, inforegister.ee, meediaregister.ee.

Volaturg.ee jäi vaid võlgadega kauplemise keskkonnaks. Võlaturu külastatavus oli 500–1000 unikaalset külastajat kuus ja kuna nõudlus võlanõuete kauplemise järele polnud kõrge, suleti veebileht 2013. aasta aprillis.

Volaregister.ee veebileht loodi krediidihalduse teostamiseks ja võlanõuete haldamiseks. Võlaregistril oli 2000–4000 unikaalset külastajat kuus ning see sai positiivse tagasiside raamatupidajatelt ja krediidihalduritelt. Kuna selle veebilehe sisuks oli ka osa firma taustaotsingutest krediidihalduse toetamiseks, hakkas see segama inforegister.ee toote müüki ja Võlaregister suleti 2013. aasta aprillis.  

Meediaregister.ee oli eksperiment, mille raames katsetati, mil määral isikute ja firmade online meedias koosmainimiste analüüs aitab kaasa taustauuringutele. Meediaregister saavutas külastatavuse 10 000 – 20 000 unikaalset külastajat kuus, kuid sellele ei leitud head ärimudelit ja 2012. aasta septembris liideti see inforegister.ee-ga ning eraldi veebileht suleti.

Veebirakendus Inforegister[muuda | muuda lähteteksti]

Inforegister loodi 2011. aasta sügisel. Selle eesmärk oli koondada kõigi Eesti ettevõtete üld- ja kontaktiinfo (tegevusala, finantsandmed, kaubamärgid, filiaalid, juhatuse liikmed, omanikud) ning võlataust (sealhulgas maksuvõlad, esitamata maksudeklaratsioonid, võlasaldod ja võlaturu müüginõuete info). Hiljem lisati juurde ka äri- ja omanikevõrgustik.

Inforegistri arengus on olnud kaks peamist faasi. Perioodil august 2011 kuni märts 2013 arendati alpha versiooni, mille käigus optimeeriti veebilehte firmade taustaotsingute teostamiseks. Inforegister.ee külastatavus kasvas kiiresti: kahe aastaga kasvas igakuiste unikaalsete külastajate hulk kuus 30 000-lt 240 000-ni. Veebilehe bounce rate (ühtegi tegevust tegemata kodulehelt lahkunud kasutajate osakaal) langes samal perioodil 34%-lt alla 7%-ni.

2013. aasta märtsis toodi turule versioon 1.0, mida hakati optimeerima kasutajate ja klientide hulga suurendamist silmas pidades. 2018. aasta veebruariks oli veebilehe külastatavus kasvanud 380 000 unikaalse kasutajani kuus.

2019.aasta juunikuus on Inforegister saavutanud populaarsuselt kõige kõrgema positsiooni ärimeedia turul, mille unikaalsete külastajate arv päevas on 45 000. Kuu jooksul külastab Inforegistrit kokku ligikaudu 600 000 unikaalset kasutajat.

Inforegistri blogi[muuda | muuda lähteteksti]

2013. aastal hakkas ilmuma Inforegistri blogi, kus avaldatakse artikleid Eesti majanduskeskkonna, ettevõtluse, krediidihalduse, turunduse ja müügi teemadel.

Rakendusliides Graph API[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aastal valmis Inforegistri rakendusliides Register App Engine Graph API ehk Graph API, mis on teenus lingitud avaandmete ja äriinfo saamiseks Inforegistrist reaalajas või päringuga. Lisaks inforegister.ee portaalile on rakendus kasutusel ka raamatupidamistarkvarades ja Register OÜ klientide programmides. Graph API esindas Eestit finalistina rahvusvahelisel SEMANTiCS 2015 linkandmete konkursil. Graph API on asendatud 2019 aasta märtsis uue tootega - rakendusliides REGISTER API

Krediidiskoor[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aastal töötati koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega välja ettevõtete maksejõuetust prognoosiv mudel Krediidiskoor (algse nimega Riskiskoor). Mudeli arendamisel on kasutatud masinõppe meetodeid, mis suudavad tuvastada olulisi seoseid andmetes ja teha nende põhjal prognoose. Krediidiskoor prognoosib ettevõtte maksejõuetuse tekkimise või sundkustutamise võimalikkust järgneva 12 kuu jooksul ja väljendab maksimaalset tõenäosust, et hinnatav ettevõtte jätab täitmata oma kohustused võlausaldaja ees. Krediidiskoori mudeli poolt arvutatud skoorid jäävad vahemikku 0 kuni 1, kus 0 tähendab madalat ja 1 kõrget krediidiriski.

Krediidiskoor on nähtav Inforegistri krediidiraportis ja liidestatud paljude väliste süsteemidega (ERP, CRM).

