Alternative metal

Allikas: Vikipeedia

Alternative metal on muusikastiil, mis kombineerib alternative rock'i- ja heavy metali 'i elemente. Enamasti on tegemist võrdlemisi tehnilise stiiliga, mis läheneb muusikale hoopis teise nurga alt, kui harilikud heavy metali artistid ning võtab mõjutusi paljudest stiilidest väljaspool metalit. Alternative metal arenes välja 90ndate esimesel poolel kõrvuti nu metali ja grungega. Seega enamik alternative metali artiste on seotud ka post-grunge ja nu metali 'i žanritega.

Alažanrid ja edasiarendused[muuda | muuda lähteteksti]

Järgnevate stiilide kuulumine või mitte kuulumine alternative metali alažanrite hulka on vaidlustatud. Peamine põhjus, miks neid žanreid on hakatud lugema antud muusikastiili alažanrite hulka seisneb selles, et kuna alternative rocki alažanrite hulgas on muusikastiilid nagu gothic rock, industrial rock, siis sellest tulenevalt käsitletakse vahel muusikastiile nagu gothic metal ja industrial metal, kui alternative metali alažanreid. Nagu juba viidatud, reaalselt on tänapäevased alternative metal artistid võtnud pigem mõjutusi nendest loetletud alažanritest ja mitte vastupidi nagu arvata võiks.

Funk metal[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Funk metal.

Gothic metal[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Gothic metal.

Industrial metal[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Industrial metal.

Nu metal[muuda | muuda lähteteksti]

Next.svg Pikemalt artiklis Nu metal.

Vaata ka[muuda | muuda lähteteksti]

Heavy metal | Metali stiilid
Alternative metal - Black metal - Death metal - Doom metal - Folk metal - Glam metal - Gothic metal - Grindcore - Industrial metal - Metalcore - Nu metal - Power metal - Progressive metal - Speed metal - Symphonic metal - Thrash metal - Viking metal