Inforegister

Allikas: Vikipeedia
Jump to navigation Jump to search
REGISTER OÜ
Asutatud 2009
Asutajad Marie Rosin, Peep Küngas
Peakorter Teguri 37b, Tartu
Valdkonnad Ettevõtete eel- ja järelkontroll, infotooted- ja teenused, võlahaldus- ja krediidijärelevalve teenused
Käive 1 260 000 (2017)
Töötajaid 30 (2018)
Emafirma Kreedix OÜ
Koduleht

Inforegister.ee

Ir.ee

Inforegister on veebipõhine tööriist, mis koondab firmade võtmenäitajaid, mis toetavad krediidiotsuste tegemist ja müügivihjete genereerimist ärilt ärile müügis.

Alates 2011. aasta augustist (2018. aasta veebruari seisuga) on saidil olnud üle 140 miljoni lehevaatamise, üle 37 miljoni külastuse/sessiooni ning kokku on registreerinud üle 70 000 kasutaja.

Alexa hinnangul on inforegister.ee TOP 100 Eesti populaarseima veebisaidi seas. [1]

Ajalugu[muuda | muuda lähteteksti]

Inforegistri tekkelugu ulatub aastasse 2009, mil Marie Rosin (Kreedix OÜ juhatuse liige) hakkas koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudi tarkvaratehnika vanemteaduri PhD Peep Küngasega looma keskkonda, mis toetaks Kreedixi igapäevast tööd ja taustauuringute tegemist. Koostöö käigus loodi Kreedixi tütarettevõte Register OÜ. Marie Rosin on nii ettevõtte omanik kui ka juhatuse liige.

Võlaturg, Võlaregister ja Meediaregister[muuda | muuda lähteteksti]

Volaturg.ee loodi aastal 2010 eesmärgiga toetada Register OÜ emafirma Kreedixi igapäevast tööd ja pakkuda veebipõhist keskkonda võlanõuetega kauplemiseks. 2011. aasta augustiks oli selgunud, et firmade võlanõuetega kauplemise võimalus ja veebilehe nimi tekitasid potentsiaalsetes kasutajates ekslikult mulje, et veebilehel saab ainult võlgnike taustainfot otsida. Kasutajauuring oli tuvastanud, et firmade taustaotsingu järele on suur nõudlus, seega jagati Võlaturg 2011. aasta augustis neljaks: volaturg.ee, volaregister.ee, inforegister.ee, meediaregister.ee.

Volaturg.ee jäi vaid võlgadega kauplemise keskkonnaks. Võlaturu külastatavus oli 500–1000 unikaalset külastajat kuus ja kuna nõudlus võlanõuete kauplemise järele polnud kõrge, suleti veebileht 2013. aasta aprillis.

Volaregister.ee veebileht loodi krediidihalduse teostamiseks ja võlanõuete haldamiseks. Võlaregistril oli 2000–4000 unikaalset külastajat kuus ning see sai positiivse tagasiside raamatupidajatelt ja krediidihalduritelt. Kuna selle veebilehe sisuks oli ka osa firma taustaotsingutest krediidihalduse toetamiseks, hakkas see segama inforegister.ee toote müüki ja Võlaregister suleti 2013. aasta aprillis.  

Meediaregister.ee oli eksperiment, mille raames katsetati, mil määral isikute ja firmade online meedias koosmainimiste analüüs aitab kaasa taustauuringutele. Meediaregister saavutas külastatavuse 10 000 – 20 000 unikaalset külastajat kuus, kuid sellele ei leitud head ärimudelit ja 2012. aasta septembris liideti see inforegister.ee-ga ning eraldi veebileht suleti.

Veebirakendus Inforegister[muuda | muuda lähteteksti]

Inforegister loodi 2011. aasta sügisel. Selle eesmärk oli koondada kõigi Eesti ettevõtete üld- ja kontaktiinfo (tegevusala, finantsandmed, kaubamärgid, filiaalid, juhatuse liikmed, omanikud) ning võlataust (sealhulgas maksuvõlad, esitamata maksudeklaratsioonid, võlasaldod ja võlaturu müüginõuete info). Hiljem lisati juurde ka äri- ja omanikevõrgustik.

Inforegistri arengus on olnud kaks peamist faasi. Perioodil august 2011 kuni märts 2013 arendati alpha versiooni, mille käigus optimeeriti veebilehte firmade taustaotsingute teostamiseks. Inforegister.ee külastatavus kasvas kiiresti: kahe aastaga kasvas igakuiste unikaalsete külastajate hulk kuus 30 000-lt 240 000-ni. Veebilehe bounce rate (ühtegi tegevust tegemata kodulehelt lahkunud kasutajate osakaal) langes samal perioodil 34%-lt alla 7%-ni.

2013. aasta märtsis toodi turule versioon 1.0, mida hakati optimeerima kasutajate ja klientide hulga suurendamist silmas pidades. 2018. aasta veebruariks oli veebilehe külastatavus kasvanud 380 000 unikaalse kasutajani kuus.