Krediidkindlustus[muuda | muuda lähteteksti]

Aastal 2016 asutati KREEDIX KINDLUSTUSMAAKLER OÜ, mis on 100%-lise osalusega Kreedix OÜ tütarettevõte ja mis omab Finantsinspektsiooni tegevusluba 2017 aastast.. Ettevõtte peamiseks tegevuseks on Kreedixi klientide krediidikindlustuse nõustamine krediidikahjude vältimiseks ja krediidkindlustuse toodete vahendamine.

Bränditurundus Inforegistris[muuda | muuda lähteteksti]

Alates 2017. aastast hakkas Inforegister müüma bränditurunduse teenust, mis võimaldab ettevõtetel oma profiilidele reklaambännerid paigaldada. 2018. aasta alguse seisuga on oma ettevõtte profiilile bännerid paigaldanud üle 3000 ettevõtte.

2018. aasta alguses lisandus tööandja brändi edendamise teenus, milleks avati uus keskkond partnerweb.ee. Inforegistri kliendid saavad portaalis tööpakkumisi sisestada, sealjuures kuvatakse kliendi brändi tööandjana ühes tööpakkumistega edasi ka Inforegistris firmade profiilidel.

ScoreStorybook[muuda | muuda lähteteksti]

2019 aasta jaanuaris asutas Register OÜ 100%-lise osalusega tütarettevõtte Storybook OÜ. Ettevõte arendab veebikeskkonda scorestorybook.ee , mis produtseerib täisautomaatikall artikleid Eesti ettevõtete ja ettevõtjate kohta ehk faktide (arvväärtused) ja analüütiliste mudelite (score) pinnalt lugusid, vastavalt ettevõttes toimunud sündmustele vms. asjaoludele. Sealjuures näitab ka juurde täiendavalt Interaktiivseid graafikuid jms. ScoreStorybook on ühtlasi ka registreeritud kaubamärgina Euroopa Liidu patendiametis.

Bränditurundus Storybookis[muuda | muuda lähteteksti]

Inforegister ja Storybook- on tänasel päeval Eestis enim külastatud äriportaalid ning parim keskkond enda partnerite kõnetamiseks, kus keskkonda külastatakse 99% juhtudest ärilistel kaalutlustel. Storybook avas igale Eesti ettevõttele isikliku meedialehe ja sisustas need erinevate artiklitega. Neist kõige suuremat tähelepanu on saanud “Nutulood kuid on ka palju teisi lugusid nagu näiteks: Edulugu, Persoonilugu, Ekspordilugu, Riigihankelugu, Tudulugu, Lõpulugu, Tegevuslugu jt. Kokku on lugusid Eesti ettevõtete ja ettevõtjate kohta ligukaudu 1,8 miljonit. Kõik ettevõtted saavad enda meedialehte hallata, kirjutada juurde lugusid jms.

STORYBOOK OÜ: Igal Eesti ettevõttel on isiklik meedialeht – juhi oma brändi ise!

STORYBOOK OÜ: Oma rahva meediakanal, mis on meie kõigi käsutuses!

Maineskoor[muuda | muuda lähteteksti]

2019 aasta alguses väljatöötatud analüütilises maineskoori mudelis kasutati valdkonna ekspertide derivaate, mille pinnalt töötati välja ärijuhtimise protsesside tunnused ja nende mõju –  ühtekokku kasutati ligikaudu 1200 erinevat tunnust. Tulemused teisendati valdkonnapõhiselt ettevõtetele nende suuruste järgi ja saavutati tunnustele mõju avaldavad tegurid. Andmeteaduspõhise mainekoori mudelis on kasutusel ka tunnused, mis pärinevad veebist leiduvate andmete põhjal.

Maineskoor moodustub viie ärijuhtimise protsessi kvaliteedimõõdiku kombinatsioonil: brändijuhtimine, krediidijuhtimine, müügijuhtimine, personalijuhtimine, varade juhtimine.

REGISTER OÜ: Uus teaduspõhine maineskoor - reputatsiooni mõõdik

Finantsprognoos[muuda | muuda lähteteksti]

Kõigil Eesti ettevõtetel on Storybookis näha nii viimase majandusaasta (2018), kui jooksva aasta (2019) prognoositud majandusaasta aruande finantsandmed, trendid, tulukordajad.

Prognoosfinantside ennustamise modelleerimises kasutati ettevõtete kvartaalsete käivete minevikuandmeid (allikas: EMTA) ja eelnevate aastate majandusaasta aruannete finantsnäitajaid (allikas: Äriregister), milles aastased näitajad teisendati kvartaalseteks ja arvutati kaalud. Sealjuures võeti arvesse ka sessoonsus ja valdkonnapõhised (EMTAK: 5 klassi) trendid. Ettevõtted, kelle kohta kvartaalseid käibeid ei avalikustata, kuid on olemas tasutud maksude summad (sealjuures töötajate arv), modelleeriti käibeprognoosid eelnevate majandusaasta aruannete pinnalt, millele teisendati tasutud tööjõumaksud ja töötajate arvud, misjärel saadi aegridade kvartaalsed kaalud finantskäibe prognoosiks 2018 ja 2019.

Majandusaasta aruannete näitajate osakaaludes tuvastati masinõppe meetodil ettevõtete trendid ja keskmised (optimaalsed) osakaalud bilansi- ja kasumiaruande ridades ja vastavalt prognooskäibele modelleeriti optimaalsete kaaludega ülejäänud majandusaasta finantsnäitajad.

STORYBOOK OÜ: Finantsaruanne 2019 -prognoos igal ettevõttel

Rakendusliides REGISTER API[muuda | muuda lähteteksti]

2019 aasta märtis sai valmis rikkalike andmetega rakendusliides (API), misvõimaldab masinloetaval kujul saada enda süsteemidesse äriinfot Inforegistri platvormilt – reaalajas uuendustega või päringuga. Erinevatest riiklikest ja eraallikatest pärinev info jõuab kiiresti ja mugavalt otse ettevõtjani. Rakendusliides API väljastab hulgaliselt ka analüütikat (KPI) nii Eesti kui rahvusvaheliste ettevõtete kohta.

REGISTER API masinloetavate andmete loetelu

Arengusuunad[muuda | muuda lähteteksti]

30.07.2019 - toome turule ScoreStorybook Chrome brauserilaienduse. Kas eestlaste Storybook võiks tuntuselt olla konkurent Facebookile?

30.08.2019 - liigume rahvusvahelisele turule. Otsimootor, mis toob lagedale 70 miljoni ettevõtte digilood 80-st riigist

30.09.2019 - lansseerime koostöös maineka krediidikindlustuse kontserniga maailmas ainulaadse toote Eestis (100% riskivaba äri)

31.10.2019 - lansseerime koostöös maineka krediidikindlustuse kontserniga maailmas ainulaadse toote Põhjala riikides (100% riskivaba äri)

30.11.2019 – avame uue rahvusvahelise keskkonna müügivihjete saamiseks 1CONTACT

Kõige olulisem fookus ScoreStorybooki laienemisel rahvusvaheliseks.Storybooki motoks on „Igal firmal on oma lugu". Oluliseks osaks veebilahendusest saab olema lugude rääkimine raportite ja andmeajakirjandusega. Uue kontseptsiooni ambitsiooniks on viia ScoreStorybook enimkülastatuima majandusteemalise uudisteportaaliks Eestis, mille fundamendi pinnalt skaleeruda rahvusvahelisele turule ning olla suunanäitajaks automaatikal põhineval andmeajakirjanduses ja andmeteaduses globaalselt.

Inforegistri ärimudel[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aasta mais lisati inforegister.ee-sse kasutajate registreerimise võimalus ja alustati esimeste krediidihaldusega mitteseotud tasuliste teenuste pakkumist. 2013. aasta märtsis, seoses Inforegister 1.0 väljatulekuga, muutus ka ärimudel. Tekkis sisu, millele said ligi vaid registreerunud kasutajad ja sisu, millele oli ligipääs lepingulistel klientidel, nt krediidiraportid ja finantshinnangu raportid. 2014. aasta märtsis lisandusid Inforegistrisse bännerialad ja hakati katsetama reklaami müüki. Alates 2017. aasta veebruarist pakutakse Inforegistris ka bränditurunduse teenust, mis oli vahepealne samm Inforegister 2.0 firma loo rääkimiseni, milleks sai loodudki - ScoreStorybook

Inforegistri registreerunud kasutajad ja unikaalsed külastajad[muuda | muuda lähteteksti]


Aasta Registreerunud kasutajad Unikaalsed külastajad kuus Lehevaatamiste arv kuus Keskmine külastuse aeg (min)
2010 286 - - -
2011 1473 42 220 237 224 6,12
2012 4319 200 109 1 846 038 5,17
2013 20 278 220 974 1 056 144 2,88
2014 30 365 221 835 1 444 107 3,63
2015 42 023 247 942 1 808 871 3,81
2016 53 470 263 442 2 133 568 3,85
2017 67 807 350 124 2 588 278 3,49
2018 80 066 343 805 2 350 151 3,26
2019 94 566 * 574 346 3 557 499 4,15

*2019. aasta statistika on märtsikuu seisuga.

Missioon ja visioon[muuda | muuda lähteteksti]

Missioon: Ausa ja läbipaisteva majanduse nimel, konkurentsivõimelise ettevõtte eest!