Veebibrauseri laiendus[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aastal valmis Inforegistri veebibrauseri laiendus Google Chrome’ile ja Mozilla Firefoxile. Veebibrauseri lisa kasutajad näevad veebilehitseja tööriistaribal Inforegistri ikoonile klikkides firmade kodulehtedel viibides infot veebilehtede omanikettevõtete kohta (nimi, maineskoor, märgised, seiresse lisamise võimalus, täiendava info link Inforegistrisse).

Inforegistri blogi[muuda | muuda lähteteksti]

2013. aastal hakkas ilmuma Inforegistri blogi, kus avaldatakse artikleid Eesti majanduskeskkonna, ettevõtluse, krediidihalduse, turunduse ja müügi teemadel.

Rakendusliides Graph API[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aastal valmis Inforegistri rakendusliides Register App Engine Graph API ehk Graph API, mis on teenus lingitud avaandmete ja äriinfo saamiseks Inforegistrist reaalajas või päringuga. Lisaks inforegister.ee portaalile on rakendus kasutusel ka raamatupidamistarkvarades ja Register OÜ klientide programmides. Graph API esindas Eestit finalistina rahvusvahelisel SEMANTiCS 2015 linkandmete konkursil.

Krediidiskoor[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aastal töötati koostöös Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskuse ja Tartu Ülikooli andmeteaduritega välja ettevõtete maksejõuetust prognoosiv mudel Krediidiskoor (algse nimega Riskiskoor). Mudeli arendamisel on kasutatud masinõppe meetodeid, mis suudavad tuvastada olulisi seoseid andmetes ja teha nende põhjal prognoose. Krediidiskoor prognoosib ettevõtte maksejõuetuse tekkimise või sundkustutamise võimalikkust järgneva 12 kuu jooksul ja väljendab maksimaalset tõenäosust, et hinnatav ettevõtte jätab täitmata oma kohustused võlausaldaja ees. Krediidiskoori mudeli poolt arvutatud skoorid jäävad vahemikku 0 kuni 1, kus 0 tähendab madalat ja 1 kõrget krediidiriski.

Krediidiskoor on nähtav Inforegistri krediidiraportis, Inforegister NOW! mobiilirakenduses ja Excellent Business Solutions AS raamatupidamistarkvaras Books 8.

Mobiilirakendus Inforegister NOW![muuda | muuda lähteteksti]

2016. aastal valmis Inforegistri Androidi rakendus NOW!. Inforegister NOW! on inforegister.ee portaali edasiarendus, mis võimaldab kontrollida firmade taustainfot ja teavitab kasutajaid jälgimisse lisatud ettevõtete sündmustest (muutused firma võlgades, majandusaasta aruande esitamise või esitamata jätmise info, ametlikud teadaanded, muutused firma põhiandmetes, käibemaksukohusluses, juhatuses / B-kaardil).

Bränditurundus Inforegistris[muuda | muuda lähteteksti]

Alates 2017. aastast hakkas Inforegister müüma bränditurunduse teenust, mis võimaldab ettevõtetel oma profiilidele reklaambännerid paigaldada. 2018. aasta alguse seisuga on oma ettevõtte profiilile bännerid paigaldanud üle 3000 ettevõtte.

2018. aasta alguses lisandus tööandja brändi edendamise teenus, milleks avati uus keskkond partnerweb.ee. Inforegistri kliendid saavad portaalis tööpakkumisi sisestada, sealjuures kuvatakse kliendi brändi tööandjana ühes tööpakkumistega edasi ka Inforegistris firmade profiilidel.

Arengusuunad[muuda | muuda lähteteksti]

2018. aasta alguse seisuga on ettevalmistamisel Inforegister 2.0 kontseptsioon, mis põimib rakenduse kasutusse veebilehe inforegister.ee, mobiilirakenduse Inforegister NOW! ja ärirakendused läbi Graph API ja Stream API. Graph API rolliks on nõuete ja arvete saldode korjamine raamatupidamisprogrammidest jt ärirakendustest ning firmade taustainfo (sh Krediidiskoori) väljastamine. Stream API on loodud andmete muutuste edastamiseks reaalajarakendustele.

Inforegistri esimeste versioonide põhifookuses oli otsuste tegemine andmepõhiste raportite alusel ja arengus jäi kõrvale rakenduse kasutamine mobiilsetes seadmetes. Inforegister 2.0 tuleb mobiilisõbralik ning fookus läheb firmade andmeraportitelt firmade lugude rääkimisele. Inforegister 2.0 motoks on „Igal firmal on oma lugu". Oluliseks osaks veebilahendusest saab olema lugude rääkimine raportite ja andmeajakirjandusega. Uue kontseptsiooni ambitsiooniks on viia Inforegister enimkülastatuima majandusteemalise uudisteportaaliks Eestis ning olla suunanäitajaks andmeajakirjanduses ja andmeteaduses globaalselt.[2]

Inforegistri ärimudel[muuda | muuda lähteteksti]

2012. aasta mais lisati inforegister.ee-sse kasutajate registreerimise võimalus ja alustati esimeste krediidihaldusega mitteseotud tasuliste teenuste pakkumist. 2013. aasta märtsis, seoses Inforegister 1.0 väljatulekuga, muutus ka ärimudel. Tekkis sisu, millele said ligi vaid registreerunud kasutajad ja sisu, millele oli ligipääs lepingulistel klientidel, nt krediidiraportid ja finantshinnangu raportid. 2014. aasta märtsis lisandusid Inforegistrisse bännerialad ja hakati katsetama reklaami müüki. Alates 2017. aasta veebruarist pakutakse Inforegistris ka bränditurunduse teenust, mis on vahepealne samm Inforegister 2.0 firma loo rääkimiseni.

Inforegistri registreerunud kasutajad ja kliendid[muuda | muuda lähteteksti]

Inforegistri registreerunud kasutajate ja klientide arv aasta lõpu seisuga
Aasta Registreerunud kasutajaid Kliente
2010 286
2011 1473
2012 4319
2013 20 278 211
2014 30 365 628
2015 42 023 837
2016 53 470 922
2017 67 807 2442
2018 71 536* 2994*

*2018. aasta statistika on märtsikuu seisuga.

Missioon ja visioon[muuda | muuda lähteteksti]

Missioon: võimaldada konkurentsieelist B2B müügi Lead-to-Cash äriprotsesside optimeerimise kaudu.

Visioon: tõeline reaalajamajandus, kus operatiivseid otsuseid tehakse kiiresti ja täpselt.

Register OÜ juhatus[muuda | muuda lähteteksti]

Marie Rosin[muuda | muuda lähteteksti]

Marie Rosin on Register OÜ omanik ja juhatuse liige.

Peep Küngas[muuda | muuda lähteteksti]

PhD Peep Küngas on Register OÜ juhatuse liige ja kaaslooja.

Seotud organisatsioonid[muuda | muuda lähteteksti]

Eesti Võlausaldajate Liit[muuda | muuda lähteteksti]

Register OÜ on MTÜ Eesti Võlausaldajate Liidu (EVUL) asutajaliige. EVUL asutati 2015. aastal soovist tagada Eesti ärimaastiku läbipaistvam toimimine. Liidu põhieesmärgiks on ettevõtluskultuuri parendamine ja ärimaastiku avatumaks muutmine, seda eelkõige läbi krediidiriskidega seonduvate võtmeküsimuste kaardistamise, nende analüüsimise ja maksejõuetuse sõlmprobleemidega tegelemise. EVUL kasutab Inforegistri andmeid ja analüütilisi mudeleid, et viia läbi uuringuid, mille põhjal teha ettepanekuid võlausaldajatele parema kaitse tagamiseks.

Open Knowledge Estonia[muuda | muuda lähteteksti]

Register OÜ on MTÜ Open Knowledge Estonia toetajaliige. Open Knowlede Estonia asutati 2016. aastal ja selle eesmärk on näha üle kogu maailma ühiskondi, kus igaühel on ligipääs olulisele infole ning võimalus kasutada seda oma elukeskkonna paremaks mõistmiseks ja kujundamiseks.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda[muuda | muuda lähteteksti]

Register OÜ on Eesti Kaubandus-Tööstuskoja liige alates 2014. aastast. Eesti Kaubandus-Tööstuskoda on Eesti vanim ja suurim ettevõtjate esindusorganisatsioon, mille eesmärk on Eesti ettevõtluse edendamine ning kaasaaitamine ettevõtjasõbraliku majanduskeskkonna loomisele ja säilitamisele.

Inforegistri auhinnad ja sertifikaadid[muuda | muuda lähteteksti]

SEMANTiCS 2015[muuda | muuda lähteteksti]

2015. aastal esindas Register Graph API Eestit finalistina rahvusvahelisel SEMANTiCS linkandmete konkursil. SEMANTiCS 2015 konverentsil oli fookuses big data ja linkandmete kasutamine eraettevõtluses, e-kaubanduses, avalikus sektoris ja teadus- ning arendustöös. Linkandmete väljundiks on masinloetavad seoseid, et moodustada andmemassiive, millest info pärida.[3]

European Business Awards 2016[muuda | muuda lähteteksti]

2016. aastal kandideeris Register OÜ koos emaettevõtte Kreedixiga ettevõtlusauhinnale European Business Awards. Konkursil tunnustati Euroopa Liidu silmapaistvamaid ettevõtteid nende saavutuste ja innovatsiooni eest.[4]

9001 ja ISO 14001 sertifikaadid[muuda | muuda lähteteksti]

2016. aastal integreeriti Register OÜ-s ja emaettevõttes Kreedix OÜ ISO 9001:2015 kvaliteedijuhtimise süsteem ja ISO 14001:2015 keskkonnajuhtimise süsteem ning taotleti vastavad sertifikaadid. Kontrolli teostas ja sertifitseerimise viis läbi BM TRADA.

Viited[muuda | muuda lähteteksti]

Välislingid[muuda | muuda lähteteksti]