Visioon: Tõeline reaalajamajandus, kus operatiivseid otsuseid tehakse kiiresti ja täpselt - igal ajal, igas kohas, sõltumata asukohast ja ruumist.

Register OÜ juhatus[muuda | muuda lähteteksti]

Marie Rosin[muuda | muuda lähteteksti]

Marie Rosin on Register OÜ omanik ja juhatuse liige. Marie alustas oma karjääri pangandussektoris ja omab kahekümneaastast kogemust finantsjuhtimise erialal. Suurettevõtetele teenuseid osutades arendas endas edasi oskusi käibekapitali juhtimise ja krediidianalüüsi alal, millega on tegelenud viimased 15 aastat. Marie on Eesti Maaülikooli ärijuhtimise magister, spetsialiseerumisega finantsjuhtimisele.

Mattias Nõlvak[muuda | muuda lähteteksti]

Register OÜ juhatuse liige ja välissuhete juht. Mattias alustas oma teekonda Registri meeskonnas 2014 aasta lõpus suurkliendihaldurina. Töö käigus omandatud kogemuste ning teadmiste pinnalt alustas koostöö läbirääkimisi rahvusvahelisel tasandil on edukalt lükanud käima koostööprojekid maailma suurimate krediidikindlustuse kontsernidaga. Mattiasel on mitemkülgsed hobid ja haridustee - alates kokandusest (Tallinna Teeninduskool) ja laevakapiteni litsentsist ning lõpetades Euroopa õigusega (Maastricht University).

Seotud organisatsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Võlausaldajate Liit[muuda | muuda lähteteksti]

Register OÜ on MTÜ Eesti Võlausaldajate Liidu (EVUL) asutajaliige. EVUL asutati 2015. aastal soovist tagada Eesti ärimaastiku läbipaistvam toimimine. Liidu põhieesmärgiks on ettevõtluskultuuri parendamine ja ärimaastiku avatumaks muutmine, seda eelkõige läbi krediidiriskidega seonduvate võtmeküsimuste kaardistamise, nende analüüsimise ja maksejõuetuse sõlmprobleemidega tegelemise. EVUL kasutab Inforegistri andmeid ja analüütilisi mudeleid, et viia läbi uuringuid, mille põhjal teha ettepanekuid võlausaldajatele parema kaitse tagamiseks. Liidul on jõudsalt kasvav liikmeskond ning hea koostöö erinevate erialaliitude, Advokatuuri, Prokuratuuri, Maksuameti, Justiitsministeeriumi ning Majanduskuritegevuse Bürooga.

Open Knowledge Estonia[muuda | muuda lähteteksti]

Register OÜ on MTÜ Open Knowledge Estonia toetajaliige. Open Knowlede Estonia asutati 2016. aastal ja selle eesmärk on näha üle kogu maailma ühiskondi, kus igaühel on ligipääs olulisele infole ning võimalus kasutada seda oma elukeskkonna paremaks mõistmiseks ja kujundamiseks.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda[muuda | muuda lähteteksti]

Register OÜ on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige alates 2014. aastast. Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on Eesti vanim ja suurim ettevõtjate esindusorganisatsioon, mille eesmärk on Eesti ettevõtluse edendamine ning kaasaaitamine ettevõtjasõbraliku majanduskeskkonna loomisele ja säilitamisele.

Inforegistri auhinnad ja sertifikaadid[muuda | muuda lähteteksti]

SEMANTiCS 2015[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aastal esindas Register Graph API Eestit finalistina rahvusvahelisel SEMANTiCS linkandmete konkursil. SEMANTiCS 2015 konverentsil oli fookuses big data ja linkandmete kasutamine eraettevõtluses, e-kaubanduses, avalikus sektoris ja teadus- ning arendustöös. Linkandmete väljundiks on masinloetavad seoseid, et moodustada andmemassiive, millest info pärida.[1]

European Business Awards 2016[muuda | muuda lähteteksti]

2016. aastal kandideeris Register OÜ koos emaettevõtte Kreedixiga ettevõtlusauhinnale European Business Awards. Konkursil tunnustati Euroopa Liidu silmapaistvamaid ettevõtteid nende saavutuste ja innovatsiooni eest.[2]

9001 ja ISO 14001 sertifikaadid[muuda | muuda lähteteksti]

2016. aastal integreeriti Register OÜ-s ja emaettevõttes Kreedix OÜ ISO 9001:2015 kvaliteedijuhtimise süsteem ja ISO 14001:2015 keskkonnajuhtimise süsteem ning taotleti vastavad sertifikaadid. Kontrolli teostas ja sertifitseerimise viis läbi BM TRADA.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

[1]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]

  • "Inforegistri Krediidiskoori artikkel avaldati maineka rahvusvahelise teaduskonverentsi CAiSE väljaandes". IR blogi, 27.06.2018.